فروشگاه اینترنتی نوین پندار
دوشنبه 18 ارديبهشت ماه 96 - (12:07) | تعداد بازدید : 23227

درس سوم: چگونه می توان از Event Viewer برای عیب یابی مشکلات سیستم استفاده کرد؟ (بخش دوم),عیب یابی مشکلات سیستم ، Event Viewer،سیستم عامل، نرم افزارها، پیغام ، هشدار،Administrative Events،Log Name،Source،Event ID،Level،User،OpCode ،Computer ،Task Category،Keywords،گوگل ،کامپیوتر،سرورها ،خطاهای جدی،Critical، لینک More Information،سایت مایکروسافت،جستجوی آنلاین ،MicrosoftRedirectionURL ،آدرس URL ،شناسه خطا، برنامه منبع ،برنامه Event Viewer ،کد PHP، کدنویسی PHP، سرور سایت، وب سایت گوگل،google،application،Microsoft،رویداد ،فیلد ،ID اختصاصی،فایل،گزارش های ویندوز ،  نسخه های قدیمی سیستم عامل ویندوز، windows ، رفع مشکلات سیستمی،پنل میانی، نکته های ویندوز ، ترفندهای ویندوز، کار با ویندوز، کاربر حرفه ای ویندوز، باید و نبایدهای ویندوز،سایت های اینترنتی،رفع مشکلات سیستمی،عیب‌یابی شناسه خطا ،بسته نرم‌افزاری ،فیلترینگ ،Filters،Custom Views،مشکلات بحرانی، خطاها، هشدارها ،رویدادهای خاص،Administrative Events view،سیستم Log، Control Panel،Windows Event Collector،لاگ ،فرمت XML،محیط‌های سازمانی،الحاق وظایف به رویدادها ،Driver
عیب یابی مشکلات سیستم ، Event Viewer،سیستم عامل، نرم افزارها، پیغام ، هشدار،Administrative Events،Log Name،Source،Event ID،Level،User،OpCode ،Computer ،Task Category،Keywords،گوگل ،کامپیوتر،سرورها ،خطاهای جدی،Critical، لینک More Information،سایت مایکروسافت،جستجوی آنلاین ،MicrosoftRedirectionURL ،آدرس URL ،شناسه خطا، برنامه منبع ،برنامه Event Viewer ،کد PHP، کدنویسی PHP، سرور سایت، وب سایت گوگل،google،application،Microsoft،رویداد ،فیلد ،ID اختصاصی،فایل،گزارش های ویندوز ،  نسخه های قدیمی سیستم عامل ویندوز، windows ، رفع مشکلات سیستمی،پنل میانی، نکته های ویندوز ، ترفندهای ویندوز، کار با ویندوز، کاربر حرفه ای ویندوز، باید و نبایدهای ویندوز،سایت های اینترنتی،رفع مشکلات سیستمی،عیب‌یابی شناسه خطا ،بسته نرم‌افزاری ،فیلترینگ ،Filters،Custom Views،مشکلات بحرانی، خطاها، هشدارها ،رویدادهای خاص،Administrative Events view،سیستم Log، Control Panel،Windows Event Collector،لاگ ،فرمت XML،محیط‌های سازمانی،الحاق وظایف به رویدادها ،Driver

درس سوم: چگونه می توان از Event Viewer برای عیب یابی مشکلات سیستم استفاده کرد؟ (بخش اول)

 

 

آگاهانه از سایت های اینترنتی ارائه دهنده راه حل برای Event ID ها استفاده کنید!
در حال حاضر صدها سایت‌ اینترنتی وجود دارد که ادعا می کنند اطلاعات مفید و کاربردی برای رفع مشکلات سیستمی و عیب‌یابی شناسه خطا در خود دارند. این در حالیست که بسیاری از این سایت ها اطلاعات بی‌سر‌وته برای هر شناسه خطای جستجو مقادیر تولید می‌کنند که استفاده ای نداشته و یا به شما پیشنهاد می‌دهند تا برنامه‌هایی برای رفع خطا و یا کسب اطلاعات بیشتر درباره ی پیغام خطا را از وب سایت‌شان دانلود کنید. توجه داشته باشید که بیشتر این برنامه‌ها بلا استفاده بوده و جنبه تبلیغاتی دارند. به جرات می توان گفت هیچ بسته نرم‌افزاری برای رفع تمامی مشکلات Event log وجود ندارد.

استفاده از فیلترینگ (Filters) و نمای دلخواه (Custom Views)
شما می توانید به جای گشتن در بین حجم زیادی از پوشه ها و رویدادها برای یافتن رویداد مورد نظر خود، از فیلتربندی و شخصی سازی لیست رویدادها استفاده کنید.
به عبارت دیگر این امکان برای شما وجود دارد که نتایج را تا حد بسیار زیادی فیلتربندی کنید (برحسب مشکلات بحرانی، خطاها، هشدارها و رویدادهای خاص) تا چیزهای اضافی در لیست نبینید. البته به شدت توصیه می کنم از تعداد زیادی فیلتربندی استفاده نکنید زیرا باعث می شود نتایج به درستی نمایش داده نشوند. 

 


زمانی که کار فیلتربندی را انجام دادید، یک نام برای custom view از شما خواسته می شود و در نهایت تنها نتایج مد نظرتان نمایش داده خواهند شد و دیگر سردرگم نخواهید بود. به این ترتیب از شر نتایجی بی سر و ته و غیر لازم خلاص خواهید شد.

 

 

البته به صورت پیش‌فرض بخشی با نام Administrative Events view وجود دارد که تنها اطلاعات فوق مهم و کاربردی را نشان می‌دهد که در صورت لزوم می‌توانید از آن هم استفاده کنید.

لاگ Diagnostics Performance ویندوز را مورد بررسی قرار دهید
بسیاری از  Logهای موجود در برنامه Event Viewer اطلاعات جالب و به‌درد بخوری در خود دارند اما یکی از جالب ترین موارد در این بین را می توانید با مراجعه به مسیر زیر مشاهده نمائید:


Microsoft \ Windows \ Diagnostics-Performance


تمامی اطلاعاتی که ویندوز از نحوه عملکرد سیستم Log می‌کند در این بخش دسته‌بندی می‌شوند. بعنوان مثال، اگر سیستم شما کندتر از قبل شده، ویندوز با ارائه ی یک لاگ تمامی اجزایی که باعث بوجود آمدن این مشکل شده اند را در این بخش لیست می کند.

 


البته توجه داشته باشید که مشاهده ی یک پیغام خطا آخردنیا نیست مگر اینکه همیشه با این خطا روبرو شوید. آنگاه بهتر‌است هرچه زودتر فکری برای رفع آن مشکل کنید.

راه حلی برای یک مشکل
اگر در حین کار با برنامه Event Viewer با پیغام “Access to drivers on windows update was blocked by policy” مواجه شدید، به Control Panel بروید و کلمه “Driver” را جستجو کنید.

 


پس از به نمایش درآمدن نتایج بر روی “Change Driver Installation Settings” کلیک کنید.

 

 

و سپس بر روی گزینه “Yes, do this automatically” بزنید.

 

 

و دیگر این پیغام را مشاهده نخواهید کرد.

الحاق وظایف به رویدادها 
شما می‌توانید وظیفه و یا مجموعه از وظایف را بواسطه ی یک Event ID یا شناسه خطا ایجاد کنید، اما این تنها روش ممکن به این منظور نیست. شما همچنین با راست کلیک بر روی یک رویداد می توانید از آن یک وظیفه بسازید تا در زمان رخ دادن مجدد به نمایش درآید.

 

 

یک قابلیت کاربردی دیگر
Event Viewer علاوه بر این ها دارای قابلیت های بسیار بیشتری است که ممکن است مایل به استفاده از آنها باشید. 
در بخش Subscriptions که بیشتر در محیط‌های سازمانی کاربرد دارد امکان ارسال پیغام‌ها بین چند سیستم که روی یک سرور قرار گرفته‌اند فراهم آورده شده است. این کار به ‌شما یا شخص ناظر اجازه می‌دهد تمامی پیغام‌ها را در یک مکان و با تسلط بیشتر در اختیار داشته باشید. به این منظور باید سرویس های Windows Event Collector و Windows Remote Management اجرا شوند. 

 


با راست کلیک بر روی آیتم های ستون سمت چپ گزینه های زیادی مشاهده خواهید کرد. البته با انجام این کار در ستون راست نیز گزینه های بسیار بیشتری قابل مشاهده خواهند بود. 

 

 

شما می‌توانید تمامی رویدادهای موردنظرتان را در قالب یک لاگ برای بررسی های آینده و یا مشاهده بر روی یک سیستم دیگر ذخیره کنید، همچنین می‌تواند یک کپی از نما یا فرمت XML آن تهیه کرده‌ و با خود همراه داشته باشید.

 


نویسنده : افروز آزادی


سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

کلید واژه ها : عیب یابی مشکلات سیستم  ،  Event Viewer ، سیستم عامل ،  نرم افزارها ،  پیغام  ،  هشدار ، Administrative Events ، Log Name ، Source ، Event ID ، Level ، User ، OpCode  ، Computer  ، Task Category ، Keywords ، گوگل  ، کامپیوتر ، سرورها  ، خطاهای جدی ، Critical ،  لینک More Information ، سایت مایکروسافت ، جستجوی آنلاین  ، MicrosoftRedirectionURL  ، آدرس URL  ، شناسه خطا ،  برنامه منبع  ، برنامه Event Viewer  ، کد PHP ،  کدنویسی PHP ،  سرور سایت ،  وب سایت گوگل ، google ، application ، Microsoft ، رویداد  ، فیلد  ، ID اختصاصی ، فایل ، گزارش های ویندوز  ،  نسخه های قدیمی سیستم عامل ویندوز ،  windows  ،  رفع مشکلات سیستمی ، پنل میانی ،  نکته های ویندوز  ،  ترفندهای ویندوز ،  کار با ویندوز ،  کاربر حرفه ای ویندوز ،  باید و نبایدهای ویندوز ، سایت های اینترنتی ، رفع مشکلات سیستمی ، عیب‌یابی شناسه خطا  ، بسته نرم‌افزاری  ، فیلترینگ  ، Filters ، Custom Views ، مشکلات بحرانی ،  خطاها ،  هشدارها  ، رویدادهای خاص ، Administrative Events view ، سیستم Log ،  Control Panel ، Windows Event Collector ، لاگ  ، فرمت XML ، محیط‌های سازمانی ، الحاق وظایف به رویدادها  ، Driver ، 
 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.