فروشگاه اینترنتی نوین پندار
دوشنبه 2 اسفند ماه 95 - (09:27) | تعداد بازدید : 39133

بهترین راههای یادگیری یک زبان جدید کدامند؟ (بخش دوم و آخر),راهکارهای یادگیری یک زبان جدید، ماهیچه ی بدن،تنبل،مغز انسان ،فعالیت های ذهنی،اثر عدم یادگیری مهارت های جدید،ورزش ،روانشناختی،چالش برانگیز،آلزایمر،سرعت یادگیری ،Native Speaker،شخص بومی،italki،سرویس کاربردی،Mixxer،اسکایپ،شهر ، کشور،mylanguageexchange ، conversationexchange، interpals،آموزشگاه های معتبر زبان ،محیط آکادمیک،مدرسان،اپلیکیشن های کاربردی،گجت هوشمند، پلتفرم ،اپلیکیشن Duolingo،فروشگاه های آنلاین،Memrise،مهارت صحبت کردن، گرامر، خواندن ، نوشتن،هنر، تاریخ، جغرافیا، ریاضی، علوم، تقویت حافظه،Busuu ،انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، ترکیه ای، لهستانی، چینی، ژاپنی ، عربی،مسائل سیاسی ، روابط مالی،مهارت مکالمه ، Babbel، FluentU، Rosetta Stone، MindSnacks ،فیلم،فیلم های حرفه ای تر، شوهای تلویزیونی، موزیک ها ، اخبار،ترجمه،زبان مادری،تکنیک تکرار و فاصله، زبان خارجی،با خود صحبت کردن،تلفن،مکالمات آینده،خلاقیت،هنگام خرید ،موثرترین راه یادگیری یک زبان خارجی،چالش ،نقدوبررسی،یادگیری زبان، راههای یادگیری زبان، روشهای یادگیری زبان خارجه، اطلاعات جدید،papora ، digitaldialects  ، Busuu و lingualia، Rosetta Stone، Fluenz، Fluenz، Babbel،LingQ ، Byki ،آلزایمر،منطقه ی آسایش ، COMFORT ZONE ،خجالت نکشید ،کتاب بخوانید،پادکست،podcast،شخصیت ها، زبان عامیانه،انتشار محتوای الکترونیکی،فلش کارت،ساخته‌های صوتی و کلامی،SuperMemo، Quizlet،Deck ،اپلیکیشن Anki،فلش قدرتمند،تلفظ درست کلمات،International Phonetic Alphabet،IPA ،دیکشنری های کاربردی،بچه ،کتاب های گرامر، لغت و قواعد گرامر،مشکل حافظه،فروشگاه های آنلاین، روزنامه ، مجلات،فرهنگ ،صحبت کردن با دیگران، پرسیدن آدرس، سفارش غذا، تلاش برای گفتگو ،دوچرخه سواری،گجت های هوشمند،کورتکس،سلول عصبی،مغز،تمرکز ، حافظه
راهکارهای یادگیری یک زبان جدید، ماهیچه ی بدن،تنبل،مغز انسان ،فعالیت های ذهنی،اثر عدم یادگیری مهارت های جدید،ورزش ،روانشناختی،چالش برانگیز،آلزایمر،سرعت یادگیری ،Native Speaker،شخص بومی،italki،سرویس کاربردی،Mixxer،اسکایپ،شهر ، کشور،mylanguageexchange ، conversationexchange، interpals،آموزشگاه های معتبر زبان ،محیط آکادمیک،مدرسان،اپلیکیشن های کاربردی،گجت هوشمند، پلتفرم ،اپلیکیشن Duolingo،فروشگاه های آنلاین،Memrise،مهارت صحبت کردن، گرامر، خواندن ، نوشتن،هنر، تاریخ، جغرافیا، ریاضی، علوم، تقویت حافظه،Busuu ،انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، ترکیه ای، لهستانی، چینی، ژاپنی ، عربی،مسائل سیاسی ، روابط مالی،مهارت مکالمه ، Babbel، FluentU، Rosetta Stone، MindSnacks ،فیلم،فیلم های حرفه ای تر، شوهای تلویزیونی، موزیک ها ، اخبار،ترجمه،زبان مادری،تکنیک تکرار و فاصله، زبان خارجی،با خود صحبت کردن،تلفن،مکالمات آینده،خلاقیت،هنگام خرید ،موثرترین راه یادگیری یک زبان خارجی،چالش ،نقدوبررسی،یادگیری زبان، راههای یادگیری زبان، روشهای یادگیری زبان خارجه، اطلاعات جدید،papora ، digitaldialects  ، Busuu و lingualia، Rosetta Stone، Fluenz، Fluenz، Babbel،LingQ ، Byki ،آلزایمر،منطقه ی آسایش ، COMFORT ZONE ،خجالت نکشید ،کتاب بخوانید،پادکست،podcast،شخصیت ها، زبان عامیانه،انتشار محتوای الکترونیکی،فلش کارت،ساخته‌های صوتی و کلامی،SuperMemo، Quizlet،Deck ،اپلیکیشن Anki،فلش قدرتمند،تلفظ درست کلمات،International Phonetic Alphabet،IPA ،دیکشنری های کاربردی،بچه ،کتاب های گرامر، لغت و قواعد گرامر،مشکل حافظه،فروشگاه های آنلاین، روزنامه ، مجلات،فرهنگ ،صحبت کردن با دیگران، پرسیدن آدرس، سفارش غذا، تلاش برای گفتگو ،دوچرخه سواری،گجت های هوشمند،کورتکس،سلول عصبی،مغز،تمرکز ، حافظه

بهترین راههای یادگیری یک زبان جدید کدامند؟ (بخش اول)

 

 

هفته ی گذشته درباره ی مزایای یادگیری یک زبان جدید و تاثیر آن بر روی عملکرد مغز صحبت کردیم. اینکه یادگیری یک زبان جدید تا چه حد می تواند عملکرد مغز را افزایش دهد بر هیچکس پوشیده نیست این در حالیست که طبق جدیدترین تحقیقات انجام شده یادگیری زبان دوم در سال های اولیه زندگی، اثرات مثبتی در رشد فکری و ذهنی، زبانی و عاطفی کودک دارد. مطالعات جدید نشان می دهد که یادگیری زبان دوم در سنین کودکی، تکامل و فعالیت مغز در بزرگسالی را تحت تاثیر قرار می دهد. یادگیری یک زبان خارجی در سنین پایین سبب می شود که مغز از یک الگوی تکاملی ویژه استفاده کند. با یادگیری یک زبان خارجی همراه با زبان مادری، ساختار مغز بهینه می شود و قشر (کورتکس) جلوی سمت چپ مغز ضخیم تر می شود. کورتکس به یک توده چندلایه متشکل از سلول های عصبی گفته می شود که نقش اساسی در فعالیت های شناختی مغز دارد. فعالیت های شناختی به فعالیت های مغزی مانند یادگیری زبان، تفکر، تمرکز و حافظه گفته می شود. این امر می تواند حتی باعث شود فرد در بزرگسالی مشکلات کمتری در یادگیری زبان های بعدی داشته باشد. علاوه براین، یادگیری یک زبان جدید در بزرگسالی می تواند احتمال ابتلا به آلزایمر را کاهش دهد. 
خوشبختانه روش های بسیاری برای یادگیری یک زبان جدید وجود دارد که هفته ی گذشته شماری از آنها را مورد بررسی قرار دادیم. در ادامه قصد داریم به بیان بخش دیگری از آنها بپردازیم. اگر به فکر یادگیری یک زبان جدید هستید مقاله ی پیشرو را دنبال کنید.

از نرم افزارها و وب سایت ها کمک بگیرید

 

فارغ از اپلیکیشن های کاربردی مختص گجت های هوشمند، نرم افزارهای کاربردی بسیاری نیز وجود دارند که می توانند به شما در یادگیری زبان موردنظرتان کمک کنند. از جمله نرم افزارهای موجود برای کامپیوترهای شخصی و لپ تاپ می توان به نرم افزار Rosetta Stone، Fluenz، Fluenz، Babbel و بازهم Duolingo اشاره کرد. 

حتی اگر فرصتی برای نصب کردن این اپلیکیشن ها ندارید می توانید از وب سایت های کاربردی موجود در فضای مجازی برای یادگیری زبان موردنظرتان استفاده کنید. وب سایت lang-8 ، LingQ ، Byki ، papora ، digitaldialects  ، Busuu و lingualia  تعدادی از این موارد هستند که می توانند نیازهای کاربران در هر سطحی را برطرف کرده و زمینه ی پیشرفت آن ها را فراهم آورند. 

از منطقه ی آسایش یا COMFORT ZONE خارج شوید 

 
اشتباه کردن می تواند ترسناک باشد، اما این تنها راه پیشرفت و رسیدن موفقیت در هر کاری ست. مهم نیست چقدر لغت بلد هستید یا گرامرتان در چه سطحی قرار دارد، شما هیچگاه نمی توانید بدون صحبت کردن با دیگران، پرسیدن آدرس، سفارش غذا، تلاش برای گفتگو به یک زبان جدید تسلط پیدا کنید. صحبت کردن باعث می شود از منطقه ی آرامش خارج شده و در چنین شرایطی احساس راحتی بیشتری کنید. ممکن است در ابتدا با مشکلاتی مواجه شوید مثلا، شاید تلفظ یا گرامر اشتباه داشته باشید اما این طبیعی ست و به مرور پیشرفت بیشتری خواهید داشت. صحبت کردن یکی از موثرترین روش های ممکن برای تسریع یادگیری یک زبان جدید است. درست مثل دوچرخه سواری یا هر مهارت دیگر، سریع ترین روش یادگیری یک زبان جدید نیز یادگیری بواسطه ی انجام دادن آن است.

خجالت نکشید 

 


خجالت کشیدن یکی از مهمترین موانع بر سر راه یادگیری یک زبان دیگر است. بسیاری افراد از ترس اینکه مبادا کلمات را نادرست تلفظ کنند یا اینکه نتوانند لغات و گرامر مناسب و صحیح استفاده کنند اصلاً صحبت نمی کنند در حالی که این امر کاملاً اشتباه است. اگر در یک کلاس آموزشی حضور پیدا کرده اید باید صحبت کنید تا اشکالات شما گرفته شود. اشتباه کردن بخش مثبتی از یادگیری ست و قطعاً برای پیشرفت لازم است. 

کتاب بخوانید

 
تمرکز اصلی روزنامه و مجلات بر استفاده صحیح از گرامر بوده و کتاب ها بیشتر بر گفتار بین شخصیت ها، زبان عامیانه و بیان یک فرهنگ متمرکز هستند. اما شما برای یادگیری یک زبان جدید هر چیزی که بدست تان می رسد را بخوانید. اگر بخواهم واضح تر عنوان کنم، هر چیزی که شما را جذب می کند، بخوانید، چرا که وقتی به چیزی علاقه داشته باشید آسان تر می توانید روی محتوای آن تمرکز کنید و دیرتر خسته می شوید. 

پادکست دانلود کنید 

 


همه ی زبان ها در ابتدا عجیب و غریب به نظر می رسند اما بعد از مدتی به شنیدن آواها و اصوات آن عادت می کنید. در واقع هر چه بیشتر خود را در معرض یک زبان جدید قرار دهید، نه تنها گوش شما زودتر به آن عادت می کند، بلکه از این طریق می توانید با تلفظ درست کلمات نیز آشنا شوید.
یکی از بهترین راهها برای نیل به این هدف گوش کردن به پادکست های موجود به زبان مربوطه است. پادکست روشی برای انتشار محتوای الکترونیکی به وسیله صدا می‌باشد که افراد از طریق آن می‌توانند ساخته‌های صوتی و کلامی خود را به شنوندگان آثارشان ارائه ‌دهند. از آنجائی که پادکست ها طیف گسترده ای از موضوعات جالب و کاربردی را شامل می شوند استفاده از آنها برای یادگیری زبان می تواند حسابی کاربردی باشد. هر بخش حدود ۵ یا ۶ دقیقه پیرامون یک مطلب خاص صحبت می کند و شما می توانید بسته به نیاز خود مطالب را به اولویت خودتان گوش کنید. برای دسترسی به پادکست موردنظر خود کافیست موضوع مربوطه در زبان دلخواه تان را در موتور جستجوی گوگل جستجو کنید.

از فلش کارت استفاده کنید 

 
تا اینجا به روش های بسیاری برای یادگیری یک زبان خارجی اشاره شد، اما یکی از روش های کلیدی و ثابت شده که حسابی هم پرطرفدار است، استفاده از فلش کارت هاست. راههای بسیاری برای تهیه فلش کارت ها وجود دارد: از روش سنتی یعنی استفاده از تعدادی کارت های کوچک تا نصب اپلیکیشن های موجود در فروشگاه های آنلاین بر روی گوشی هوشمندتان! اگر وقتی برای شرکت در کلاس و یا مطالعه در منزل ندارید استفاده از این روش به شدت توصیه می شود زیرا می توانید در هر زمانی چه در حال خرید، چه در طول مسیر کار و ... از این روش استفاده کنید. 
خوشبختانه اپلیکیشن های بسیاری برای ساخت فلش کارت ها وجود دارد. بعنوان مثال اپلیکیشن Anki یک ابزار فلش قدرتمند، مجانی و متن باز برای یادگیری لغات زبان می‏باشد. در این اپلیکیشن کلمات به ترتیب لغت های کتاب هستند بنابراین از ساده به مشکل دسته بندی شده اند. هر کارت دارای مثال های است که کاربرد لغت را در جمله نشان می دهد. جملات با صدای طبیعی انسان پخش می شوند. این برنامه تعداد زیادی Deck در موضوعات مختلف را شامل شده که می شود آنها را به اشتراک گذاشته و به صورت کاملا آزاد و رایگان استفاده کرد. شما حتی می توانید فلش کارت خودتان را نیز درست کنید و همانند جعبه لایتنر به مرور آنها بپردازید.
اگر به هر دلیلی مایل نیستید از این اپلیکیشن استفاده کنید می توانید بسراغ ابزارهای متناوبی چون: SuperMemo، Quizlet و یا بسیاری ابزارهای مرتبط دیگر بروید. 

تلفظ درست کلمات را یاد بگیرید

 
بزرگترین چالش در یادگیری یک زبان جدید مشکل حافظه است. با وجود هزاران هزار لغت و قواعد گرامر، باید تمام تلاشتان را بکنید تا آنچه یاد می گیرید را در ذهنتان نگهدارید. در این بین از نظر علمی به خاطر سپردن کلمانی که با تلفظ آنها آشنا نیستید، دشوارتر است و یکی از دلایلی که باعث می شود آموزش یک زبان جدید دشوار باشد این است که هر زبانی حجم وسیعی از لغات را شامل می شود که از آنجائیکه تلفظ دشواری دارند، بخاطر سپردن آنها نیز مشکل است. شما می توانید این چالش را از همان ابتدا با تمرین برای تلفظ صحیح کلمات از بین ببرید. به این ترتیب نه تنها درک بهتری از زبان مقابل خواهید داشت بلکه به لحاظ شنیداری و گفتاری بهبود چشمگیری عایدتان خواهد شد.  
پس سعی کنید ابتدا گوشتان را به تلفظ درست کلمات عادت دهید و سپس دهانتان را برای تلفظ صحیح آنها تمرین دهید. برای مرحله اول می توانید از دیکشنری های کاربردی موجود به زبان مذکور استفاده کرده و برای دومین مرحله بهتر است بسراغ اپلیکیشن های کاربردی چون (International Phonetic Alphabet (IPA یا سایر ابزارهای مشابه موجود بروید.

مثل بچه ها یاد بگیرید

 


از نظر من یکی از بهترین روش های یادگیری یک زبان خارجی این است که مثل بچه ها یاد بگیرید. بچه ها زبان مادری خود را بصورت ناخودآگاه و با گوش دادن و تقلید یاد می گیرند. تنها کاری که یک کودک در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته انجام می دهد، همین است. هیچ کودکی برای یادگیری زبان از کتاب های گرامر استفاده نمی کند، فعل صرف نمی کند و لغت حفظ نمی کند. بعنوان یک بزرگسال شما می توانید از این روش استفاده کنید چون نه تنها برخلاف تصور بسیاری سرعت یادگیری را بالا می برد بلکه موثر و کاربردی نیز هست. 

 

 


نویسنده : افروز آزادی


سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

کلید واژه ها : راهکارهای یادگیری یک زبان جدید ،  ماهیچه ی بدن ، تنبل ، مغز انسان  ، فعالیت های ذهنی ، اثر عدم یادگیری مهارت های جدید ، ورزش  ، روانشناختی ، چالش برانگیز ، آلزایمر ، سرعت یادگیری  ، Native Speaker ، شخص بومی ، italki ، سرویس کاربردی ، Mixxer ، اسکایپ ، شهر  ،  کشور ، mylanguageexchange  ،  conversationexchange ،  interpals ، آموزشگاه های معتبر زبان  ، محیط آکادمیک ، مدرسان ، اپلیکیشن های کاربردی ، گجت هوشمند ،  پلتفرم  ، اپلیکیشن Duolingo ، فروشگاه های آنلاین ، Memrise ، مهارت صحبت کردن ،  گرامر ،  خواندن  ،  نوشتن ، هنر ،  تاریخ ،  جغرافیا ،  ریاضی ،  علوم ،  تقویت حافظه ، Busuu  ، انگلیسی ،  فرانسوی ،  آلمانی ،  اسپانیایی ،  ایتالیایی ،  پرتغالی ،  ترکیه ای ،  لهستانی ،  چینی ،  ژاپنی  ،  عربی ، مسائل سیاسی  ،  روابط مالی ، مهارت مکالمه  ،  Babbel ،  FluentU ،  Rosetta Stone ،  MindSnacks  ، فیلم ، فیلم های حرفه ای تر ،  شوهای تلویزیونی ،  موزیک ها  ،  اخبار ، ترجمه ، زبان مادری ، تکنیک تکرار و فاصله ،  زبان خارجی ، با خود صحبت کردن ، تلفن ، مکالمات آینده ، خلاقیت ، هنگام خرید  ، موثرترین راه یادگیری یک زبان خارجی ، چالش  ، نقدوبررسی ، یادگیری زبان ،  راههای یادگیری زبان ،  روشهای یادگیری زبان خارجه ،  اطلاعات جدید ، papora  ،  digitaldialects  ،  Busuu و lingualia ،  Rosetta Stone ،  Fluenz ،  Fluenz ،  Babbel ، LingQ  ،  Byki  ، آلزایمر ، منطقه ی آسایش  ،  COMFORT ZONE  ، خجالت نکشید  ، کتاب بخوانید ، پادکست ، podcast ، شخصیت ها ،  زبان عامیانه ، انتشار محتوای الکترونیکی ، فلش کارت ، ساخته‌های صوتی و کلامی ، SuperMemo ،  Quizlet ، Deck  ، اپلیکیشن Anki ، فلش قدرتمند ، تلفظ درست کلمات ، International Phonetic Alphabet ، IPA  ، دیکشنری های کاربردی ، بچه  ، کتاب های گرامر ،  لغت و قواعد گرامر ، مشکل حافظه ، فروشگاه های آنلاین ،  روزنامه  ،  مجلات ، فرهنگ  ، صحبت کردن با دیگران ،  پرسیدن آدرس ،  سفارش غذا ،  تلاش برای گفتگو  ، دوچرخه سواری ، گجت های هوشمند ، کورتکس ، سلول عصبی ، مغز ، تمرکز  ،  حافظه ، 
 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.