فروشگاه اینترنتی نوین پندار
سه شنبه 19 ارديبهشت ماه 96 - (09:30) | تعداد بازدید : 18419

چگونه می توانید بدون اطلاع فرستنده، پیام های دریافتی خود را در اپلیکیشن های پیام رسان بخوانید؟,اپلیکیشن های پیام رسان،قابلیت های ارتباطی،WhatsApp،آنلاین بودن،حریم خصوصی،نقص حریم خصوصی،seen،محبوبترین اپلیکیشن ها،سایه آبی، Privacy،اندروید ،سیستم‌عامل iOS ،کلید Setting،بخش Privacy،کلید read receipts ،فهرست مخاطبان ،هیچکس ،بستر واتس اپ،گوشی‌های آیفون 6،سیستم‌عامل iOS 10،گلکسی ،قسمت نوتیفیکیشن،iOS 9.0 ،نسخه ی 7.0 اندروید نوقا ،گزینه View،تلگرام،Telegram،اپلیکیشن تلگرام ،Privacy and Security،Facebook Messenger، وضعیت last seen ،فیس بوک مسنجر،تب People،مخاطب ،iMessage،سرویس iMessage،اپل ،عبارت delivered،وضعیت Read ،بهترین اپلیکیشن های پیام رسان‌ ،قابلیت quick reply،نکته و ترفند،کار با پیام رسان ها،مسنجر ،مکالمات ،به روز رسانی مکالمات،حفظ حریم خصوصی،تفاوت پیام رسان ها،مخفی کردن حالت خواندن پیام،تیک نخوردن پیام خوانده شده، فیس بوک، آی مسنجر، آی او اس، Android،read-message-without-sender-knowing
اپلیکیشن های پیام رسان،قابلیت های ارتباطی،WhatsApp،آنلاین بودن،حریم خصوصی،نقص حریم خصوصی،seen،محبوبترین اپلیکیشن ها،سایه آبی، Privacy،اندروید ،سیستم‌عامل iOS ،کلید Setting،بخش Privacy،کلید read receipts ،فهرست مخاطبان ،هیچکس ،بستر واتس اپ،گوشی‌های آیفون 6،سیستم‌عامل iOS 10،گلکسی ،قسمت نوتیفیکیشن،iOS 9.0 ،نسخه ی 7.0 اندروید نوقا ،گزینه View،تلگرام،Telegram،اپلیکیشن تلگرام ،Privacy and Security،Facebook Messenger، وضعیت last seen ،فیس بوک مسنجر،تب People،مخاطب ،iMessage،سرویس iMessage،اپل ،عبارت delivered،وضعیت Read ،بهترین اپلیکیشن های پیام رسان‌ ،قابلیت quick reply،نکته و ترفند،کار با پیام رسان ها،مسنجر ،مکالمات ،به روز رسانی مکالمات،حفظ حریم خصوصی،تفاوت پیام رسان ها،مخفی کردن حالت خواندن پیام،تیک نخوردن پیام خوانده شده، فیس بوک، آی مسنجر، آی او اس، Android،read-message-without-sender-knowing


امروزه اپلیکیشن های پیام رسان به قطب اصلی ارتباطات میان انسان ها تبدیل شده اند و کمتر کسی در هر سن و سالی پیدا می شود که یکی دو تا از این برنامه های کاربردی را بر روی سیستم خود استفاده نکند. این در حالیست که اگر چه نمی توان منکر قابلیت های ارتباطی بالا و سهولت کار با این اپلیکیشن ها شد،اما در دسترس پذیری بیش از حد آن ها گاهی حریم خصوصی ما را نقض می کند و مشکلات بسیاری را به وجود می آورد.
در واقع برای همه ما پیش آمده که گاهی پیامی از سوی یک مخاطب دریافت کرده‌ایم اما باوجود آنلاین بودن، قصد نداشتیم در آن لحظه به پیام پاسخ دهیم، از سوی دیگر، نگران بوده‌ایم که مخاطب مان، از وضعیت آنلاین بودن ما مطلع گشته و این امر باعث رنجش گردد. در این مقاله قصد داریم تا پاسخی برای این سؤال بیابیم که چه زمانی فرستنده پیام، متوجه خواهد شد که پیام او را مشاهده و اصطلاحا آن را seen کرده‌ایم و چطور می توان از قابلیت خواندن پیام ها بدون اطلاع فرستنده بهره برد؟! با ما همراه باشید.


WhatsApp

 


WhatsApp را شاید بتوان به جرات یکی از محبوبترین اپلیکیشن های فعال در حوزه ی ارتباطات مجازی به حساب آورد. این اپلیکیشن به طور معمول سه سطح گزارش ارسال پیام را ارائه می کند. یک تیک تنها به‌منزله ارسال موفق پیام از سوی فرستنده است، دو تیک در کنار پیام، به معنای رسیدن آن به‌دست دریافت‌کننده و سایه آبی در کنار دو تیک، به معنی خوانده شدن پیام توسط گیرنده آن است. این در حالیست که به‌صورت پیش‌فرض، در هر مکالمه، می توانید آخرین زمان استفاده مخاطب از این اپلیکیشن را مشاهده نمائید.
اگر قصد تغییر در نحوه گزارش ارسال پیام دارید، باید گفت چگونگی این کار بسته به سیستم‌عامل مورد استفاده کاربر، متفاوت است. در اندروید باید منوی سه نقطه‌ای را بفشارید. سپس به منوی Setting > Account > Privacy بروید. در سیستم‌عامل iOS هم روش کار به همین صورت است با این تفاوت که کلید Setting در گوشه پایین راست گرفته است.
در بخش Privacy، گزینه‌ای وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا وضعیت last seen خود را تغییر دهید. می‌توانید از بین گزینه‌های همه (everyone)، فقط فهرست مخاطبان (only your contacts) یا هیچکس (nobody ) یکی را انتخاب نمایید. در زیر آن هم کلید read receipts قرار دارد. توجه داشته باشید شما می توانید هر دو این گزینه‌ها را خاموش نمایید اما پس ‌از آن دیگر قادر نخواهید بود تا از وضعیت آخرین مراجعه مخاطبانتان آگاه شوید.


حال می‌خواهیم به پاسخگویی برخی سؤالاتی که مخاطبین را به چالش می کشد بپردازیم. ما در بستر واتس اپ یک پیام بین گوشی‌های آیفون 6 با سیستم‌عامل iOS 10، یک گلکسی S6 با سیستم‌عامل اندروید 6.0 و یک وان پلاس 3T با سیستم‌عامل اندروید 7.1.1 ارسال می‌کنیم. همه گوشی‌ها، وضعیت last seen و گزارش ارسال پیام را روشن نموده‌اند. پس از ارسال چند پیام متوجه می شویم که یک تیک در کنار پیام‌ها فوراً تبدیل به دو تیک شده است.
وقتی پیام را از قسمت نوتیفیکیشن ها بخوانیم، دو تیک مذکور، به رنگ آبی، تغییر رنگ نمی‌دهند و وضعیت آنلاین بودن و last seen ما هم در دستگاه فرستنده پیام تغییر نمی‌کند. پس از باز کردن اپلیکیشن، حالت last seen ما به Online تغییر پیدا می‌کند اما بازهم تیک‌ها آبی نمی‌شوند. تیک‌ها تنها وقتی آبی می‌شوند که مکالمه را گشوده و پیام دریافت شده را مطالعه کنید. در اندروید ۶٫۰ و پایین‌تر، وقتی پیامی را در قسمت نوتیفیکیشن بار مشاهده می‌کنید، گزینه‌ای به نام Reply ظاهر می شود که پاسخ دادن از طریق آن درست مانند وارد شدن به اپلیکیشن است چراکه وضعیت شما را به Online تغییر داده و حتی گزینه typing را هم به مخاطب شما نمایش می‌دهد.
اما در iOS 9.0 و نسخه ی 7.0 اندروید نوقا به بالا، گزینه‌ای به نام Quick Reply یا پاسخ سریع وجود دارد که با اپلیکیشن های شخص سوم نظیر واتس اپ کار می‌کند. استفاده از این گزینه در آیفون به روش‌های زیر صورت می‌گیرد: اگر گوشی شما از قابلیت ویژگی تاچ سه بعدی بهره می برد (آیفون ۶ s و بالاتر)، می‌توانید بر روی نوتیفیکیشن واتس اپ، با انگشت فشار وارد کرده، نوتیفیکیشن را به سمت راست بکشید و گزینه View را انتخاب کنید و یا اینکه نوتیفیکیشن را به سمت پایین بکشید. در اندروید 7.0 نوقا و بالاتر، کافی است از کلید Reply در زیر نوتیفیکیشن استفاده کنید .با استفاده از گزینه Reply  به سادگی می‌توانید به پیام دریافت شده پاسخ دهید بدون اینکه سایر مخاطبانتان، از آنلاین بودن شما مطلع شوند.

Telegram

 


خوشبختانه اپلیکیشن تلگرام کنترل بیشتری در رابطه با حریم خصوصی کاربر فراهم می آورد. اگر به مسیر Settings > Privacy and Security > Last Seen مراجعه کنید خواهید دید که تلگرام علاوه بر سه حالتی که در واتس اپ هم وجود دارد، یک لیست از استثناها نیز ارائه می کند. 
نحوه ی گزارش ارسال پیام نیز بسیار مشابه با اپلیکیشن واتس اپ است بطوری که اگر یک تیک در کنار پیام ظاهر شود، یعنی پیام ارسال شده و اگر تیک‌ها دو عدد شوند، بدین معنی است که پیام خوانده شده است. با این حال تفاوتی که بین این دو اپلیکیشن وجود دارد، نمایش دو تیک در هنگام استفاده از Quick Reply در قسمت نوتیفیکیشن است. در اندروید 6.0، تیک دوگانه تنها در کنار پیامی نمایش داده می‌شود که به آن پاسخ داده‌اید درحالی‌که در واتس اپ همه پیام‌ها تیک دوگانه آبی را دریافت می‌کنند حتی اگر فقط به یکی از آنها پاسخ دهید.
متاسفانه در اندروید و iOS گزینه ی Quick Reply کاربرد واتس اپ را ندارد چراکه بمحض استفاده از این قابلیت وضعیت last seen کاربر برای سایر مخاطبین بروزرسانی خواهد شد.

Facebook Messenger

 


فیس بوک مسنجر سوئیچ مورداستفاده برای تغییر وضعیت active را در جایی قرار داده که انتظار آن را ندارید. برای دسترسی به این گزینه به جای Setting بر روی تب People کلیک کرده و به تب Active بروید. در اینجا دکمه‌ای خواهید دید که با آن می‌توانید حضور خود را پنهان کنید.
البته تمام شرایط این نرم‌افزار با واتس‌اپ یکسان نیست، چراکه حتی با فعال کردن گزینه مورد نظر هم بعد از این که از قابلیت quick reply استفاده کنید، فیسبوک آخرین زمان آنلاین بودن تان را به مخاطب نشان می‌دهد.

iMessage

 


اگرچه سرویس iMessage تنها مختص دستگاه های اپلی است اما طرفداران پر و پا قرص خاص خودش را دارد، این در حالیست که اپل همواره در بروزرسانی های جدید خود برای این ابزار، استیکرها و افکت های بسیاری ارائه می کند. 
اگر به بخش تنظیمات یا Setting آیفون مراجعه کنید، می‌توانید وضعیت گزارش ارسال پیام را روشن یا خاموش کنید. شما حتی این امکان را دارید که با مراجعه به منوی " i " این گزینه را برای هر گفتگو تغییر دهید. توجه داشته باشید که امکان " last seen" در iMessage وجود ندارد. 
هنگامی که یک پیام از  iMessage یک مک به آیفون خود ارسال می کنید بلافاصله پس از اطمینان از دریافت پیام در سوی دیگر عبارت delivered در انتهای هر پیام در مکالمات ظاهر خواهد شد. بی شک درک این ویژگی نوشتاری، ساده تر از فهم تیک‌های تکی و دوگانه است.
استفاده از quick reply در این iMessage، وضعیت Read را سریعاً در سوی دیگر مکالمه به روز رسانی می‌کند که متفاوت با آنچه در دیگر اپلیکیشن های پیام رسان‌ اتفاق می افتد، است. در سایرین این اتفاق تنها پس از ارسال پیام با استفاده از قابلیت quick reply رخ می دهد.نویسنده : افروز آزادی


سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

کلید واژه ها : اپلیکیشن های پیام رسان ، قابلیت های ارتباطی ، WhatsApp ، آنلاین بودن ، حریم خصوصی ، نقص حریم خصوصی ، seen ، محبوبترین اپلیکیشن ها ، سایه آبی ،  Privacy ، اندروید  ، سیستم‌عامل iOS  ، کلید Setting ، بخش Privacy ، کلید read receipts  ، فهرست مخاطبان  ، هیچکس  ، بستر واتس اپ ، گوشی‌های آیفون 6 ، سیستم‌عامل iOS 10 ، گلکسی  ، قسمت نوتیفیکیشن ، iOS 9.0  ، نسخه ی 7.0 اندروید نوقا  ، گزینه View ، تلگرام ، Telegram ، اپلیکیشن تلگرام  ، Privacy and Security ، Facebook Messenger ،  وضعیت last seen  ، فیس بوک مسنجر ، تب People ، مخاطب  ، iMessage ، سرویس iMessage ، اپل  ، عبارت delivered ، وضعیت Read  ، بهترین اپلیکیشن های پیام رسان‌  ، قابلیت quick reply ، نکته و ترفند ، کار با پیام رسان ها ، مسنجر  ، مکالمات  ، به روز رسانی مکالمات ، حفظ حریم خصوصی ، تفاوت پیام رسان ها ، مخفی کردن حالت خواندن پیام ، تیک نخوردن پیام خوانده شده ،  فیس بوک ،  آی مسنجر ،  آی او اس ،  Android ، read-message-without-sender-knowing ، 
 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.