فروشگاه اینترنتی نوین پندار
چهارشنبه 23 فروردین ماه 96 - (10:31) | تعداد بازدید : 5118

9 راهکار کلیدی جهت افزایش طول عمر باتری لپ تاپ (بخش دوم و آخر),افزایش طول عمر باتری لپ تاپ، لپ تاپ،باتری لپ تاپ،شرایط بحرانی، eco mode،صرفه جویی در مصرف انرژی، کاهش توان پردازش،کاهش مصرف انرژی دستگاه،Saver Mode،مصرف انرژی کامپیوتر،غیر فعال کردن پورت ها، تغییر کیفیت نمایشگر ، تنظیمات دسکتاپ،دستگاه های بلااستفاده،افزایش کارآیی سیستم،ویندوز ،ماوس با پورت USB ، درایوهای خارجی،Control Panel، Device Manager ،کارت گرافیک،Display Adapters،درایو نوری،DVD/CD-ROM Drives،آداپتورهای وای فای،اترنت،Network Adapters،Disable،کاهش مصرف انرژی ،صرفه جویی در مصرف باتری،خاموش و روشن کردن نور پس زمینه ، روشنایی مانیتور،رزولوشن صفحه ،تنظیم روشنایی،صامت ،mute ،بلندگو،اجرای اپلیکیشن ها ، پردازش های غیرضروری،Processes،Search online،ستون حافظه ،پروسه ،موزیک،پلیر،جستجوی نتایج ،فرآیند جستجو،توقف پردازش های غیر ضروری، راهکارهای افزایش عمر باتری، کار با لپ تاپ،لپ تاپ، ترفندها، نکته ها، windows، عمر باتری، عمرباتری لپ تاپ، laptop،بار سیستم،Low Battery،Microsoft Word، اتصال وای-فای،گوش پاک کن،الکل ، Defragment کردن،دیفرگ کردن،سکتور ، آپگرید ، اجزای سیستم،درایو SSD ،هدهای مکانیکی،افزایش میزان RAM،پاور بانک ، باتری یدکی،رم
افزایش طول عمر باتری لپ تاپ، لپ تاپ،باتری لپ تاپ،شرایط بحرانی، eco mode،صرفه جویی در مصرف انرژی، کاهش توان پردازش،کاهش مصرف انرژی دستگاه،Saver Mode،مصرف انرژی کامپیوتر،غیر فعال کردن پورت ها، تغییر کیفیت نمایشگر ، تنظیمات دسکتاپ،دستگاه های بلااستفاده،افزایش کارآیی سیستم،ویندوز ،ماوس با پورت USB ، درایوهای خارجی،Control Panel، Device Manager ،کارت گرافیک،Display Adapters،درایو نوری،DVD/CD-ROM Drives،آداپتورهای وای فای،اترنت،Network Adapters،Disable،کاهش مصرف انرژی ،صرفه جویی در مصرف باتری،خاموش و روشن کردن نور پس زمینه ، روشنایی مانیتور،رزولوشن صفحه ،تنظیم روشنایی،صامت ،mute ،بلندگو،اجرای اپلیکیشن ها ، پردازش های غیرضروری،Processes،Search online،ستون حافظه ،پروسه ،موزیک،پلیر،جستجوی نتایج ،فرآیند جستجو،توقف پردازش های غیر ضروری، راهکارهای افزایش عمر باتری، کار با لپ تاپ،لپ تاپ، ترفندها، نکته ها، windows، عمر باتری، عمرباتری لپ تاپ، laptop،بار سیستم،Low Battery،Microsoft Word، اتصال وای-فای،گوش پاک کن،الکل ، Defragment کردن،دیفرگ کردن،سکتور ، آپگرید ، اجزای سیستم،درایو SSD ،هدهای مکانیکی،افزایش میزان RAM،پاور بانک ، باتری یدکی،رم

9 راهکار کلیدی جهت افزایش طول عمر باتری لپ تاپ (بخش اول)

 

 

پیش از این گفتیم که طول عمر کوتاه لپ تاپ ها برای مدت هاست که یکی از دغدغه های اصلی کاربران امروز محسوب می شود. برای همه ی ما پیش آمده که در ضروری ترین شرایط ممکن با پیام آزاردهنده ی Low Battery بر روی سیستم خود مواجه شده باشیم. اگر به یاد داشته باشیم در هفته گذشته شماری از راهکاری کلیدی برای افزایش عمر باتری لپ تاپ تان را در اختیارتان قرار دادیم، در ادامه قصد داریم تعدادی دیگر از این راهکارها را بیان کنیم.

با ما همراه باشید. 

5. بار سیستم را سبک کنید
یکی دیگر از اقداماتی که می توانید به منظور افزایش طول عمر باتری انجام دهید این است که بار تحمیل شده بر سیستم را کاهش دهید. اما چطور؟ استفاده از قابلیت های مالتی تسکینگ یا چند وظیفه ای بسیار کاربردی و پیش بَرنده است اما اجرای چندین برنامه بطور همزمان می تواند بار زیادی بر سیستم شما تحمیل کرده و به تبع قدرت و توان بیشتری می طلبد. پس بعنوان مثال اگر مجبورید متنی را تایپ کنید، ابتدا تمامی برنامه های دیگر را ببندید و سپس سعی کنید بجای برنامه های پر مصرفی (از نظر اشغال منابع سیستمی) نظیر Microsoft Word به سراغ ویرایشگرهای متنی ساده تر بروید. بهتر است در چنین شرایطی از استفاده از ابزارهای ویرایش تصویر و ویدئو اجتناب کرده (این قبیل ابزارها بار زیادی بر پردازنده و کارت گرافیک تحمیل می کنند) و در صورت نیاز اتصال وای-فای را قطع کنید. به این ترتیب می توانید در مواقعی که هر ثانیه از عمر باتری نقش حیاتی و تعیین کننده دارد، چند دقیقه بیشتر فرصت داشته باشید.

6. از باتری سیستم تان به درستی مراقبت کنید
قرار گرفتن در معرض دمای بالا در دراز مدت می تواند از عمر باتری لپ تاپ شما را بکاهد. همواره سعی کنید تا از تماس مستقیم خورشید با لپ تاپ خود ممانعت بوجود آورید و همیشه در محل هایی از آن استفاده و یا نگهداری کنید که دمای محیط را داشته باشد. همچنین همیشه از این مطمئن شوید که لپ تاپ خود و داخل آن را تمیز و با کمترین گرد و غبار نگه می دارید تا زمینه های پایین آمدن دمای محیط داخلی سخت افزار لپ تاپ خود را فراهم آورید.
علاوه بر این اگر لپ تاپ شما از یک باتری قابل تعویض استفاده می کند، توصیه می کنم هر از گاهی باتری را از محفظه ی خود خارج کرده با یک گوش پاک کن و کمی الکل نقاط اتصال باتری را تمیز کنید. شاید چیزهایی درباره ی شارژ کردن باتری تا 80 درصد و عدم اتصال آن برای مدت زمان طولانی به شارژ برای افزایش طول عمر باتری شنیده باشید، اما توجه داشته باشید که اغلب این توصیه ها و نکات قدیمی شده اند چراکه تنها درباره ی باتری های قدیمی صادق بوده اند و باتری های جدید دیگر احتیاج به این قبیل مراقبت ها ندارند.  

7. هارد را دیفرگ کنید
مرتب کردن فایل ها روی حافظه هارد دیسک و یا همان Defragment کردن نیز، روشی است که به نحو چشمگیری می تواند مصرف انرژی را در لپ تاپ شما پایین بیاورد. حتماً به این مورد اشراف دارید که با مرتب کردن فایل ها در هارد دیسک مدت زمانی که هد دیسک شما طی خواهد کرد تا بین سکتورها جابجا شود و اطلاعات را بخواند هم کمتر خواهد شد و بالطَبع با کمتر شدن این فاصله، میزان انرژی مورد نیاز برای جابجایی بین محل های مختلف روی هارد دیسک هم کمتر خواهد شد و مصرف انرژی پایین تر خواهد آمد. به شما توصیه میکنم حتماً زودتر از هر کاری این روش را امتحان کنید تا تأثیر بسیار مطلوب آن  را روی مصرف انرژی باتری لپ تاپ خود ببینید. خوشبختانه نرم افزارهای بسیاری وجود دارد که با استفاده از آن می توانید عملیات مرتب سازی اطلاعات روی هارد دیسک خود را بسیار بهینه تر  و راحت تر انجام دهید.
همچنین توصیه می شود درایورها و نرم افزارهای خود را بروز نگه دارید. به طور کلی توسعه دهندگان سعی می کنند تا نرم افزارهایی که در جدیدترین نسخه ها ارائه میدهند همواره بهینه تر باشند و کمتر از منابع سیستم استفاده کنند. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم همواره از بروزترین نرم افزارها و درایورها استفاده کنید. 

8. اجزای سیستم را آپگرید کنید
دیسک های سخت به سبب ماهیت آنها که استفاده از موتورها و هدهای مکانیکی است میزان جریان مصرفی بیشتری از قطعات ثابت و حافظه های حالت جامد دارند که فاقد این قطعات اند. البته ممکن است این مورد کمی از لحاظ هزینه برای شما خرج بیشتری داشته باشد ولی می توانید با جایگزین کردن و یا افزودن یک درایو SSD به سیستم خود (برای مثال جایگزنی DVD ROM با یک درایو SSD) علاوه بر افزایش مدت زمان شارژ دهی باتری لپ تاپ خود، از سرعت چند برابری این قطعات در خواندن و نوشتن اطلاعات در محل ذخیره شان هم بهرمند شوید. افزایش میزان RAM نیز می تواند تاثیر بسزایی بر کاهش میزان مصرف باتری داشته باشد، چراکه رَم ، داده های سیستم را برای مدت کوتاه نگهداری کرده، به این ترتیب سیستم برای دسترسی به داده به هارد درایو متکی نخواهد بود.

9. از باتری پشتیبان استفاده کنید
ساده ترین راه برای اینکه مطمئن شوید هیچگاه بدون باتری نمی مانید استفاده از یک باتری اضافی؛ یک پاور بانک یا باتری یدکی است. بهتر است از یک نمونه اصلی و قابل اعتماد به عنوان باتری جایگزین استفاده کنید. این شارژرها می‌توانند انرژی مورد نیازتان را در مواقع ضروری و در کمترین زمان جهت شارژ باطری لیتیوم لوازم دیجیتالی شما تامین کنند. اغلب این دستگاه ها چیزی بین 100 تا 200 دلار قیمت دارند، اما به همراه طیف وسیعی از دستگاه ها قابل استفاده هستند. 

 

 


نویسنده : افروز آزادی


سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

کلید واژه ها : افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ،  لپ تاپ ، باتری لپ تاپ ، شرایط بحرانی ،  eco mode ، صرفه جویی در مصرف انرژی ،  کاهش توان پردازش ، کاهش مصرف انرژی دستگاه ، Saver Mode ، مصرف انرژی کامپیوتر ، غیر فعال کردن پورت ها ،  تغییر کیفیت نمایشگر  ،  تنظیمات دسکتاپ ، دستگاه های بلااستفاده ، افزایش کارآیی سیستم ، ویندوز  ، ماوس با پورت USB  ،  درایوهای خارجی ، Control Panel ،  Device Manager  ، کارت گرافیک ، Display Adapters ، درایو نوری ، DVD/CD-ROM Drives ، آداپتورهای وای فای ، اترنت ، Network Adapters ، Disable ، کاهش مصرف انرژی  ، صرفه جویی در مصرف باتری ، خاموش و روشن کردن نور پس زمینه  ،  روشنایی مانیتور ، رزولوشن صفحه  ، تنظیم روشنایی ، صامت  ، mute  ، بلندگو ، اجرای اپلیکیشن ها  ،  پردازش های غیرضروری ، Processes ، Search online ، ستون حافظه  ، پروسه  ، موزیک ، پلیر ، جستجوی نتایج  ، فرآیند جستجو ، توقف پردازش های غیر ضروری ،  راهکارهای افزایش عمر باتری ،  کار با لپ تاپ ، لپ تاپ ،  ترفندها ،  نکته ها ،  windows ،  عمر باتری ،  عمرباتری لپ تاپ ،  laptop ، بار سیستم ، Low Battery ، Microsoft Word ،  اتصال وای-فای ، گوش پاک کن ، الکل  ،  Defragment کردن ، دیفرگ کردن ، سکتور  ،  آپگرید  ،  اجزای سیستم ، درایو SSD  ، هدهای مکانیکی ، افزایش میزان RAM ، پاور بانک  ،  باتری یدکی ، رم ، 
 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.