فروشگاه اینترنتی نوین پندار
يكشنبه 24 بهمن ماه 95 - (12:00) | تعداد بازدید : 38387

بهترین راههای یادگیری یک زبان جدید کدامند؟ (بخش اول),راهکارهای یادگیری یک زبان جدید، ماهیچه ی بدن،تنبل،مغز انسان ،فعالیت های ذهنی،اثر عدم یادگیری مهارت های جدید،ورزش ،روانشناختی،چالش برانگیز،آلزایمر،سرعت یادگیری ،Native Speaker،شخص بومی،italki،سرویس کاربردی،Mixxer،اسکایپ،شهر ، کشور،mylanguageexchange ، conversationexchange، interpals،آموزشگاه های معتبر زبان ،محیط آکادمیک،مدرسان،اپلیکیشن های کاربردی،گجت هوشمند، پلتفرم ،اپلیکیشن Duolingo،فروشگاه های آنلاین،Memrise،مهارت صحبت کردن، گرامر، خواندن ، نوشتن،هنر، تاریخ، جغرافیا، ریاضی، علوم، تقویت حافظه،Busuu ،انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، ترکیه ای، لهستانی، چینی، ژاپنی ، عربی،مسائل سیاسی ، روابط مالی،مهارت مکالمه ، Babbel، FluentU، Rosetta Stone، MindSnacks ،فیلم،فیلم های حرفه ای تر، شوهای تلویزیونی، موزیک ها ، اخبار،ترجمه،زبان مادری،تکنیک تکرار و فاصله، زبان خارجی،با خود صحبت کردن،تلفن،مکالمات آینده،خلاقیت،هنگام خرید ،موثرترین راه یادگیری یک زبان خارجی،چالش ،نقدوبررسی،یادگیری زبان، راههای یادگیری زبان، روشهای یادگیری زبان خارجه، اطلاعات جدید،papora ، digitaldialects  ، Busuu و lingualia، Rosetta Stone، Fluenz، Fluenz، Babbel،LingQ ، Byki ،آلزایمر،منطقه ی آسایش ، COMFORT ZONE ،خجالت نکشید ،کتاب بخوانید،پادکست،podcast،شخصیت ها، زبان عامیانه،انتشار محتوای الکترونیکی،فلش کارت،ساخته‌های صوتی و کلامی،SuperMemo، Quizlet،Deck ،اپلیکیشن Anki،فلش قدرتمند،تلفظ درست کلمات،International Phonetic Alphabet،IPA ،دیکشنری های کاربردی،بچه ،کتاب های گرامر، لغت و قواعد گرامر،مشکل حافظه،فروشگاه های آنلاین، روزنامه ، مجلات،فرهنگ ،صحبت کردن با دیگران، پرسیدن آدرس، سفارش غذا، تلاش برای گفتگو ،دوچرخه سواری،گجت های هوشمند،کورتکس،سلول عصبی،مغز،تمرکز ، حافظه
راهکارهای یادگیری یک زبان جدید، ماهیچه ی بدن،تنبل،مغز انسان ،فعالیت های ذهنی،اثر عدم یادگیری مهارت های جدید،ورزش ،روانشناختی،چالش برانگیز،آلزایمر،سرعت یادگیری ،Native Speaker،شخص بومی،italki،سرویس کاربردی،Mixxer،اسکایپ،شهر ، کشور،mylanguageexchange ، conversationexchange، interpals،آموزشگاه های معتبر زبان ،محیط آکادمیک،مدرسان،اپلیکیشن های کاربردی،گجت هوشمند، پلتفرم ،اپلیکیشن Duolingo،فروشگاه های آنلاین،Memrise،مهارت صحبت کردن، گرامر، خواندن ، نوشتن،هنر، تاریخ، جغرافیا، ریاضی، علوم، تقویت حافظه،Busuu ،انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، ترکیه ای، لهستانی، چینی، ژاپنی ، عربی،مسائل سیاسی ، روابط مالی،مهارت مکالمه ، Babbel، FluentU، Rosetta Stone، MindSnacks ،فیلم،فیلم های حرفه ای تر، شوهای تلویزیونی، موزیک ها ، اخبار،ترجمه،زبان مادری،تکنیک تکرار و فاصله، زبان خارجی،با خود صحبت کردن،تلفن،مکالمات آینده،خلاقیت،هنگام خرید ،موثرترین راه یادگیری یک زبان خارجی،چالش ،نقدوبررسی،یادگیری زبان، راههای یادگیری زبان، روشهای یادگیری زبان خارجه، اطلاعات جدید،papora ، digitaldialects  ، Busuu و lingualia، Rosetta Stone، Fluenz، Fluenz، Babbel،LingQ ، Byki ،آلزایمر،منطقه ی آسایش ، COMFORT ZONE ،خجالت نکشید ،کتاب بخوانید،پادکست،podcast،شخصیت ها، زبان عامیانه،انتشار محتوای الکترونیکی،فلش کارت،ساخته‌های صوتی و کلامی،SuperMemo، Quizlet،Deck ،اپلیکیشن Anki،فلش قدرتمند،تلفظ درست کلمات،International Phonetic Alphabet،IPA ،دیکشنری های کاربردی،بچه ،کتاب های گرامر، لغت و قواعد گرامر،مشکل حافظه،فروشگاه های آنلاین، روزنامه ، مجلات،فرهنگ ،صحبت کردن با دیگران، پرسیدن آدرس، سفارش غذا، تلاش برای گفتگو ،دوچرخه سواری،گجت های هوشمند،کورتکس،سلول عصبی،مغز،تمرکز ، حافظه

بهترین راههای یادگیری یک زبان جدید کدامند؟ (بخش دوم و آخر)

 

 

مغز انسان درست مثل ماهیچه ی بدن است. همانطور که ماهیچه های بدن در اثر عدم تحرک خشک و تنبل می شوند؛ در اثر عدم یادگیری مهارت های جدید و فعالیت های ذهنی، مغز انسان نیز با افت مواجه می شود. خوشبختانه مغز را هم می توان مثل بدن و ماهیچه ها ورزش داد و تقویت کرد. نحوه فکر کردن و کارهایی که به صورت ذهنی و روانشناختی انجام می دهیم، روی خود مغز هم اثر می گذارد. به این منظور، یادگیری یک زبان جدید یکی از چالش برانگیزترین و درعین حال ارزشمندترین کاری است که یک فرد می تواند انجام دهد. این کار نه تنها باعث می شود مغز شما عملکرد بالاتری داشته باشد و از حداکثر قابلیت های خود استفاده کند بلکه کمک می کند ذهن تان فعال تر شده و حتی به گفته ی برخی محققان از بروز بیماری هایی نظیر آلزایمر جلوگیری کند. 
با این حال، اگر چه آشنایی با یک زبان جدید بسیار مفید بوده و مزایای خاص خودش را دارد، اما اغلب افراد در فرایند یادگیری دچار مشکل می شوند و مدعی هستند استعداد یا قدرت کافی برای به ذهن سپردن اطلاعات جدید را ندارند. اما واقعیت چیز دیگریست. بزرگ‌ترین مشکل ما این است که اصلا نمی‌دانیم چطور باید زبان بخوانیم! توانایی‌ها و روش‌های افراد برای یادگیری زبان متفاوت است، علاوه براین افراد برای یاد‌گیری زبان باید پیوستگی و مداومت داشته باشند. خوشبختانه روش های متعددی برای افراد با قدرت یادگیری متفاوت ارائه شده که می تواند تاثیری بسزایی در سرعت یادگیری یک زبان یا زبان های جدید داشته باشد. در ادامه قصد داریم شماری از آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. اگر یادگیری یک زبان جدید جزو علاقمندی های شماست این مقاله را از دست ندهید.

از یک شخص بومی یا اصطلاحاً Native Speaker کمک بگیرید

 
بی شک شما نیز این گفته را شنیده اید که بودن در محیط تاثیر بسزایی در یادگیری یک زبان خارجی دارد. بر همین اساس، یکی از بهترین و ایده آل ترین حالت ها برای یادگیری زبان کمک گرفتن از یک دوست یا شخص بومی ست. اما سوال اینجاست که چطور می توانید به یک شخص بومی در یک کشور دیگر دسترسی داشته باشید. پاسخ شما ساده است، چندین و چند سرویس کاربردی به این منظور وجود دارد که کافیست فقط به آنها مراجعه کنید. یکی از سرویس های موردعلاقه ی من italki است. این سرویس به شما اجازه میدهد با استفاده از ابزار قدرتمند صوتی/تصویری اسکایپ با دیگران در هر شهر و کشوری تعامل کنید. علاوه بر این بد نیست سری هم به سرویس های دیگری چون mylanguageexchange ، conversationexchange ، Mixxer و یا interpals بزنید. 

در آموزشگاه های معتبر زبان ثبت نام کنید

 
یکی دیگر از روش های مرسوم برای یادگیری زبان های جدید ثبت نام در آموزشگاه های معتبر زبان های خارجی است. با کمی جستجو در اینترنت می توانید لیستی از بهترین آموزشگاه های موجود برای زبان موردنظرتان را پیدا کنید. بی شک حضور در یک محیط آکادمیک می تواند تاثیر بسزایی بر یادگیری شما داشته باشد، با این حال به یاد داشته که علیرغم تمامی تلاش مدرسان برای تسهیل یادگیری شما همه چیز به خودتان و مدت زمانی که برای یادگیری صرف می کنید، بر می گردد. 

از اپلیکیشن های کاربردی مرتبط بر روی گجت هوشمندتان بهره بگیرید 

 


به لطف پیشرفت فناوری امروزه حتی آموزش زبان های جدید نیز ساده تر شده و اگر آنقدر سرتان شلوغ است که حتی وقت کلاس رفتن ندارید می توانید در ساعات و دقیقه های کوتاه بیکاری و یا استراحت تان اقدام به یادگیری یک زبان جدید کنید. به این منظور کافیست سری به فروشگاه های آنلاین مرتبط با پلتفرم گجت هوشمندتان بزنید و سراغ اپلیکیشن های یادگیری زبان های جدید را بگیرید. اما اگر حتی وقت جستجوی اپلیکیشن های جدید و کاربردی را هم ندارید من تعدادی از آن ها را به شما معرفی می کنم:


اپلیکیشن Duolingo را شاید بتوان یکی از فوق العاده ترین سرویس های موجود برای یادگیری زبان های خارجی به حساب آورد. بر خلاف سایر اپلیکیشن های موجود در فروشگاه های آنلاین این برنامه به طور کامل رایگان می باشد، این در حالیست که این امر باعث نشده توسعه دهندگان آن در برآوردن حداکثر قابلیت های موردانتظار کاربران قصور کنند. روند کار این برنامه به این صورت است که برنامه برحسب سطح دانسته های شما ، محتوای مناسب را برای تان فراهم آورده و به این ترتیب توانایی های شما در هر چهار مهارت صحبت کردن، گرامر، خواندن و نوشتن را بهبود می بخشد. 
یکی دیگر از سرویس‌های آنلاین آموزشی، Memrise است که به‌صورت عمده برای آموزش زبان استفاده می‌شود و بیش از ۱۰۰ زبان مختلف را پشتیبانی می‌کند. البته در کنار آموزش زبان، آموزش موضوعات مختلفی مانند هنر، تاریخ، جغرافیا، ریاضی، علوم، تقویت حافظه و غیره را نیز شامل می شود. Memrise برای یادگیری بهتر شما، از تلفظ کلمات و استفاده از تصاویر در آموزش مدد گرفته و برای تکمیل این فرآیند هم درست مثل مدرسه از شما امتحان می گیرد. بعد از اینکه هر دوره را تمام کردید، بسته به تعداد اشتباهات و سرعت پاسخگویی امتیازی را دریافت خواهید کرد. تقریباً مشابه همان روندی که Duolingo ارائه می کند. 
Busuu نیز صحبت کردن به یازده زبان زنده دنیا را از سطح مبتدی تا نیمه پیشرفته به شما آموزش می دهد. این زبان ها فعلا شامل انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، ترکیه ای، لهستانی، چینی، ژاپنی و عربی می شوند، و انتظار می رود در آینده شاهد پشتیبانی از زبان های بیشتری در آن باشید. این اپلیکیشن از ساده ترین موضوعات مثل احوال پرسی و خود را معرفی کردن شروع می کند تا به موارد پیشرفته تری مثل مسائل سیاسی و روابط مالی و بیان احساسات برسد. در واقع busuu می خواهد مهارت مکالمه تان را به حدی برساند که برای برقراری ارتباط با دیگران نیازی به مترجم نداشته باشید.
علاوه بر این اپلیکیشن ها ده ها ابزار کاربری دیگر نظیر: Babbel، FluentU، Rosetta Stone، MindSnacks نیز وجود دارد که شما می توانید بسته به سلیقه و علایق خود از هر یک از آنها استفاده کنید. 

فیلم ببینید و گوش کنید

 


یکی از مهمترین و کاربردی ترین روش های یادگیری یک زبان جدید بنا بر تجربه ی شخصی من، مشاهده ی فیلم یا گوش کردن به موزیک یا اخبار به زبان اصلی است. شما حتی می توانید با فیلم و کارتون های مناسب کودکان با زیرنویس های زبان اصلی شروع کرده، سپس بسراغ فیلم های حرفه ای تر، شوهای تلویزیونی، موزیک ها و در نهایت اخبار بروید. این کار نه تنها در پیشرفت زبان موثر است بلکه کمک می کند با اصطلاحات معمول و رایج آشنا شده و زودتر راه بیافتید. البته ممکن است در ابتدا ناامید شوید و حتی یک کلمه از صحبت های رد و بدل شده را نفهمید، اما نباید از تلاش دست بکشید چون با این کار به مرور زمان گوش شما به صدا و ریتم زبان مربوطه عادت خواهد کرد. توجه داشته باشید که بهچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید از زیرنویس هایی به زبان بومی تان استفاده کنید، چرا که موجبات شکست تان را فراهم خواهد آورد. 

ترجمه نکنید

 
یکی دیگر مهمترین نکاتی که باید در یادگیری یک زبان جدید مدنظر داشته باشید این است که ترجمه نکنید. یکی از بزرگترین مشکلاتی که بر سر راه یادگیری یک زبان جدید وجود دارد این است که ما عادت داریم بجای اینکه بصورت خودکار به زبان دیگر فکر کنیم، همه چیز را ترجمه می کنیم. سعی کنید تا جای ممکن در زبان جدید به دنبال معادل هایی در زبان مادری خود نباشید. در ذهن خود واژه ها و جملات را به زبان مادری ترجمه نکنید. هر واژه را با مفهوم آن و در یک مثال به همان زبان یادبگیرید. این کار به شما کمک می کند به زبان جدید مانند زبان مادری خود مسلط شوید.

از تکنیک تکرار و فاصله استفاده کنید

 
تکنیک فاصله و تکرار یک روش قدیمی برای آموزش زبان محسوب می شود اما مزایای بی شمار آن باعث شده تا به امروز طرفدار داشته باشد. این روش کمک می‌کند تا کلمات را بهتر به خاطر بسپارید. در این تکنیک شما باید هر کلمه را در فواصل زمانی مشخص، مرور کنید. در ابتدا این فاصله‌های زمانی کوتاه است. برای مثال برای مرور چند کلمه یا عبارت جدید ابتدا جلسه به جلسه پیش می‌روید و بعد از آن فاصله‌ی زمانی را به چند روز و یا چند هفته افزایش می‌دهید.

با خودتان صحبت کنید

 


اگر امکان دسترسی به هیچ یک از منابع اشاره شده را ندارید با خوتان صحبت کنید! شاید در ابتدا برایتان خنده دار بنظر برسد اما یکی از موثرترین راه ها در یادگیری یک زبان خارجی همین روش است. با فکر کردن به زبان جدید خود را به چالش بکشید و هر آنچه در طول روز پشت سر گذاشته اید را با زبان دیگر در ذهنتان مرور کنید. همه ی ما در طول روز افکاری در ذهن خودمان داریم سعی کنید از این افکار برای تمرین زبان جدید بهره بگیرید یا حتی مکالمات آینده تان را در ذهنتان تمرین کنید. سعی کنید کمی هم خلاقیت داشته باشید مثلاً می توانید خودتان را در حال صحبت کردن با تلفن، دوست خیالی تان و به هنگام خرید و ... تجسم کنید. نویسنده : افروز آزادی


سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

کلید واژه ها : راهکارهای یادگیری یک زبان جدید ،  ماهیچه ی بدن ، تنبل ، مغز انسان  ، فعالیت های ذهنی ، اثر عدم یادگیری مهارت های جدید ، ورزش  ، روانشناختی ، چالش برانگیز ، آلزایمر ، سرعت یادگیری  ، Native Speaker ، شخص بومی ، italki ، سرویس کاربردی ، Mixxer ، اسکایپ ، شهر  ،  کشور ، mylanguageexchange  ،  conversationexchange ،  interpals ، آموزشگاه های معتبر زبان  ، محیط آکادمیک ، مدرسان ، اپلیکیشن های کاربردی ، گجت هوشمند ،  پلتفرم  ، اپلیکیشن Duolingo ، فروشگاه های آنلاین ، Memrise ، مهارت صحبت کردن ،  گرامر ،  خواندن  ،  نوشتن ، هنر ،  تاریخ ،  جغرافیا ،  ریاضی ،  علوم ،  تقویت حافظه ، Busuu  ، انگلیسی ،  فرانسوی ،  آلمانی ،  اسپانیایی ،  ایتالیایی ،  پرتغالی ،  ترکیه ای ،  لهستانی ،  چینی ،  ژاپنی  ،  عربی ، مسائل سیاسی  ،  روابط مالی ، مهارت مکالمه  ،  Babbel ،  FluentU ،  Rosetta Stone ،  MindSnacks  ، فیلم ، فیلم های حرفه ای تر ،  شوهای تلویزیونی ،  موزیک ها  ،  اخبار ، ترجمه ، زبان مادری ، تکنیک تکرار و فاصله ،  زبان خارجی ، با خود صحبت کردن ، تلفن ، مکالمات آینده ، خلاقیت ، هنگام خرید  ، موثرترین راه یادگیری یک زبان خارجی ، چالش  ، نقدوبررسی ، یادگیری زبان ،  راههای یادگیری زبان ،  روشهای یادگیری زبان خارجه ،  اطلاعات جدید ، papora  ،  digitaldialects  ،  Busuu و lingualia ،  Rosetta Stone ،  Fluenz ،  Fluenz ،  Babbel ، LingQ  ،  Byki  ، آلزایمر ، منطقه ی آسایش  ،  COMFORT ZONE  ، خجالت نکشید  ، کتاب بخوانید ، پادکست ، podcast ، شخصیت ها ،  زبان عامیانه ، انتشار محتوای الکترونیکی ، فلش کارت ، ساخته‌های صوتی و کلامی ، SuperMemo ،  Quizlet ، Deck  ، اپلیکیشن Anki ، فلش قدرتمند ، تلفظ درست کلمات ، International Phonetic Alphabet ، IPA  ، دیکشنری های کاربردی ، بچه  ، کتاب های گرامر ،  لغت و قواعد گرامر ، مشکل حافظه ، فروشگاه های آنلاین ،  روزنامه  ،  مجلات ، فرهنگ  ، صحبت کردن با دیگران ،  پرسیدن آدرس ،  سفارش غذا ،  تلاش برای گفتگو  ، دوچرخه سواری ، گجت های هوشمند ، کورتکس ، سلول عصبی ، مغز ، تمرکز  ،  حافظه ، 
 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.