فروشگاه اینترنتی نوین پندار
چهارشنبه 13 آذر ماه 92 - (15:32) | تعداد بازدید : 15642

هنگامی‌که کامپیوتر خود را به تنظیمات کارخانه بازمی‌گردانید، چه اتفاقی می‌افتد؟,تنظیمات کارخانه،هارددیسک، delete quickly، System Restore ، حساب‌های کاربری، برنامه‌های کاربردی، بازیابی سیستم، رمز عبور، درایور،نصب درایور، data-recovery software
تنظیمات کارخانه،هارددیسک، delete quickly، System Restore ، حساب‌های کاربری، برنامه‌های کاربردی، بازیابی سیستم، رمز عبور، درایور،نصب درایور، data-recovery software


بسیاری از کامپیوترها به طور پیش‌فرض با پارتیشنی شامل فایلهای بازیابی سیستم  بر روی هارددیسک از کارخانه ارائه می‌شوند که به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید دستگاه خود را به تنظیمات اولیه‌ی کارخانه بازگردانید. این در حالی است که سیستم عامل ویندوز شامل نرم‌افزارهایی است که می توانند بدون تغییر تنظیمات بایوس یا بوت شدن از طریق یک پارتیشن بازیابی، عملکرد مشابهی داشته باشند. جالب است بدانید، برخی کارخانه ها نیز نرم افزار های فکتوری ریست (بازگشت به تنظیمات اولیه‌ی کارخانه 1) را ایجاد می‌کنند که امکان نگهداری از فایلها و اسناد شما را در جریان بازیابی سیستم به تنظیمات اولیه‌ی کارخانه فراهم می‌آورند، در حالی که دیگر نرم‌افزارها تمامی این اطلاعات را حذف می‌کنند.
با وجود آنچه که گفته شد، سؤال اینجاست که اصلاً هنگامی‌که کامپیوتر خود را به تنظیمات کارخانه بازمی‌گردانید، چه اتفاقی می‌افتد؟ 

حساب‌های کاربری 2
پس از فکتوری ریست کردن دستگاهتان، ممکن است مجدداً از شما خواسته شود که توافق نامه‌ی مجوز نرم‌افزار را  پذیرفته و  یک  حساب کاربری و رمز عبور جدید بسازید.  تنظیمات دسکتاپ شما – شامل تصاویر پس زمینه ، نمایش پوشه‌ها و کلیدهای میانبر – به حالت اولیه بازگشته و تاریخچه‌ی مرورگر و دیگر جزئیات حساب کاربری‌تان پاک خواهد شد.

برنامه‌های کاربردی
برنامه‌ها و اپلیکیشن های کاربردی که به صورت پیش‌فرض و توسط کارخانه بر روی کامپیوتر شما وجود داشته‌اند، پس از فکتوری ریست کردن کامپیوترتان نیز بر روی آن باقی خواهند ماند، هر چند برنامه‌هایی که خودتان نصب‌کرده‌اید به کلی حذف خواهند شد. چنانچه برای بازیابی سیستم خود از قابلیت System Restore ویندوز استفاده کرده‌اید، برنامه‌هایی که پیش از این از طریق فروشگاه ویندوز نصب‌کرده بودید به طور خودکار و مجدداً بر روی سیستم شما نصب خواهند شد. توصیه می‌شود پیش از فکتوری ریست کردن کامپیوترتان از تمامی فایلهای دانلود شده پشتیبان گیری کنید تا مجبور به دوباره دانلود کردن آن‌ها نباشید.

درایورها و آپدیت ها
هنگامی‌که کامپیوتر خود را فکتوری ریست می‌کنید، ممکن است مجبور شوید درایورهای دستگاه و آپدیت های نرم‌افزاری آن را نیز مجدداً نصب نمایید. نصب درایورها می‌تواند از طریق دیسک های فکتوری ریست یا پارتیشن های مرتبط انجام گیرد، هرچند دریافت خودکار و نصب آپدیتهای ارائه شده تنها توسط خود ویندوز و پس از ریست شدن کامپیوترتان صورت می گیرد.

اسناد
برخی نرم‌افزارهای فکتوری ریست این امکان را به شما می‌دهند تا بتوانید فایلهای مورد نظر خود را ذخیره یا حذف کنید. ویندوز امکان بازیابی کامل سیستم شما را از طریق اعمال تغییرات در منوی تنظیمات فراهم آورده و گزینه‌های حذف سریع (delete quickly) یا حذف کامل (delete thoroughly) داده‌ها را برای شما پیشنهاد می‌کند. اگر گزینه‌ی حذف سریع را انتخاب نمایید، ممکن است بعدها بتوانید با استفاده از نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات 3 مجدداً به اطلاعات و داده‌های خود دسترسی یابید ، اما اگر حذف کامل را انتخاب کرده‌اید دیگر قادر به بازیابی اطلاعات خود نخواهید بود . توجه داشته باشید که اغلب کاربرانی که قصد فروش یا بخشیدن دستگاه خود را دارند گزینه‌ی حذف کامل را انتخاب می‌کنند چرا که با این کار مالک بعدی دستگاه دیگر قادر به بازیابی اطلاعات آن‌ها نخواهد بود!
1- factory-reset software
2- User Accounts
3- data-recovery software
سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.