فروشگاه اینترنتی نوین پندار
دوشنبه 23 اسفند ماه 95 - (10:26) | تعداد بازدید : 25561

باج افزارها چه هستند و چگونه می توان از آن ها اجتناب کرد؟,باج افزار،ransomware،باج افزار چیست،کنترل از راه دور،فایل‌های هارددیسک ،رمزگذاری اطلاعات ، نمایشگر،remove-ransomware،بدافزار،باج گیری،مهاجم ،مجرمان،گسترش روزافزون فناوری ،هارددیسک،ترفندهای خلاقانه، ضمیمه های ایمیل های ناشناخته،حافظه های آلوده ، سی دی ،دستگاههای جانبی،اثرات مخرب باج افزارها،وب سایت،الوده شدن سیستم،Backup ،rescue disc ،حفاظت از اطلاعات،داده های حیاتی، ویروس ها،صدمات احتمالی دیسک،از بین رفتن اطلاعات ،AOMEI Backupper، تهیه‌ی پشتیبان از فایل‌ها، پوشه ها ،پاک‌سازی فایل‌های ایمیج قدیمی،گزارش پشتیبان‌گیری، عملیات Import/Export، فشرده‌سازی، تکه تکه کردن،Mount کردن ایمیج‌های پشتیبان، کپی کردن هارد به یک هارد جدید،کپی کردن یک پارتیشن به سیستم جدید،درایو‌های HDD و  SSD،نصب مجدد ویندوز،Personal Software Inspector،PSI،به روزرسانی نرم افزار،به روز رسانی خودکار،به روز رسانی دستی،افزایش امنیت سیستم،نرم افزار امنیتی،Avast ، بدافزار Malwarebytes،آنتی ویروس رایگان Avira،نسخه‌ی رایگان Malwarebytes Anti-Malware ،محافظت در برابر سایت‌های مخرب،حمله‌های اینترنتی،افزونه‌های تبلیغاتی،حذف باج افزار، Restore Point،تعمیر ، Repair کردن،نصب مجدد سیستم عامل،منوی Advanced Boot option،بوت پیشرفته، بازگردانی Restore Point،دکمه Undo ،سیستم عامل ویندوز،اطلاعات حیاتی،پشتیبان گیری از اطلاعات،بازگردانی اطلاعات،پس گیری سیستم،حذف با افزار از سیستم،مقابله با باج افزارها،نکات مهم ، ترفندها، کار با سیستم
باج افزار،ransomware،باج افزار چیست،کنترل از راه دور،فایل‌های هارددیسک ،رمزگذاری اطلاعات ، نمایشگر،remove-ransomware،بدافزار،باج گیری،مهاجم ،مجرمان،گسترش روزافزون فناوری ،هارددیسک،ترفندهای خلاقانه، ضمیمه های ایمیل های ناشناخته،حافظه های آلوده ، سی دی ،دستگاههای جانبی،اثرات مخرب باج افزارها،وب سایت،الوده شدن سیستم،Backup ،rescue disc ،حفاظت از اطلاعات،داده های حیاتی، ویروس ها،صدمات احتمالی دیسک،از بین رفتن اطلاعات ،AOMEI Backupper، تهیه‌ی پشتیبان از فایل‌ها، پوشه ها ،پاک‌سازی فایل‌های ایمیج قدیمی،گزارش پشتیبان‌گیری، عملیات Import/Export، فشرده‌سازی، تکه تکه کردن،Mount کردن ایمیج‌های پشتیبان، کپی کردن هارد به یک هارد جدید،کپی کردن یک پارتیشن به سیستم جدید،درایو‌های HDD و  SSD،نصب مجدد ویندوز،Personal Software Inspector،PSI،به روزرسانی نرم افزار،به روز رسانی خودکار،به روز رسانی دستی،افزایش امنیت سیستم،نرم افزار امنیتی،Avast ، بدافزار Malwarebytes،آنتی ویروس رایگان Avira،نسخه‌ی رایگان Malwarebytes Anti-Malware ،محافظت در برابر سایت‌های مخرب،حمله‌های اینترنتی،افزونه‌های تبلیغاتی،حذف باج افزار، Restore Point،تعمیر ، Repair کردن،نصب مجدد سیستم عامل،منوی Advanced Boot option،بوت پیشرفته، بازگردانی Restore Point،دکمه Undo ،سیستم عامل ویندوز،اطلاعات حیاتی،پشتیبان گیری از اطلاعات،بازگردانی اطلاعات،پس گیری سیستم،حذف با افزار از سیستم،مقابله با باج افزارها،نکات مهم ، ترفندها، کار با سیستم

 

باج‌افزار‌ها گونه‌ای از بدافزارها هستند که دسترسی به سیستم را محدود می‌کنند، سپس شخص مهاجم برای برداشتن محدودیت درخواست باج می‌کند. به عبارت دیگر، باج افزار نوعی بد افزار است که به مجرمان این امکان را می دهد تا بتوانند از طریق کنترل از راه دور، روی فایل‌های هارددیسک رمزگذاری انجام داده و برخی دیگر نیز ممکن است به سادگی سیستم را قفل کنند و پیام‌هایی روی نمایشگر نشان دهند که از کاربر می‌خواهد مبالغی را واریز کنند. 
با گذشت زمان و گسترش روزافزون فناوری ، گسترش باج افزارها روز به روز سریع تر شده و مجرمان ترفندهایی خلاقانه تر برای سوء استفاده از قربانی ها بکار می برند. با ابن حال همانند هر چیز دیگری در این عرصه نیز پیشگیری بهتر است درمان است. پس بهتر است برای جلوگیری از آلوده شدن سیستم تان به بدافزارها از بازدید سایت های مخرب خودداری کرده، نرم افزارهای مورداستفاده ی خود را تنها از وب سایت های قابل اطمینان دریافت نموده، از باز کردن ضمیمه های ایمیل های ناشناخته خودداری کرده و از استفاده از سی دی یا حافظه های آلوده و یا اتصال دستگاه های جانبی غیرقابل اعتماد به سیستم تان خودداری کنید.
این در حالیست که توجه داشتن به این موارد همیشه هم باعث نمی شود بتوانید از اثرات مخرب باج افزارها در امان باشید، گاهی تنها مراجعه به وب سایتی که موردحمله قرار گرفته باعث آلوده شدن سیستم شما به این نوع بدافزارهای می گردد. خوشبختانه روش هایی برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد که در ادامه آنها را مورد بررسی می دهیم.

1. Backup بگیرید و Rescue disc بسازید

 


اگر سیستم شما هنوز آلوده نشده، روش های کاربردی وجود دارند که می توانید از آنها برای حفاظت از اطلاعات و داده های حیاتی خود در مقابل باج افزارها استفاده کنید. یکی از موثرترین روش ها تهیه نسخه ی پشتیبان یا Backup های دوره ای از اطلاعات شما است. این کار سیستم تان را نه تنها در برابر باج افزارها بلکه ویروس ها، صدمات احتمالی دیسک و دزدی و از بین رفتن اطلاعات محافظت می کند. یکی از بهترین ابزارهای موجود برای تهیه نسخه ی پشتیبان AOMEI Backupper است.
AOMEI Backupper نرم‌افزار جامعی است که با قابلیت‌های فراوانش به شما در تهیه‌ی پشتیبان گیری از فایل‌ها، پوشه ها و پارتیشن‌ها و همچنین بازیابی آن‌ها در مواقع لزوم، کمک می‌کند. پشتیبان‌گیری آسان به صورت زمان‌بندی، افزایشی (Incremental) و حالت‌های مختلف دیگر، پاک‌سازی فایل‌های ایمیج قدیمی بر اساس ظرفیت مشخص شده، جهت جلوگیری از پر شدن فضای هارد دیسک، مشاهده‌ی گزارش پشتیبان‌گیری، عملیات Import/Export، فشرده‌سازی، تکه تکه کردن و Mount کردن ایمیج‌های پشتیبان، کپی کردن هارد به یک هارد جدید بدون نصب مجدد ویندوز و برنامه‌ها برای ساخت rescue disc، کپی کردن یک پارتیشن به سیستم جدیدی که به آن مهاجرت کردید یا سایر درایو‌های HDD و  SSDهای جدید، تنها شماری از قابلیت های کلیدی این ابزار است. 
علاوه بر این اطمینان حاصل کنید که همیشه جدیدترین نسخه ی یک نرم افزار را بر روی سیستم تان نصب دارید. نرم افزار قدرتمند Personal Software Inspector  که به اختصار PSI نامیده می شود به شما این امکان را می دهد تا به راحتی همه نرم افزارهای نصب شده روی سیستم عامل را بررسی و در صورت وجود نسخه های به روز از هر برنامه، آن را به روزرسانی کنید. استفاده از نرم افزار PSI برای کاربران خانگی کاملا رایگان است و پس از دانلود و نصب نرم افزار، عملیات بررسی نرم افزارهای تاریخ گذشته آغاز می شود. PSI همه نرم افزارهای نصب شده روی سیستم عامل رایانه را بررسی کرده و با مقایسه نسخه های نصب شده با بانک اطلاعاتی نسخه های به روز خود، نرم افزارهای نیازمند به روزرسانی را جدا کرده و باتوجه به چگونگی پشتیبانی از نرم افزارهای یافت شده، گزینه های مختلفی اعم از به روزرسانی خودکار و دستی را در اختیار شما قرار می دهد.

2. امنیت خود را افزایش دهید

 


وجود یک ابزار امنیتی آنلاین برای مقابله با اثرات باج افزارها بسیار ضروریست. برای هر کامپیوتر متصل به اینترنت آنتی ویروسی قابل اطمینان مورد نیاز است اما یک آنتی ویروس همیشه همه‌ی آن چیزی نیست که به آن نیاز دارید. نرم افزار امنیتی شما باید قابلیت مقابله با بدافزارها  را نیز داشته باشد، بدافزارهایی که شبیه به ویروس‌ها رفتار نمی‌کنند اما بی شک برای کامپیوتر و امنیت شما خطرناک‌اند. یکی از بهترین ابزارها برای حفظ امنیت شما بر روی شبکه مجازی استفاده از آنتی ویروس رایگان Avira است، البته آنتی ویروس Avast نیز قابلیت های کاربردیی برای بلاک و حذف باج افزارها پیشنهاد می کند. 
استفاده از ضد بدافزار Malwarebytes در کنار نرم افزار اصلی امنیتی شما نیز می تواند سیستم تان را در مقابل خطرات بدافزارها ایمن نگاه دارد. نسخه‌ی رایگان Malwarebytes Anti-Malware نرم افزاری قابل اعتماد است و از سیستم شما در برابر بد افزارها، نرم افزارهای جاسوسی و روت کیت‌ها محافظت می‌کند. محافظت در برابر سایت‌های مخرب، حمله‌های اینترنتی و باج افزارها از دیگر قابلیت های این نرم افزار کاربردی ست. همچنین می‌توانید از این نرم افزار برای باز پس گیری مرورگرتان از دست افزونه‌های تبلیغاتی استفاده کنید.

3. باج افزار را حذف کنید

 
اگر بدشانسی آورده و در دام باج افزارها گرفتار شده اید، احتمالاً اولین چیزی که به ذهن تان می رسد پرداخت هزینه ی درخواست شده و به این ترتیب بازگرداندن همه چیز به حالت اول است.  اغلب مجرمین پس از دریافت هزینه ی موردنظر باج افزار را از سیستم شما حذف می کنند، با این حال هیچ تضمینی در این باره نیست. 
اگر سیستم تان بواسطه ی وجود باج افزارها قفل شده، سعی کنید با استفاده از یک دیسک ویندوزی آن را مجدداً بوت کنید. این کار باعث می شود سیستم تان بجای هارد از روی دیسک بوت شود، اما اگر چنین اتفاقی نیافتاد کلید F8 را پیش از بارگذاری ویندوز بفشارید و از منوی BIOS برای تغییر ترتیب فرایند بوت شدن سیستم استفاده کنید، به این ترتیب گزینه هایی برای تعمیر یا Repair کردن و یا نصب مجدد سیستم عامل خواهید داشت.
شما همچنین می توانید از منوی Advanced Boot option (منوی گزینه های بوت پیشرفته) برای بازگردانی Restore Point ی که از سیستم تهیه کرده اید، استفاده کنید. در واقع استفاده از System Restore مانند این است که شما دکمه Undo برای سیستم عامل ویندوز خود داشته باشید و با کلیک کردن بر روی این دکمه Undo تغییرات ناخواسته شما به بهترین و امن ترین حالت باز می گردد. البته این امر ممکن است گاهی به قیمت از دست رفتن برخی فایل ها و اطلاعات حیاتی شما شود، هرچند اگر از پیش از اطلاعات تان پشتیبان تهیه کردید این کار مشکل چندانی برای شما ایجاد نمی کند. 


نویسنده : افروز آزادی


سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

کلید واژه ها : باج افزار ، ransomware ، باج افزار چیست ، کنترل از راه دور ، فایل‌های هارددیسک  ، رمزگذاری اطلاعات  ،  نمایشگر ، remove-ransomware ، بدافزار ، باج گیری ، مهاجم  ، مجرمان ، گسترش روزافزون فناوری  ، هارددیسک ، ترفندهای خلاقانه ،  ضمیمه های ایمیل های ناشناخته ، حافظه های آلوده  ،  سی دی  ، دستگاههای جانبی ، اثرات مخرب باج افزارها ، وب سایت ، الوده شدن سیستم ، Backup  ، rescue disc  ، حفاظت از اطلاعات ، داده های حیاتی ،  ویروس ها ، صدمات احتمالی دیسک ، از بین رفتن اطلاعات  ، AOMEI Backupper ،  تهیه‌ی پشتیبان از فایل‌ها ،  پوشه ها  ، پاک‌سازی فایل‌های ایمیج قدیمی ، گزارش پشتیبان‌گیری ،  عملیات Import/Export ،  فشرده‌سازی ،  تکه تکه کردن ، Mount کردن ایمیج‌های پشتیبان ،  کپی کردن هارد به یک هارد جدید ، کپی کردن یک پارتیشن به سیستم جدید ، درایو‌های HDD و SSD ، نصب مجدد ویندوز ، Personal Software Inspector ، PSI ، به روزرسانی نرم افزار ، به روز رسانی خودکار ، به روز رسانی دستی ، افزایش امنیت سیستم ، نرم افزار امنیتی ، Avast  ،  بدافزار Malwarebytes ، آنتی ویروس رایگان Avira ، نسخه‌ی رایگان Malwarebytes Anti-Malware  ، محافظت در برابر سایت‌های مخرب ، حمله‌های اینترنتی ، افزونه‌های تبلیغاتی ، حذف باج افزار ،  Restore Point ، تعمیر  ،  Repair کردن ، نصب مجدد سیستم عامل ، منوی Advanced Boot option ، بوت پیشرفته ،  بازگردانی Restore Point ، دکمه Undo  ، سیستم عامل ویندوز ، اطلاعات حیاتی ، پشتیبان گیری از اطلاعات ، بازگردانی اطلاعات ، پس گیری سیستم ، حذف با افزار از سیستم ، مقابله با باج افزارها ، نکات مهم  ،  ترفندها ،  کار با سیستم ، 
 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.