فروشگاه اینترنتی نوین پندار
سه شنبه 24 آذر ماه 94 - (14:25) | تعداد بازدید : 29057

آموزش فتوشاپ؛ چگونه می‌توان با استفاده از افکت‌های نوردهی طولانی یک منظره شب فوق‌العاده ایجاد کرد! (بخش اول),آموزش فتوشاپ , آموزش , فتوشاپ , افکت‌ , نوردهی , منظره شب , عکاسی , شاتر , دیافراگم , پرتوهای نور , پروژه فتوشاپ , قلمو , نورپردازی , سایه زنی , لایه‌ , Adobe Illustrator , Adobe Photoshop , تنظیمات , کنتراست , میزان روشنایی , روشنایی تصویر , Layer , Adjustment , Brightness , Contrast , Hue , منوی Layers , لایه‌های تنظیمی , Create Clipping Mask , لایه جدید , opacity , شفافیت , Layer Style , Gradient Overlay , منوی کشویی , Gradient , black and white , زاویه , blend mode , Multiply , روشن تصویر , پالت , افزودن مه , Lights , Hardness , ابزار , Pen tool , Shape Layers , Blur , radius , پیکسل , چراغ راهنمایی , تصویر ,
آموزش فتوشاپ , آموزش , فتوشاپ , افکت‌ , نوردهی , منظره شب , عکاسی , شاتر , دیافراگم , پرتوهای نور , پروژه فتوشاپ , قلمو , نورپردازی , سایه زنی , لایه‌ , Adobe Illustrator , Adobe Photoshop , تنظیمات , کنتراست , میزان روشنایی , روشنایی تصویر , Layer , Adjustment , Brightness , Contrast , Hue , منوی Layers , لایه‌های تنظیمی , Create Clipping Mask , لایه جدید , opacity , شفافیت , Layer Style , Gradient Overlay , منوی کشویی , Gradient , black and white , زاویه , blend mode , Multiply , روشن تصویر , پالت , افزودن مه , Lights , Hardness , ابزار , Pen tool , Shape Layers , Blur , radius , پیکسل , چراغ راهنمایی , تصویر ,


برخی افراد فکر می‌کنند عکاسی همان انتخاب فریم مناسب و فشردن دکمه شاتر است. اما برای آن‌هایی که به طور جدی‌تری عکاسی را دنبال می‌کنند قضیه فرق دارد، آن‌ها به چیزهایی که در پس عکاسی است چشم دارند. آن‌ها همواره به دنبال روش‌ها و تکنیک‌های گوناگونی برای هر چه جذاب‌تر نمودن عکس‌هایشان می‌باشند و در این راه ممکن است از افکت‌های مختلف عکس استفاده کنند و یا که حتی به دنبال تجربه نمودن افکتی جدید به هنگام ساختش باشند. هدف از تمام این کارها ارتقای کیفیت عکس‌ها و به نوعی متمایزتر کردن آن‌ها می‌باشد. به‌ عنوان مثال، یک عکاس با استفاده از یک روزنه دیافراگم باریک و سرعت شاتر طولانی می‌تواند تصاویر مناسبی از پرتوهای نور، ستاره‌ها و حتی مه تهیه کند. این کار به منظور ایجاد مناظری رویایی و تهیه تصاویری از عناصر ثابت به همراه عناصر متحرکی که محو به نظر می‌رسند، استفاده می‌شود. در این روش معمولاً تصاویر در نور اندک شب تهیه می‌شوند. همچنین از این افکت برای به تصویر کشیدن آب‌های جاری و مِه نیز استفاده می‌شود. این کار به منظور ایجاد مناظری رویایی و تهیه تصاویری از عناصر ثابت به همراه عناصر متحرکی که محو به نظر می‌رسند، استفاده می‌شود.
در پروژه این هفته هنرمند و معلم فتوشاپ، فابیو ساسو، روشی ساده برای تبدیل یک تصویر گرفته شده در روز روشن به منظره‌ای در شب را آموزش می‌دهد. وی به این منظور از مجموعه کاربردی از افکت‌ها و قابلیت‌ها نظیر حالات ترکیبی، قلموها و نورپردازی و سایه زنی استفاده کرده است. به این ترتیب یاد می‌گیرید به ‌سادگی بین لایه‌های مختلف حرکت کرده، لایه‌های جدید به تصویر بیفزاید و مرتباً تنظیمات را تغییر دهید تا به نتیجه مطلوب دست یابید. 
توجه داشته باشید مدت زمان مورد نیاز برای اتمام این پروژه تقریباً 2 ساعت بوده، این در حالی است که برای انجام این پروژه لازم است، نرم‌افزارهای Adobe Illustrator  و Adobe Photoshop را مورداستفاده قرار دهید. با ما همراه باشید. 

مرحله 1:
 


به‌عنوان نخستین گام، به تصویری مشابه با آنچه مشاهده می‌کنید - نمایی از آسمان، تعدادی ساختمان، یک خیابان و البته دو یا چند خودرو - احتیاج خواهید داشت. اگر امکان عکس‌برداری از نمایی مشابه برای شما وجود ندارد می‌توانید تصویر موردنظر را از وب‌سایت دانلود نمایید. سپس آسمان را از تصویر پاک کنید. 

مرحله 2:
 


حالا وقت آن رسیده که تنظیمات لایه را تغییر دهید. ابتدا، به سراغ کنتراست و میزان روشنایی تصویر می‌رویم. به این منظور مسیر Layer > New Adjustment Layer > Brightness/Contrast را طی کرده، میزان روشنایی یا Brightness را برابر با 95- و کنتراست را برابر با 1- قرار دهید. یک لایه دیگر به تصویر اضافه کرده، از مسیر قبلی این بار Hue/Saturation را انتخاب کرده، مقدار Hue را بر روی 0، Saturation را برابر با 70- و در نهایت Lightness را معادل 30- قرار دهید.
یک لایه سوم به تصویر اضافه کرده، از بخش levels ارزش‌های رنگی را به ترتیب بر روی 0؛ 0.79 و 225 تنظیم نمایید. حالا با کلیک کردن بر روی منوی Layers و انتخاب Create Clipping Mask  برای تمامی لایه‌های تنظیمی Clipping Mask ایجاد کرده، سپس تمامی لایه‌ها را گروه‌بندی نموده، نام گروه را به "City" تغییر دهید.

مرحله 3:
 


یک لایه جدید بر روی گروه City ایجاد کرده، آن را با رنگ بژ تیره (با  کد رنگ #5b583f)  پر کنید. سپس میزان opacity یا شفافیت را بر روی 25% تنظیم کرده، از منوی Layer، Layer Style و سپس Gradient Overlay را انتخاب نمایید. حالا برای رنگ از منوی کشویی Gradient، black and white را انتخاب نموده، زاویه یا angle را بر روی 90 درجه تنظیم کنید. در نهایت مقدار blend mode را بر روی Multiply تنظیم نمایید.
توجه داشته باشید که لایه نقش کلیدی در تصویر شما دارد چراکه تمام نقاط روشن تصویر را آشکار خواهد ساخت. با این حال اگر احساس می‌کنید میزان روشنایی  آنطور که باید نیست کافی است میزان Opacity را افزایش دهید.

مرحله 4:
 


در ادامه، در پالت Layers یک پوشه جدید ایجاد کرده، نام آن Lights را به آن اختصاص دهید. سپس یک لایه جدید در داخل پوشه مذکور ایجاد کنید. با یک قلموی نرم (0% Hardness, 70% Opacity) روشنایی‌های موجود در تصویر را رنگ کنید؛ به این منظور بهتر است به تصویر اصلی ارجاع نمایید.

مرحله 5: 
 


ابزار (Pen tool (P را انتخاب کرده، گزینه Shape Layers را برگزینید. برای هر یک از چراغ‌های خیابان یک مثلث سفید رنگ مطابق با شکل رسم نمایید. در ادامه مسیر Filter > Blur > Gaussian Blur را طی کرده، مقدار radius را بر روی 75 پیکسل تنظیم کنید. فرایند مذکور را برای هر یک از چراغ‌های خیابان تکرار نموده، در نهایت حالت blending mode پوشه Lights را به Color Dodge تغییر دهید.

مرحله 6: 
 


فرایند قبل را تکرار کنید تا به این ترتیب لایه‌ها و چراغ‌های بیشتری به پروژه افزوده شود. توجه داشته باشید که تمامی لایه‌های ایجاد شده مربوط به چراغ‌ها باید درست در داخل پوشه Lights قرار گیرد، در غیر این صورت هیچ افکتی بر روی آن اعمال نخواهد شد.
در صورت تمایل برای زیبایی و طبیعی‌تر شدن هرچه بیشتر تصویر با استفاده از رنگ‌های زرد و قرمز چراغ راهنمایی و پنجره را رنگ‌آمیزی کرده و سپس از تنظیمات Gaussian Blur برای افزودن فضایی مه مانند به تصویر استفاده نمایید.نویسنده : افروز آزادی


سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.