فروشگاه اینترنتی نوین پندار
چهارشنبه 21 بهمن ماه 94 - (12:53) | تعداد بازدید : 27905

آموزش فتوشاپ؛ ایجاد یک Matte painting دیجیتالی فانتزی-حماسی (بخش دوم),فتوشاپ ، آموزش ، Photoshop ، آموزش Photoshop ، آموزش فتوشاپ ، Matte painting ، فانتزی ، حماسی ، سینما ، فیلم‌ سینمایی ، تکنیک‌ ، تکنیک‌ فتوشاپ ، live action ، افکت‌ فتوشاپ ، تکنیک‌ Matte painting ، دنیای فناوری ، فیلم‌سازی ، بازی‌سازی ، نرم‌افزار گرافیکی ، قاشی مات ، استایل ، هالیوودی ، سارل ترون ، طراحی با فتوشاپ ، طراحی حرفه‌ای ، ابزار فتوشاپ ، Clone Stamp ، پروژه فتوشاپ ، عجایب هفت گانه ، بوم ، Blank Canvas ، پیکسل ، تصویر اصلی ، Machu Picchu ، پاک‌کن ، عکس ، لایه جدید ، Outlines ، قلمو فتوشاپ ، آسمان ، Sky ، قطره چکان ، ابرهای طوفانی ، ابزار قلمو ، Light pen ، قلم سایه روشن ، گرفتگی هوا ، Right mountain ، Right foreground ، پالت رنگی ، ترکیب رنگ‌ها ،
فتوشاپ ، آموزش ، Photoshop ، آموزش Photoshop ، آموزش فتوشاپ ، Matte painting ، فانتزی ، حماسی ، سینما ، فیلم‌ سینمایی ، تکنیک‌ ، تکنیک‌ فتوشاپ ، live action ، افکت‌ فتوشاپ ، تکنیک‌ Matte painting ، دنیای فناوری ، فیلم‌سازی ، بازی‌سازی ، نرم‌افزار گرافیکی ، قاشی مات ، استایل ، هالیوودی ، سارل ترون ، طراحی با فتوشاپ ، طراحی حرفه‌ای ، ابزار فتوشاپ ، Clone Stamp ، پروژه فتوشاپ ، عجایب هفت گانه ، بوم ، Blank Canvas ، پیکسل ، تصویر اصلی ، Machu Picchu ، پاک‌کن ، عکس ، لایه جدید ، Outlines ، قلمو فتوشاپ ، آسمان ، Sky ، قطره چکان ، ابرهای طوفانی ، ابزار قلمو ، Light pen ، قلم سایه روشن ، گرفتگی هوا ، Right mountain ، Right foreground ، پالت رنگی ، ترکیب رنگ‌ها ،

 

از زمان ظهور دنیای جذاب و سرگرم کننده سینما تا به امروز سازندگان فیلم‌های سینمایی با ترکیب Matte painting و تکنیک‌های live-action، افکت‌های چشم‌انداز و خیره کننده‌ای را ایجاد کرده‌اند. در حقیقت تکنیک‌های Matte painting اسرار حفاظت شده‌ای بوده‌اند که شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری هیچگاه از آنها غافل نمانده‌اند. این تصاویر گرافیکی پیشرفته طی سالیان موفقیت‌های بسیاری را در تمامی حوزه‌های فیلم‌سازی، بازی‌سازی و ... فراهم آورده‌اند. خوشبختانه امروزه به لطف پیشرفت فناوری و کامپیوترهای شخصی مدرن و البته توسعه نرم‌افزارهای گرافیکی ایجاد یک نقاشی مات با استایل هالیوودی دیگر حتی برای افراد عادی نیز به امری ساده تبدیل شده است.
اگر به یاد داشته باشید هفته گذشته به بخش اول از مقاله آموزش کاربردی ایجاد یک تصویر matte در طراحی محیط‌های فانتزی برای توسعه دهندگان بازی، سازندگان فیلم و ... پرداختیم. در این مقاله قصد داریم بخش دوم یا آخر این آموزش جذاب را به شما ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

مرحله 7:

 


در این مرحله، یک لایه جدید ایجاد کرده، نام آن را به "Left foreground mountain" تغییر دهید. جزئیات ناتمام تصویر را همانند مرحله قبل کامل کنید. در نهایت مجدداً لایه "Layer 1" را انتخاب کرده، لایه جدیدی بنام "Middle-ground" ایجاد کنید.

مرحله 8:

 

 

حالا وقت آن است که تغییرات نهایی، که شامل افزودن یک آبشار و یک قله کوچک در پشت این شهر مخروبه است، را به روی تصویر اصلی بیفزاییم. پس از اتمام این فرایند می‌توانید لایه "Outlines" را پاک کنید. توجه داشته باشید که طرح اولیه ایجاد شده در این مرحله باید به نوعی مشابه با تصویر ارائه شده، باشد. این طرح ناتمام، ایده‌ای از ترکیب عناصر، رنگ‌ها، میزان نوردهی و تجسم فضایی در تصویر نهایی، به شما می‌دهد. بطور معمول نباید بیشتر از چند ساعت از مدت زمان لازم برای اتمام این پروژه را صرف کار بر روی این طرح اولیه کنید. 
در ادامه تلاش می‌کنیم با افزودن جزئیات بیشتر، شکل و ظاهر واقعی‌تر به تصویر ببخشیم.  

مرحله 9:

 


پیش از هر چیز به سراغ آسمان می‌رویم. پس لایه "Sky" را انتخاب کرده، به کمک طیف گسترده‌ای از قلموها در اندازه متفاوت به دقت لایه‌هایی از ابر بسازید. اگر احساس می‌کنید قدرت و تخصص لازم برای ایجاد جزئیات مورد نظر را ندارید کافی است عکسی با اندازه مشابه یافته، آن را با قلمو روتوش کنید تا به نتیجه موردنظر دست یابید. 
بهتر است در حین فرایند طراحی از لایه‌های تنظیمی یا adjustment layers و تنظیمات colour overlays بر روی لایه Sky استفاده نمایید تا بتوانید تغییرات موردنظر را بدون تحت تأثیر قرار دادن لایه‌ای که در حال کار بر روی آن هستید، مشاهده نمایید.

مرحله 10:

 


برای افزودن عمق به تصویر می‌توانید همانند شکل، کوه‌هایی در فاصله دور ایجاد نمایید. نحوه ایجاد کردن این کوه‌ها بسیار ساده است و آنها تنها سلول‌های رنگی تخت (flat colour silhouettes) با سایه‌هایی در کناره هستند.
بعد از اینکه کارتان بر روی آسمان به پایان رسید، مسیر Filter > Noise > Add Noise را طی کرده، کمی Gaussian به تصویر بیفزاید. انتخاب فیلتر Gaussian باعث Random شدن رنگ می‌شود. این امر باعث می‌شود Film Grain یا دانه‌های طبیعی فیلم در تصویر اصلی و نهایی یکسان باشند.

مرحله 11:

 


حالا وقت آن رسیده که با دقت بیشتری بر روی بافت منظره کار کنیم و جزئیات بیشتری به آن بیفزاییم. در چنین شرایطی اغلب از ابزار Clone Stamp استفاده می‌شود.
به این منظور کافی است، لایه "Right mountain" را انتخاب کرده و تنظیمات ابزار Clone Stamp را به " non-aligned" تغییر دهید. دکمه Alt را نگه دارید تا مکان‌نما به شکل علامت خط داخل دوربین (crosshair) ظاهر شود، سپس تمامی نواحی مربوط به کوه در تصویر اصلی که با دایره قرمز مشخص شده را انتخاب نمایید. حالا با نهایت دقت کار نقاشی بر روی بافت تصویر را آغاز کنید.
برای ویرایش صخره‌ها، لازم است از نمونه بافت‌های مربوط به صخره در تصویر اصلی که با دایره آبی مشخص شده، استفاده شود.

مرحله 12:

 


خوب، این تصویر نهایی کوه میانی پس از کامل شدن فرایند طراحیست. توجه داشته باشید که شکل کوه تا حدی نسبت به تصویر اصلی تغییر یافته و صخره نیز بواسطه استفاده از قلمو تا حدی محوتر شده است. به این منظور از افکت colour overlay استفاده شده است.
برای تکمیل کوه‌های پیش زمینه از صخره‌ای بزرگتر، با جزئیات بیشتر و بافتی با پوشش گیاهی مشابه استفاده شده که برگرفته از تصویری با نمای نزدیک‌تری از کوه‌های مجاور Machu Picchu است.

مرحله 13:

 


برای اینکه تصویر نهایی ظاهر حماسی‌تری داشته باشید نیاز به عناصر بیشتری وجود دارد. به این منظور باید از تصویر دیگری در جریان کار استفاده شود. شما می‌توانید تصویر موردنظرتان را از وب‌سایت iStock دانلود نمایید. 
حالا بالاترین لایه را انتخاب کرده، عکس جدید را به روی تصویر اصلی بکشید. ترکیب کلیدی Cmd یا Ctrl+B را بفشارید و پارامترهای رنگی برای فیلدهای cyan، green و blue را به ترتیب برابر با 30، 25 و 65 تنظیم کنید. سپس مسیر Image > Adjustments > Brightness > Contrast را طی کرده، میزان brightness یا روشنایی و کنتراست را به 30- و 25- تغییر دهید.
لایه "Left foreground mountain" را انتخاب کرده، سپس ابزار Clone Stamp را برگزینید. از ناحیه‌ای که با مستطیل قرمز رنگ بر روی عکس مشخص شده، به عنوان بافت گیاهی استفاده کرده، تمامی نقاط موردنظر تصویر را پوشش دهید. سعی کنید میزان فشار وارده بر روی قلموی مورداستفاده برای طراحی هر بخش متمایز از بخش دیگر باشد.
 
مرحله 14:

 


حالا که بافت کوه‌های سمت چپ کامل شده، لایه 4 یعنی همان لایه عکس جدید را انتخاب کرده، ترکیب کلیدی Cmd/Ctrl + B را بفشارید. برای برقراری تعادل رنگ، پارامترهای رنگی برای رنگهای red و yellow را بر روی 10+ و 10- تنظیم کنید. 
لایه " Right foreground mountain" را انتخاب کرده، از نقاطی که انعکاس نور خورشید بر روی آن قابل مشاهده است برای رنگ‌آمیزی بافت لایه استفاده کنید تا بتوانید با نمایش بازی سایه‌ها و نور حالت طبیعی‌تر به تصویر نهایی ببخشید.

مرحله 15: 

 


حالا، لایه "Middle ground" را انتخاب کرده و بر روی بافت سنگی تصویر اصلی در کناره‌های صخره درست جایی که آبشار قرار دارد، مورد استفاده قرار دهید. در ادامه با استفاده از یک قلموی کوچک آبشار را نقاشی کنید، سپس لایه مذکور را قفل کرده با استفاده از یک قلموی بزرگ نرم با Opacity کم و رنگ آبی/ خاکستری فضای مه‌آلود اطراف آب جاری هنگامی که به پایین سرازیر است را ایجاد کنید.
حالا سعی کنید با افزودن کمی گیاه و درخت فضای شهر را طبیعی‌تر کنید. برای ساخت درخت کافی است شاخه‌ها و بدنه آن را ایجاد با استفاده از ابزار Clone بخشی از پوشش گیاهی سبز اطراف را برای ایجاد برگها بکار ببرید. در نهایت، لایه " Layer 4" را حذف کنید.

مرحله 16:

 


در نهایت باید این شهر خراب و ویران را همانند روز اول و با همان شکوه عظمت قبل بازسازی کنیم. به این منظور شاید اضافه کردن یک هرم به تصویر فکر چندان بدی نباشید. با استفاده از ابزار Polygonal Lass، بنای ساختمان بزرگتر را انتخاب کرده، سپس آن را چهار بار با اندازه‌های متفاوت کپی کنید و لایه‌های مختلف مربوطه را بر روی یکدیگر قرار دهید. 
حالا باید تصویر نهایی را کمی روتوش کنید تا دوباره جان بگیرد، به این ترتیب شهر ظاهری قابل سکونت داشته باشد. پس با استفاده از Healing Brush، ابزار Clone Stamp و قلموی نقاشی تغییرات را مطابق شکل بر تصویر اعمال کنید. شما همچنین می‌توانید از تعدادی لایه تنظیمی و یا یک لایه جامع/کلی blend mode برای تنظیمات کلی لایه‌ها بهره ببرید.نویسنده : افروز آزادی


سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.