فروشگاه اینترنتی نوین پندار
دوشنبه 11 ارديبهشت ماه 96 - (09:29) | تعداد بازدید : 23325

چگونه می توان فهمید کدام اپلیکیشن از وب کم ما برای جاسوسی استفاده می کند؟ (بخش اول),وب کم ،جاسوسی،استفاده از وبکم برای جاسوسی،جاسوسی از طریق وبکم،رایانه،لپ تاپ،فضای مجازی،چسباندن یک کاغذ روی وب کم، از برق کشیدن وب کم های پرتابل،ویندوز، Process Explorer ،Windows Task Manager،مایکروسافت ،ابزارهای سوء استفاده گر،اپلیکیشن بدافزار ،ویندوز 8،ویندوز 10،Device Manager،منوی Start،تب،Imaging Devices،Details،منوی کشوئی، Physical device object name ،ابزار Process Explorer ،برنامه های در حال اجرا،فرایند در حال اجر،کامپیوتر،بدافزار ،زمان جستجو، Find ،نجره ی جستجو ، فیلد جستجو،شناسه دستگاه ،نکته ها و ترفندها،نکته های ویندوز،ترفندهای ویندوز،windows،mac،مک،webcam،پرتابل ، هک شدن وب کم لپ تاپ،هک ،هک شدن رایانه،هک شدن کامپیوتر،کار با کامپیوتر،کاربر حرفه ای شدن،کاربر حرفه ای کامپیوتر،تب Details،کلید میانبر ،بخش Value،اینتر،Enter ،دکمه های Windows+R،دستگاه ویندوزی ،اپلیکیشن ،بدافزار
وب کم ،جاسوسی،استفاده از وبکم برای جاسوسی،جاسوسی از طریق وبکم،رایانه،لپ تاپ،فضای مجازی،چسباندن یک کاغذ روی وب کم، از برق کشیدن وب کم های پرتابل،ویندوز، Process Explorer ،Windows Task Manager،مایکروسافت ،ابزارهای سوء استفاده گر،اپلیکیشن بدافزار ،ویندوز 8،ویندوز 10،Device Manager،منوی Start،تب،Imaging Devices،Details،منوی کشوئی، Physical device object name ،ابزار Process Explorer ،برنامه های در حال اجرا،فرایند در حال اجر،کامپیوتر،بدافزار ،زمان جستجو، Find ،نجره ی جستجو ، فیلد جستجو،شناسه دستگاه ،نکته ها و ترفندها،نکته های ویندوز،ترفندهای ویندوز،windows،mac،مک،webcam،پرتابل ، هک شدن وب کم لپ تاپ،هک ،هک شدن رایانه،هک شدن کامپیوتر،کار با کامپیوتر،کاربر حرفه ای شدن،کاربر حرفه ای کامپیوتر،تب Details،کلید میانبر ،بخش Value،اینتر،Enter ،دکمه های Windows+R،دستگاه ویندوزی ،اپلیکیشن ،بدافزار

چگونه می توان فهمید کدام اپلیکیشن از وب کم ما برای جاسوسی استفاده می کند؟ (بخش دوم و آخر)

 

 

 

در سال های گذشته اخبار بسیاری پیرامون هک شدن وب کم لپ تاپ ها یا رایانه ها فضای مجازی را در برگرفت و کاربران سعی کردند به هر نحوی شده کاری کنند که از این خطر در امان باشند. چسب زدن یا چسباندن یک کاغذ روی وب کم، از برق کشیدن وب کم های پرتابل و ... راه هایی است که تا به حال کاربران از آن استفاده می کردند. این روش ها اگرچه تا حد زیادی مفید بوده، اما گاهی چندان کار ساز نیست و ما به عنوان یک کاربر مایلیم بدانیم کدام اپلیکیشن بدافزار در حال سوء استفاده از وب کم دستگاه ویندوزی یا مک ما است. 
در چنین شرایطی اغلب برای تشخیص این برنامه ها نیاز به ابزار رایگان مایکروسافت به نام Process Explorer دارید که یک اپلیکیشن پیشرفته و بسیار قدرتمند تر از ابزار Windows Task Manager است، این در حالی ست که با طی کردن چند مرحله ی کوتاه نیز می توانید دست ابزارهای سوء استفاده گر را رو کنید. در ادامه قصد داریم شماری از مراحل کاربردی برای این منظور را با شما در میان بگذاریم.

با ما همراه باشید.

در ویندوز

 
1. نخست، نام وب‌کم خود را آن گونه که در سیستم شناسایی می‌شود، پیدا کنید. به این منظور در ویندوز 8 و 10 می توانید از منوی Start گزینه ی  " Device Manager " را انتخاب کنید. در ویندوز 7 دکمه های Windows+R را بفشارید، سپس عبارت " devmgmt.msc " را در جعبه جستجو تایپ کرده و در نهایت Enter را بزنید.


 

2. وب کم خود را از منوی کشویی Imaging Devices مطابق شکل انتخاب کنید.

 

 

3. بر روی نام وب کم دوبار کلیک کرده و تب " Details" را باز کنید.

 

 

4. در این تب بر روی منوی کشویی Property کلیک کرده و گزینه Physical device object name را برگزینید. سپس‌ روی گزینه مورد نظر در بخش Value کلیک راست کرده و مقدار آن را کپی کنید.

 

 

5. ابزار Process Explorer را دریافت کرده، آن را از حالت فشرده خارج نموده و نصب کنید. سپس آن را باز نمائید. 

 

 

6. ترکیب کلیدی Control + F را بفشارید تا پنجره ی جستجو یا Find باز شود. شناسه دستگاه را در فیلد جستجو وارد کرده  و کلید " Search " را بفشارید.

 

 

7. با کلیک بر روی دکمه ی " Search " لیستی از فرایندهای در حال اجرا که در حال استفاده از وب کم هستند برای شما نمایش داده خواهد شد. دقت کنید که این بخش تنها برنامه هایی که در زمان جستجو در حال اجرا هستند را نمایش می دهد.

 

 

8. برای تعیین موقعیت این فرایندها می توانید از Task Manager استفاده کنید. اگر فرایندی در حال اجراست که به آن مطمئن نیستید می توانید با استفاده از ترکیب کلیدی Control + Alt + Delete جلوی اجرای آن را بگیرید. اگر مطمئن شدید که کامپیوتر شما به یک بدافزار آلوده شده حتماً آن را پاک کنید. 

 

 

 


نویسنده : افروز آزادی


سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

کلید واژه ها : وب کم  ، جاسوسی ، استفاده از وبکم برای جاسوسی ، جاسوسی از طریق وبکم ، رایانه ، لپ تاپ ، فضای مجازی ، چسباندن یک کاغذ روی وب کم ،  از برق کشیدن وب کم های پرتابل ، ویندوز ،  Process Explorer  ، Windows Task Manager ، مایکروسافت  ، ابزارهای سوء استفاده گر ، اپلیکیشن بدافزار  ، ویندوز 8 ، ویندوز 10 ، Device Manager ، منوی Start ، تب ، Imaging Devices ، Details ، منوی کشوئی ،  Physical device object name  ، ابزار Process Explorer  ، برنامه های در حال اجرا ، فرایند در حال اجر ، کامپیوتر ، بدافزار  ، زمان جستجو ،  Find  ، نجره ی جستجو  ،  فیلد جستجو ، شناسه دستگاه  ، نکته ها و ترفندها ، نکته های ویندوز ، ترفندهای ویندوز ، windows ، mac ، مک ، webcam ، پرتابل  ،  هک شدن وب کم لپ تاپ ، هک  ، هک شدن رایانه ، هک شدن کامپیوتر ، کار با کامپیوتر ، کاربر حرفه ای شدن ، کاربر حرفه ای کامپیوتر ، تب Details ، کلید میانبر  ، بخش Value ، اینتر ، Enter  ، دکمه های Windows+R ، دستگاه ویندوزی  ، اپلیکیشن  ، بدافزار ، 
 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.