فروشگاه اینترنتی نوین پندار
دوشنبه 27 ارديبهشت ماه 95 - (10:33) | تعداد بازدید : 3314

چطور می توانید با فتوشاپ پیر شوید؟!  (بخش دوم),برو و دهان ، چین و چروک های اطراف چشم ، تیرگی ، پوست و لک ، بیولوژیکی ، بینی ، گوش ،  پیر ،  استخوان بندی ، ساختار فیزیکی ، جوان ، سالخورده ، فتوشاپ ، Layer New  Layer Via Copy ، Brush ، Spot Healing Brush ، Lasso Tool ، Content-Aware ، Liquify ، Smart Objects ، Convert ، Liquify ، SmartFilter ، Convert ، Advanced Mode، Bloat Tool ، قلمو ،
برو و دهان ، چین و چروک های اطراف چشم ، تیرگی ، پوست و لک ، بیولوژیکی ، بینی ، گوش ،  پیر ،  استخوان بندی ، ساختار فیزیکی ، جوان ، سالخورده ، فتوشاپ ، Layer New  Layer Via Copy ، Brush ، Spot Healing Brush ، Lasso Tool ، Content-Aware ، Liquify ، Smart Objects ، Convert ، Liquify ، SmartFilter ، Convert ، Advanced Mode، Bloat Tool ، قلمو ،

چطور می توانید با فتوشاپ پیر شوید؟! (بخش اول)

چطور می توانید با فتوشاپ پیر شوید؟! (بخش سوم)

چطور می توانید با فتوشاپ پیر شوید؟! (بخش چهارم آخر)

 

مرحله 4
ابزار  (S) ءPucker Toolء را انتخاب کرده، اندازه ی قلمو را به اندازه ی حفره ی چشم افزایش دهید. بر روی هر چشم چند بار کلیک کنید تا اندازه ی چشم کاهش یابد. این به شما کمک می کند تا چشم ها کمی گود افتاده تر بنظر برسند و ظاهر متفاوتی داشته باشند.
 

مرحله 5
ابزار (W) ءForward Warp Tool ء را انتخاب کرده، مجدداً اندازه ی قلم را به یک سوم اندازه ی دهان مدل کاهش دهید. سپس، حالت لبها را تغییر دهید. به این منظور بر روی برآمدگی های لب بالا کلیک کرده آن را کمی به سمت پائین بکشید تا حالت نازکتری به خود گیرد. عکس این فرایند را برای لب پائین تکرار کنید، یعنی این بار دکمه ی موس را گرفته گوشه های لب پائین را به سمت بالا بکشید. 
در نهایت اگر احساس می کنید نتیجه ی نهایی کمی غیرطبیعی و نامتناسب بنظر می رسد، با استفاده از ابزار Smooth آن را بهبود بخشید.

 

مرحله 6
در ادامه، اندازه ی قلموی ابزار (W) ءForward Warp Toolء را افزایش داده، آن را بر روی کناره های فک بکشید تا چهره ی فرد کمی حالت مربع مانند به خود گیرد. سپس، بر روی کناره های گردن کلیک کنید تا ضخامت آن کمی افزایش یابد. به یاد داشته باشید که تحت هر شرایطی همواره می توانید از ابزار Smooth برای بهبود بخشیدن به نتیجه ی نهایی استفاده کنید. 

 

مرحله 7
حالا، بخش های برجسته و گوشتالوی گونه، درست زیر چشمها، را انتخاب کرده، آنها را کمی پایئن تر بکشید. این ناحیه از صورت گرایش زیادی به شل شدن و افتادگی دارد، این در حالیست که، چین و چروک های متمایزی که لبه های دهان را به اطراف بینی متصل می کند را شکل می دهد.

 


مرحله 8
برای اینکه ضخامت خط رشد مو را کمی کاهش دهید (خط رشد موی نازکتری داشته باشید)، باید تقاطع مو و پیشانی را به سمت خارج و در مقابل بخش انتهایی موی سر که بر روی پس زمینه ی سفید رنگ قرار گرفته را به داخل بکشید.
به این منظور لازم است از ابزار (O) ءPush Left Toolء استفاده نمائید. عملکرد این ابزار به این صورت است که هنگامیکه به سمت بالا حرکت می کند، پیکسلها به سمت چپ کشیده شده، در حالیکه زمانیکه به سمت پائین حرکت می کند، پیکسلها به راست کشیده خواهند شد. پس برای کسب نتیجه ی مطلوب باید از گوشه ی چپ خط داخلی رشد مو، حرکت کرده و به سمت راست بروید. علاوه بر این، برای لبه ی بیرونی باید عکس این عمل را انجام دهید.

 

 

در نهایت، بر روی ok کلیک کنید تا فیلتر Liquify اعمال گردد. به این ترتیب، تغییرات مذکور به چهره ی مدل اضافه خواهند شد. همانطور که می بینید همین حالا هم سن فرد کمی افزایش یافته است.

 


4. پوست و مو

 
همان طور که می دانید با افزایش سن، تولید کلاژن در پوست کم می شود و پوست روند چروک شدن را طی می کند. معمولا چروک شدن پوست در میانسالی شروع می شود و به تدریج با پیشروی سن به سمت کهنسالی، سرعت بروز چین و چروک ها افزایش می یابد. در این بین تاثیر افزایش سن بر مو را نمی توان نادیده گرفت، با پیر شدن و افزایش سن ضمن آنکه ریزش مو بصورت نرمال وجود دارد، به تدریج روند رشد موها کندتر شده و وضعیتی پیش می آید که هر کدام از موهای از دست رفته با یک تار موی جدید جایگزین نمی شود و به این ترتیب افراد مسن بتدریج دچارکم پشتی موی سر (هم از نظر تعداد مو و هم ضخامت هر تار مو) می شوند. تغییر رنگ موها به صورت کاهش تدریجی رنگ و در نهایت سفید شدن مو  نیز  یکی از بارزترین علایم و نشانه های پیر شدن می باشد.
در این بخش تصمیم داریم تغییرات مربوط به طیف رنگ در فتوشاپ را به شما بیاموزیم تا بتوانید اثرات افزایش سن بر چهره ی مدل را هر چه بهتر و دقیقتر پیاده سازی نمائید.

مرحله 1 
مسیر Select > Color Range را طی کرده، گزینه ی Select را به Skin Tones تغییر دهید. ارزش Fuzziness را به 50 تغییر داده، دکمه ی ok را بفشارید. به این ترتیب، فتوشاپ بسته به رنگ پوست یک ناحیه ی انتخابی ایجاد خواهد کرد. توجه داشته باشید اگرچه ناحیه ی انتخابی مذکور چندان دقیق نیست، اما می تواند بعنوان نقطه ی شروع مورداستفاده قرار گیرد.

مرحله 2
یک لایه ی تنظیمی Hue/Saturation به پروژه اضافه کنید. فتوشاپ بطورخودکار از ناحیه ی انتخابی جاری بعنوان یک ماسک برای لایه ی تنظیمی استفاده خواهد کرد. در ادامه، گزینه ی Colorize را فعال کرده، ارزش های Hue، Saturation و Lightness را به ترتیب بر روی 23، 30 و 30 تنظیم کنید. در نهایت، blending mode در لایه ی تنظیمی را به Multiply تغییر داده، میزانOpacity  را تا 70 درصد کاهش دهید. 

 

 
نویسنده : افروز آزادی


::تبلیغات

با ما در تلگرام همراه باشید
 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.