فروشگاه اینترنتی نوین پندار
چهارشنبه 20 بهمن ماه 95 - (13:52) | تعداد بازدید : 23999

چگونه تصاویر انیمیشنی بسازیم؟,تصاویر انیمیشنی،فرمت GIF،فایل‌های کم حجمی،تصاویر متحرک، صفحات وب،GIF ،YouTube،ویدئوی وایرال،شرکت CompuServe،ویدئو،Graphics Interchange Format،کیفیت فایل، پشتیبانی انواع برنامه‌ها ،GIF Reverser، قابلیت انتقال بالا به‌دلیل حجم کم،صاحب‌نظران شبکه‌های اجتماعی،مکالمات روزمره،Ubuntu، رایانه شخصی ، GIF Splitter،سرویس‌های آنلاین رایگان،Gickr،ویدئو کلیپ، آدرس URL،انیمیشن،ابزارهای آنلاین،سرویس های آنلاین،MakeAGIF،Imgflip، واترمارک ، MPEG، MP4، AVI ، MOV ،رایگان،PNG،JPG،وب سایت، پنل چرخشی،طول‌، عرض، کیفیت،imgflip.com،GIFMaker.me،عکس،Picasa ،Flickr،ابزارهای دسکتاپ ،Photoshop CC،GIMP،Giffing Tool،متن، افکت،Giffing Tool،نرم‌افزار فتوشاپ،GifCam،برنامه رایگان،پرتابل،کاربر پسند،ساخت آموزش های کوتاه،انجمن، فیلمبرداری، ساخت فایل های انیمیشنی، فایل های gif، ساخت فایل های gif
تصاویر انیمیشنی،فرمت GIF،فایل‌های کم حجمی،تصاویر متحرک، صفحات وب،GIF ،YouTube،ویدئوی وایرال،شرکت CompuServe،ویدئو،Graphics Interchange Format،کیفیت فایل، پشتیبانی انواع برنامه‌ها ،GIF Reverser، قابلیت انتقال بالا به‌دلیل حجم کم،صاحب‌نظران شبکه‌های اجتماعی،مکالمات روزمره،Ubuntu، رایانه شخصی ، GIF Splitter،سرویس‌های آنلاین رایگان،Gickr،ویدئو کلیپ، آدرس URL،انیمیشن،ابزارهای آنلاین،سرویس های آنلاین،MakeAGIF،Imgflip، واترمارک ، MPEG، MP4، AVI ، MOV ،رایگان،PNG،JPG،وب سایت، پنل چرخشی،طول‌، عرض، کیفیت،imgflip.com،GIFMaker.me،عکس،Picasa ،Flickr،ابزارهای دسکتاپ ،Photoshop CC،GIMP،Giffing Tool،متن، افکت،Giffing Tool،نرم‌افزار فتوشاپ،GifCam،برنامه رایگان،پرتابل،کاربر پسند،ساخت آموزش های کوتاه،انجمن، فیلمبرداری، ساخت فایل های انیمیشنی، فایل های gif، ساخت فایل های gif

 

بیشتر کاربران رایانه با فایل‌هایی با فرمت GIF سروکار داشته‌اند. فایل‌های کم حجمی که تا چند ثانیه تصاویر متحرک بدون صدا را برای شما نمایش می‌دهند و از اجزای تشکیل‌دهنده بیشتر صفحات وب به‌شمار می‌آیند. این روزها استفاده از این نوع تصاویر در شبکه های اجتماعی، سرویس های پیام رسان و صفحات وب بسیار فراگیر شده و بر خلاف گذشته ایجاد آنها نیز ساده تر شده است. مهم نیست موضوع یک تصویر کارتون باشد، تصاویر و ویدئوهای شخصی شما و یا حتی بخشی از یک وایرال ویدئو در شبکه های اجتماعی چون : YouTube! 
GIF مخفف Graphics Interchange Format یا فرمت تبادل گرافیکی بوده و سازندگانش آن را GIF می‌خوانند. شرکت CompuServe این فرمت را اولین بار در سال 1987 معرفی کرد. از آن زمان تاکنون این فرمت فایل که بر مبنای تصاویر bitmap است، به‌دلیل توانایی‌های قابل توجه مانند فشرده‌سازی بدون از دست‌رفتن کیفیت فایل، پشتیبانی انواع برنامه‌ها از آن و قابلیت انتقال بالا به‌دلیل حجم کم، مورد استفاده روزافزون در فضای اینترنت قرار گرفته است.
استفاده از این فرمت به شما این امکان را می‌دهد یک تصویر متحرک یا حتی یک ویدئو کلیپ کوتاه را در یک پست یا صفحه وب قرار دهید. به‌ این‌ ترتیب با حجم انتقال داده پایین، قابلیت انتقال محتوای قابل توجهی را در اختیار خواهید داشت. برخی صاحب‌نظران شبکه‌های اجتماعی اعتقاد دارند استفاده گسترده‌تر از این نوع فایل برای تبادل تصاویر متحرک کوتاه در مکالمات روزمره و میان کاربران دنیای مجازی، فصل تازه‌ای را در استفاده از این فرمت ایجاد کرده است. در ادامه به شما نشان می‌دهیم چطور می‌توانید با استفاده از رایانه شخصی و سرویس‌های آنلاین رایگان، براحتی هر تصویری را به این فرمت تبدیل کنید.

 

بطور کلی سه روش متفاوت برای ایجاد انیمیشن وجود دارد: استفاده از چندین تصویر از خودتان، استفاده از بخشی از یک ویدئو کلیپ و در نهایت بخشی از یک کلیپ آنلاین از سایت هایی نظیر YouTube. ابزارهای آنلاین موجود به شما اجازه می دهند با آپلود کردن بخشی از کلیپ و یا ذکر کردن آدرس URL ویدئوی مربوطه ، آن را به انیمیشن تبدیل کنید. شماری از ابزارهای آنلاین موجود به این منظور عبارتند از:

سرویس های آنلاین

 
MakeAGIF
MakeaGIF را شاید به جرات بتوان یکی از بهترین ابزارهای موجود برای ایجاد تصاویر متحرک دانست. این ابزار آنلاین کاربردی از تمامی روش های ذکر شده پشتیبانی کرده و حتی به شما اجازه می دهد از وب کم تان برای ایجاد انیمیشن های GIF استفاده کنید. البته این اپلیکیشن نارسایی های جزئی هم دارد که از آن جمله می توان به عدم امکان افزودن عنوان به تصویر، وجود واترمارک در فایل نهایی و فقدان گزینه ای برای کنترل اندازه ی فایل نهایی اشاره کرد. قابلیت های این وب سایت کاربردی به طور کامل رایگان است و تنها باید لینک یا تصاویر موردنظرتان را وارد کرده و بقیه ی کار را به این ابزار قدرتمند بسپارید. 

Imgflip
Imgflip سایت دیگری است که می‌تواند به شما کمک کند، انیمیشن‌های متحرک خلق کنید. این سایت عکس‌هایی با فرمت JPG و PNG را پشتیبانی می‌کند. در این وب سایت یک پنل چرخشی خیلی ساده وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد طول‌، عرض، کیفیت و زمان بندی بین نمایش عکس‌هایتان را کنترل کنید. شما می‌توانید عکس‌های خود را داخل سایت بکشید و نتایج را قبل از به وجود آمدن انیمیشن نهایی مجدداً تنظیم کنید. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند ImgFlip بسیار کاربر پسند باشد. با استفاده از این سرویس علاوه بر ساخت تصاویر متحرک گیف از روی عکس ها می توانید قسمتی از فایل های ویدیویی را نیز به تصویر GIF تبدیل کنید. الباع انیمیشن‌های ساخته شده از طریق این وبسایت نیز آرم کوچکی از imgflip.com را در خود دارند، که تنها افراد حرفه‌ای می‌توانند آن را حذف کنند.

GIFMaker.me
GIFMaker.me به شما اجازه می دهد بدون ثبت نام تصاویر متحرک ایجاد کنید. این سرویس یک کنترل پنل بسیار کارآمد دارد که این امکان را به شما می دهد که با تغییر سایز بوم، سرعت انتقال و تعداد دفعات تکرار، گیف را شخصی سازی کنید. این ابزار تنها از روش اول پشتیبانی می کند. این سرویس همچنین دو قابلیت اضافی یکی به نام GIF Reverser برای تبدیل فایل آپلود شده ی تصورت متحرک به یک کلیپ ضبط شده و دیگری، GIF Splitter که فایل را دریافت کرده و آن را به بخش های کوچکتر تقسیم می کند تا فرایند دانلود تسهیل گردد.

Gickr
Gickr مشابه سایت‌های دیگر به شما اجازه می‌دهد حداقل سه عکس و حداکثر ده عکس را آپلود کرده و از آنها یک تصویر متحرک بسازید. در اینجا شما نه تنها می‌توانید اندازه عکس‌ها را به دلخواه خود تنظیم کنید، بلکه این امکان را دارید که سرعت آن‌ها را نیز (تا ده ثانیه)، به میل خود تغییر دهید. Gickr  همچنین عکس‌های ایمپورت شده از Picasa و Flickr را نیز پشتیبانی می‌کند.

ابزارهای دسکتاپ 

 
Photoshop CC
Photoshop CC برای افرادی حرفه ای و هنرمندانی ست که ترجیح می دهند تصاویر متحرک موردنظرشان را بصورت دستی ایجاد کنند. با استفاده از این ابزار ویرایش تصویر می توانید بسادگی باز کردن یک فایل تصویر، تصاویر انیمیشن ایجاد کنید. با استفاده از این ابزار نه تنها می توانید تصاویر و فایل های ویدئویی با پسوند MPEG، MP4، AVI و MOV را به یک GIF تبدیل کنید بلکه با استفاده از ابزارهای موجود به آنها متن اضافه کنید. 

GIMP
GIMP یک نرم‌افزار قدرتمند و در عین حال رایگان است. اگر شما از Ubuntu استفاده کرده باشید حتما نرم افزار گیمپ را در بین برنامه های پیش فرض دیده اید، این نرم افزار به قدری ساده و حرفه ای هست که Ubuntu آن را به صورت پیش فرض نصب کرده است. از این ابزار بیشتر برای ویرایش تصاویر و ویدئو ها و تصاویر متحرک استفاده می کنند و تخصص آن در ساخت فایل های متحرک است. در GIMP هم مثل فتوشاپ می‌توان از ساختار لایه‌لایه‌ برای ویرایش کردن تصاویر استفاده کرد، فیلترها، ابزارهای تصحیح و ترمیم عکس، ابزارهایی برای اضافه کردن متن، افکت، ابزارهای انتخاب و برش بخش‌های خاص، همه و همه در GIMP وجود دارد. 

Giffing Tool
بسیاری از کاربران، نرم‌افزار فتوشاپ را روی سیستم خود ندارند، یا خواهان چنین نرم‌افزار پیچیده‌ای برای ایجاد تصاویر متحرک نیستند. خوشبختانه، برای آنها یک راه‌حل ساده‌تر و رایگان به نام GIFfing Tool وجود دارد. اگر تصمیم دارید از این ابزار استفاده کنید باید فکری برای واترمارک این برنامه در گوشه ی فایل نهایی کنید. این برنامه نه تنها امکان ایجاد تصاویر متحرک جدید با قابلیت های کاربردی بسیار را برای شما فراهم می کند، بلکه این امکان را به شما می دهد که فایل های GIF موجود را ویرایش کنید. 

GifCam
GifCam همانند Giffing Tool یک برنامه رایگان، پرتابل با حجم کم می باشد که با رابط کاربری بسیار ساده و کاربر پسند توانایی تهیه تصاویر متحرک از محل مورد نظر شما در ویندوز را دارا می باشد و از رابط کاربری بسیار کارپسند و قابل فهم بهره می برد. این ابزار کاربردی امکان فیلمبرداری از ناحیه موردنظر از صفحه نمایش و ذخیره آن با فرمت GIF را به کاربران می‌دهد. این نرم افزار در محیط کاری خود یک فضای خالی و شفاف دارد که در واقع ناحیه فیلمبرداری است. کافیست این ناحیه را با تغییر مکان و ابعاد برنامه بر روی قسمت مورد نظر تنظیم نموده و سپس اقدام به فیلمبرداری از صفحه نمایش کنید. این ابزار انتخاب مناسبی برای کاربران و مدیران وب سایت ها و انجمن های گفتگو می‌باشد که با استفاده از آن می‌توانند به سادگی اقدام به ساخت آموزش های کوتاه نموده و در قالب تصاویر متحرک در وب سایت و انجمن مورد نظر به اشتراک بگذارند.

GIFBrewery
GIFBrewery یک ابزار کاربردی دیگر برای ایجاد تصاویر متحرک در سیستم عامل مک است. اگر چه این ابزار امکان ایجاد یک انیمیشن از ابتدا را فراهم نمی آورد، اما این اجازه را به شما می دهد که یک فایل ویدئویی را به انیمیشن تبدیل کنید. با استفاده از این ابزار می توانید میزان تاخیر هر فریم را تعیین کرده، تصویر را بهینه نموده و تعداد دفعات اجرای یک انیمیشن را تعیین کنید. 

Jiffy
جیفی یکی از اکستنشن‌ها یا به عبارت دیگر افزونه‌های مرورگر گوگل کروم است که می‌توانید آن را دریافت و روی مرورگر خود نصب کنید. پس از نصب این افزونه اگر به وب‌سایت یوتیوب سری بزنید، پایین بخش توضیحات هر ویدیو، نام Jiffiy دیده می‌شود. برای تبدیل یک ویدئو به یک تصویر متحرک زمان شروع و زمان پایان را وارد کنید و سپس روی دکمه‌ی Make GIF کلیک کنید تا فایل مورد نظر شما ساخته شود. لینک فایل ساخته شده در بخشی که با عدد 4 نشان داده شده نمایش داده می‌شود، سپس می‌توانید آن را در مرورگر باز کرده و روی کامپیوتر خود ذخیره کنید.
توجه کنید که برای استفاده از Jiffy باید از پلیر HTML5 ویدیوها استفاده کنید، برای فعال کردن این پلیر به این آدرس بروید و روی دکمه‌ی Request the HTML5 player کلیک نمایید تا به جای پلیر پیش‌فرض، ویدیوها را پخش کند. تنها در این صورت افزونه به درستی کار می‌کند.

اپلیکیشن های گوشی های هوشمند و تبلت ها 


GifMill
یکی از اپلیکیشن های کاربردی که امکان ایجاد تصاویر متحرک بر روی گوشی های هوشمند مبتنی بر iOS را فراهم می آورد، GifMill است. برای ایجاد تصاویر متحرک می توانید از مجموعه ای تصاویر دلخواه و یا ویدئوهای موردنظرتان استفاده کنید. کافیست فایل موردنظر را به برنامه وارد کنید. شما همچنین می توانید با خرید نسخه ی غیر رایگان این ابزار عنوان متنی و فیلترهای تصویر به برنامه اضافه کنید. 

Giffer
برنامه گیف ساز Giffer از نظر رابط کاربری متفاوت طراحی شده، با این حال استفاده از آن ساده بوده و در عین حال ویژگی‌ها و قابلیت‌های متنوعی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. برخی از جنبه‌های طراحی این برنامه هم شبیه به اینستاگرام است و بدون تردید شما را به یاد آن می‌اندازید. برنامه گیف ساز Giffer به طور رایگان موجود است اما متاسفانه شامل نسخه اندرویدی نمی‌شود و تنها برای سیستم عامل آی او اس اپل ارائه شده است. اگر به دنبال یک برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) با کیفیت و قدرتمند برای آیفون یا آیپدتان هستند، حتما برنامه‌ی Giffer را امتحان کنید. از جمله قابلیت های این اپلیکیشن کاربردی می توان به فریم های معکوس، حلقه های GIF، فیلترهای تصویر، امکان افزودن عنوان به فایل نهایی و به اشتراک گذاری آن در چندین سرویس پیام رسان اشاره کرد. 

Cinemagram
برنامه Cinemagram یکی دیگر از برنامه های رایگان ساخت گیف (GIF) بسیار قدرتمند و محبوب است که برای هر دو پلتفرم های اندروید و iOS در دسترس است. یکی از قابلیت‌های جالب برنامه گیف ساز Cinemagram مربوط به توانایی آن در تبدیل بخش خاصی از یک عکس به تصویر متحرک یا گیف (GIF) است. به بیان دیگر این برنامه می‌تواند تمام قسمت‌های یک عکس ضبط شده را ثابت نگه دارد و تنها بخشی از عکس دریافتی را متحرک نماید. این موضوع از جمله ویژگی‌های جالب اپلیکیشن گیف ساز Cinemagram محسوب می‌شود و آن را به یک برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) متمایز تبدیل می‌کند.


Moquu
Moquu اپلیکیشنی برای گوشی‌های هوشمند مبتنی بر ویندوزفون و iOS است که در زمینه‌ی ساخت تصاویر Gif فعالیت دارد و می تواند عکس‌های ساده‌ی شما را به تصاویر متحرک Gif تبدیل کند. کارکرد Moquu بسیار ساده بوده و تنها کافیست تا با استفاده از گزینه‌های تعبیه شده، عکس‌های خود را از داخل گالری گوشی فراخوانی کنید تا این برنامه، با قرار دادن آن‌ها در کنار هم، یک تصویر متحرک برای شما تهیه کند. امکان وارد کردن عکس‌ها به صورت مستقیم از طریق دوربین داخلی Moquu نیز برای کاربران در نظر گرفته شده است. بعد از انتخاب مجموعه عکس‌های خود با کلیک روی گزینه‌ی Ready، به بخش تنظیمات مربوط به فریم‌ها منتقل خواهید شد که می‌توانید مشخص کنید هر فریم (عکس) چند ثانیه نمایش داده شود. با کمی حوصله و ذوق هنری، می‌توانید تصاویر بسیار جالب و متنوعی را در این بخش خلق کنید.

Gifboom
اگر به دنبال یک برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) قدرتمند، با کیفیت و مشهور هستید، همین حالا نسبت به دانلود برنامه Gifboom اقدام کنید. این برنامه شامل قابلیت‌ها و ویژگی‌های متعددی می‌شود و به طور رایگان در هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس قابل استفاده است. در برنامه Gifboom امکان ضبط ویدیو و عکس و سپس تبدیل آن به فایل گیف (GIF) و همچنین امکان انتخاب یک ویدیو از گالری و تبدیل آن به فایل گیف (GIF) ارائه شده است. این برنامه فیلترهای جالب و شبیه به اینستاگرام را ارائه می‌کند که می‌تواند زیبایی خاصی به تصویر متحرک گیف مد نظرتان ببخشد. ضمنا به منظور ضبط ویدیوی مستقیم در این برنامه و تبدیل آن به گیف (GIF) می‌توانید از هر دو دوربین اصلی یا سلفی دستگاه استفاده کنید.

GIF Camera
 GIF Camera رابط کاربری ساده ای دارد و تنها با چند اشاره می توان از طریق آن تصاویر گیف آفرید. کافیست با ورود به اپ، روی دکمه قرمز رنگ فیلمبرداری اشاره کنید تا پس از اتمام ضبط و تنظیم نرخ فریم، یک تصویر گیف تحویل بگیرید. البته برای ساخت عکس های متحرک، امکان استفاده از تصاویر گالری را هم دارید. بخش Funny GIF اپ هم جایی است که می توانید از مشاهده آرشیو گیف های خنده دار و بامزه لذت ببرید. این اپلیکیشن تنها مختص پلتفرم اندروید است.


نویسنده : افروز آزادی


سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

کلید واژه ها : تصاویر انیمیشنی ، فرمت GIF ، فایل‌های کم حجمی ، تصاویر متحرک ،  صفحات وب ، GIF  ، YouTube ، ویدئوی وایرال ، شرکت CompuServe ، ویدئو ، Graphics Interchange Format ، کیفیت فایل ،  پشتیبانی انواع برنامه‌ها  ، GIF Reverser ،  قابلیت انتقال بالا به‌دلیل حجم کم ، صاحب‌نظران شبکه‌های اجتماعی ، مکالمات روزمره ، Ubuntu ،  رایانه شخصی  ،  GIF Splitter ، سرویس‌های آنلاین رایگان ، Gickr ، ویدئو کلیپ ،  آدرس URL ، انیمیشن ، ابزارهای آنلاین ، سرویس های آنلاین ، MakeAGIF ، Imgflip ،  واترمارک  ،  MPEG ،  MP4 ،  AVI  ،  MOV  ، رایگان ، PNG ، JPG ، وب سایت ،  پنل چرخشی ، طول‌ ،  عرض ،  کیفیت ، imgflip.com ، GIFMaker.me ، عکس ، Picasa  ، Flickr ، ابزارهای دسکتاپ  ، Photoshop CC ، GIMP ، Giffing Tool ، متن ،  افکت ، Giffing Tool ، نرم‌افزار فتوشاپ ، GifCam ، برنامه رایگان ، پرتابل ، کاربر پسند ، ساخت آموزش های کوتاه ، انجمن ،  فیلمبرداری ،  ساخت فایل های انیمیشنی ،  فایل های gif ،  ساخت فایل های gif ، 
 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.