فروشگاه اینترنتی نوین پندار
سه شنبه 12 ارديبهشت ماه 96 - (15:38) | تعداد بازدید : 14334

چگونه می توان یک اسپیکر بلوتوثی را به یک کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ مبتنی بر ویندوز 10 متصل کرد؟,اسپیکر بلوتوثی، کامپیوتر شخصی ، لپ تاپ ،لپ تاپ مبتنی بر ویندوز 10،ویندوز 10،اسپیکرهای بلوتوثی قابل حمل،speaker،bluetooth،windows10،بلوتوث ،موبایل، تبلت،Pair،جفت کردن ارتباطات بلوتوثی،Settings app،Devices ،منوی Bluetooth ،شرکت سازنده،دفترچه راهنما ،همگام سازی،پین،گزینه ی Set Default،ویندوز 10،موزیک ،عدم ارتباط بلوتوث،مشکل عدم ارتباط بلوتوث ،گوگل ،خاموش و روشن کردن دستگاه،مشکل نرم‌افزاری،سیستم‌عامل،مشکل نرم‌افزاری در سیستم‌عامل،مشکل پورت USB 3.0،پورت USB 3.0،صفحه‌کلید بلوتوثی،ماوس بلوتوثی،پروفایل‌،دوربین دیجیتال،درایور،میان افزار سخت افزارها سیستم،میان افزار،نسخه ی جدید بلوتوث،جفت شدن دستگاه‌های مختلف،رایانه همراه، نکته ها و ترفندهای ویندوز 10 ، کار با ویندوز 10 ، لپ تاپ ، همخوانی دستگاهها
اسپیکر بلوتوثی، کامپیوتر شخصی ، لپ تاپ ،لپ تاپ مبتنی بر ویندوز 10،ویندوز 10،اسپیکرهای بلوتوثی قابل حمل،speaker،bluetooth،windows10،بلوتوث ،موبایل، تبلت،Pair،جفت کردن ارتباطات بلوتوثی،Settings app،Devices ،منوی Bluetooth ،شرکت سازنده،دفترچه راهنما ،همگام سازی،پین،گزینه ی Set Default،ویندوز 10،موزیک ،عدم ارتباط بلوتوث،مشکل عدم ارتباط بلوتوث ،گوگل ،خاموش و روشن کردن دستگاه،مشکل نرم‌افزاری،سیستم‌عامل،مشکل نرم‌افزاری در سیستم‌عامل،مشکل پورت USB 3.0،پورت USB 3.0،صفحه‌کلید بلوتوثی،ماوس بلوتوثی،پروفایل‌،دوربین دیجیتال،درایور،میان افزار سخت افزارها سیستم،میان افزار،نسخه ی جدید بلوتوث،جفت شدن دستگاه‌های مختلف،رایانه همراه، نکته ها و ترفندهای ویندوز 10 ، کار با ویندوز 10 ، لپ تاپ ، همخوانی دستگاهها

 

اسپیکرهای بلوتوثی قابل حمل می‌توانند در خانه یا سفر بسیار کاربردی باشند. این محصولات به راحتی و از طریق بلوتوث به گوشی موبایل، تبلت یا لپ‌تاپ شما متصل شده و برای پخش موسیقی مناسب هستند . بلوتوث روش ارتباطی بسیار مناسب و سودمند است، اما کارایی این نوع ارتباط زمانی موثر است که ارتباط بدون هیچ مشکلی برقرار شود . یکی از مشکلات بسیار مهمی که کاربران با آن مواجهند همین برقرار نشدن ارتباط به‌وسیله بلوتوث است! چنانچه شما هم در جفت کردن ارتباطات بلوتوثی (Pair) با مشکلاتی مواجه‌اید و به‌دنبال دلایل این مشکلات و راه‌های رفع آن هستید ما را در این مقاله همراهی کنید.


نحوه ی اتصال یک اسپیکر بلوتوثی به یک کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ مبتنی بر ویندوز 10

 


1. ابتدا Settings app را باز کرده و گزینه ی Devices را انتخاب نمائید. 

 

 

2. در منوی Devices، بر روی منوی Bluetooth در سمت چپ کلیک کنید تا فعال شود. (اگر پیش از این فعال نیست)
3. اسپیکر بلوتوثی را روشن کرده، آن را بر روی حالت هنگام سازی قرار دهید. نحوه ی این کار می تواند بر حسب شرکت سازنده متفاوت باشد، بنابراین توصیه می شود پیش از هر اقدامی ابتدا دفترچه راهنما را به دقت مطالعه نمائید.


 

4. مادامی که در حالت Pairing یا همگام سازی قرار گرفته اید، به منوی Bluetooth سیستم تان مراجعه کرده و صبر کنید تا در لیست دستگاه های نمایش داده شد شما را نشان دهد .

5. در صورت مشاهده ی دستگاه مربوطه بر روی pair (بر حسب اسپیکر بلوتوثی) کلیک کنید. ممکن است در صورت انتخاب دستگاه برای اتصال، از شما یک پین خواسته شود که می توانید آن را در دفترچه محصول بیابید. 


 

6. پس از اتصال، یک پیام تایید روی گوشی شما نمایش داده می شود و به این ترتیب اسپیکر با لپ تاپ یا سیستم شخصی شما اصطلاحاً جفت خواهد شد و می توانید به موزیک دلخواه تان گوش دهید. اما اگر با وجود طی کردن تمامی مراحل پیشرو هنوز صدایی از اسپیکر به گوش شما نمی رسد، کافیست بر روی آیکون مربوط به تنظیم صدا در گوشه ی سمت راست صفحه ی کاری ویندوز 10 کلیک کرده، سپس نام اسپیکر بلوتوثی موردنظر را از لیست انتخاب نموده و بر روی گزینه ی Set Default کلیک کنید. 

 

 

اگر باز هم با وجود طی کردن مراحل فوق مشکلی در ارتباط یا جفت شدن دستگاه بلوتوثی و سیستم شما وجود دارد، مواردی هست که توصیه می شود مدنظر قرار دهید. 


چطور می توان مشکل عدم ارتباط بلوتوث را حل کرد 

 
فرایند جفت شدن متناسب با دستگاه تان را تعیین کنید: روند جفت شدن دستگاه‌های بلوتوثی مختلف ممکن است متفاوت باشد. پس بهتر است پیش از هر اقدامی سری به دفترچه راهنمای ارائه شده به همراه دستگاه مربوطه بزنید و فرایند ذکر شده را مرحله به مرحله دنبال نمائید.اگر توضیحات ارائه شده برای شما کافی نیست می توانید با جستجو در گوگل اطلاعات موردنیاز را دراین زمینه کسب کنید.


مطمئن شوید دستگاه ها در فاصله ی مناسب از یکدیگر قرار دارند: گاهی مشکل عدم امکان ارتباط بین دو دستگاه به سادگی با جابجایی هر یک از آنها به فاصله ی نزدیک تر به دیگری حل می شود . بنابراین سعی کنید دستگاه هایی که تمایل دارید با یکدیگر جفت کنید در فاصله ی مناسب از یکدیگر قرار گرفته باشند. 


خاموش و روشن کردن دستگاه : گاهی اوقات ممکن است جفت نشدن دستگاه‌ها با یکدیگر ناشی از یک مشکل نرم‌افزاری در سیستم‌عامل باشد. برای رفع این مشکل نیز همانند رایانه‌ها می‌توانید از راه‌اندازی مجدد کمک بگیرید. به‌این ترتیب ‌باید یک‌بار دستگاه خود را خاموش و روشن کنید. 


حذف و اضافه کردن مجدد دستگاه از لیست دستگاه های شناسایی شده : ممکن است شما چند روز قبل با دستگاهی ارتباط بلوتوثی برقرار کرده و اکنون بخواهید دوباره به برقراری ارتباط با آن بپردازید. در این شرایط دستگاه موردنظر در فهرست دستگاه‌های اتصال یافته موجود است و ممکن است با انتخاب آن ارتباط برقرار نشود. در این شرایط پیشنهاد می‌کنیم دستگاه را از فهرست دستگاه‌های شناسایی شده حذف کرده و بار دیگر به جستجو و جفت کردن آن با دستگاه خود بپردازید.


مشکل پورت USB 3.0 :  در لپ تاپ های جدید گاهی پورت USB 3.0 می تواند در ارتباط یک دستگاه بلوتوثی با سیستم شما تداخل ایجاد کند. برای جلوگیری از این مشکل هنگام تلاش برای جفت کردن دو دستگاه، اسپیکر بلوتوثی خود را از سیستم تان دور کنید.


مطمئن شوید دستگاه‌ها با یکدیگر همخوانی دارند: دستگاه‌های شما ‌باید از پروفایل‌های هماهنگی برخوردار باشند. ماوس و صفحه‌کلید بلوتوثی به راحتی توسط سیستم‌عامل رایانه یا تلویزیون هوشمند شناسایی شده و با آن جفت می‌شود؛ اما هیچ تضمینی وجود ندارد که شما بتوانید ماوس را با دوربین دیجیتال جفت کنید! برای کسب اطلاعات موردنیاز در این زمینه می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کرده و یا کمی جستجو در اینترنت انجام دهید. 


درایور موردنیاز را دانلود کنید: چنانچه در برقراری ارتباط بین لپ تاپ یا رایانه شخصی‌تان مشکلی ایجاد شود، ‌باید آن را در درایور بلوتوث متصل به رایانه جستجو کنید! گاهی اوقات نصب درایورهای اشتباه می‌تواند مشکلات فراوانی را در جفت شدن دستگاه‌های مختلف و رایانه همراه بوجود بیاورد.


میان افزار سخت افزارها سیستم را بروزرسانی کنید : در موارد بسیاری مشاهده شده است که دستگاه بلوتوثی با سیستم شما جفت نمی‌شود. این مشکل می تواند ناشی از قدیمی بودن سیستم‌عامل آن دستگاه و پشتیبانی نکردن از نسخه ی جدید بلوتوث باشد. پس شاید بد نباشد همواره میان افزار سخت افزار را بروز رسانی کنید. (توجه داشته باشید در بیشتر موارد به‌روزرسانی این دستگاه‌ها فقط از سوی شرکت سازنده امکان‌پذیر است)

 


نویسنده : افروز آزادی


سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.