فروشگاه اینترنتی نوین پندار
يكشنبه 31 ارديبهشت ماه 96 - (13:50) | تعداد بازدید : 15672

چگونه می توانیم گوشی هوشمند iOS ، اندرویدی یا ویندوزی را به عنوان یک وای - فای هات اسپات مورد استفاده قرار دهیم؟,گوشی هوشمند iOS،گوشی اندرویدی ،گوشی ویندوزی،ویرایش فایل،ارسال اسناد،انجام امور روزانه،فناوری پیشرفته، لپ تاپ،Tethering ،روش Tethering،بلوتوث،Bluetooth،کابل USB ،قابلیت Wi-Fi،وای فای،تترینگ ،هات اسپات،قابلیت تترینگ بوسیله USB،اینترنت ،موبایل،PAN ،شبکه داخلی وای فای،وارد کردن کلمه عبور،میزان مصرف باطری موبایل،امواج وای فای،تبلت ،iOS،بخش تنظیمات ios، گزینه یData  Cellular،قابلیت Personal Hotspot ،سیستم عامل اندروید،Wireless ،تنظیمات هات اسپات در اندروید،تنظیمات وایر‌لس، Portable Wi-Fi hotspot ،ویندوز 10 موبایل،Network & Wireless،ویندوز 8.1 ، تغییر رمز اینترنت هات‌اسپات،اتصال به دستگاه های ثالث،PC ،روترهات اسپات، وای فای گوشی، ترفندهای گوشی های هوشمند،اینترنت گوشی هوشمند،اشتراک گذاری اینترنت گوشی،اتصال به اینترنت گوشی هوشمند، کار با گوشی ،martphone
گوشی هوشمند iOS،گوشی اندرویدی ،گوشی ویندوزی،ویرایش فایل،ارسال اسناد،انجام امور روزانه،فناوری پیشرفته، لپ تاپ،Tethering ،روش Tethering،بلوتوث،Bluetooth،کابل USB ،قابلیت Wi-Fi،وای فای،تترینگ ،هات اسپات،قابلیت تترینگ بوسیله USB،اینترنت ،موبایل،PAN ،شبکه داخلی وای فای،وارد کردن کلمه عبور،میزان مصرف باطری موبایل،امواج وای فای،تبلت ،iOS،بخش تنظیمات ios، گزینه یData  Cellular،قابلیت Personal Hotspot ،سیستم عامل اندروید،Wireless ،تنظیمات هات اسپات در اندروید،تنظیمات وایر‌لس، Portable Wi-Fi hotspot ،ویندوز 10 موبایل،Network & Wireless،ویندوز 8.1 ، تغییر رمز اینترنت هات‌اسپات،اتصال به دستگاه های ثالث،PC ،روترهات اسپات، وای فای گوشی، ترفندهای گوشی های هوشمند،اینترنت گوشی هوشمند،اشتراک گذاری اینترنت گوشی،اتصال به اینترنت گوشی هوشمند، کار با گوشی ،martphone

 

اگرچه امروزه به لطف فناوری های پیشرفته و قابلیت های گوشی های هوشمند دیگر کمتر کسی به سراغ استفاده از لپ تاپ ها می رود، اما هنوز هم هستند بسیاری از افراد که برای انجام امور روزانه ی خود به لپ تاپ ها وابسته اند. اگر جزو دسته ی دوم هستید حتماً برای شما هم پیش آمده که برای ویرایش تعدادی فایل، ارسال اسناد و یا انجام سایر امور روزانه ی خود مجبور به استفاده از لپ تاپ بوده اید، در چنین مواقعی چنانچه به اتصال وای-فای دسترسی داشته باشید می توانید به سادگی کارهای خود را انجام دهید اما گاهی شرایطی پیش می آید که امکان اتصال  به شبکه ی وای فای را ندارید، به عبارت دیگر ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که گوشی هوشمند تنها راه ارتباطی شما برای دسترسی به اینترنت باشد. خوشبختانه عملاً تمامی گوشی های هوشمند می‌توانند اتصال داده خود را با دستگاه‌های دیگر به اشتراک بگذارند که به این روش Tethering گفته می شود. این عمل می‌تواند توسط Wi-Fi، کابل USB و یا Bluetooth انجام شود. 

چندین روش برای تترینگ وجود دارد، این در حالیست که بیشتر مردم برای به اشتراک گذاری معمولا به ویژگی وای فای هات اسپات فکر می‌کنند:


کابل USB : تلفن های هوشمند قابلیت تترینگ بوسیله USB را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهند. شما می‌توانید موبایل خود را به لپ تاپ و یا حتی PC متصل کنید و از آن برای اتصال به اینترنت بهره ببرید، همه این ها تنها توسط کابل USB اتفاق می‌افتد. این روش می‌تواند سریعتر از وای فای نیز باشد و در عین حال کابل USB  انرژی مورد نیاز موبایل شما را توسط لپ تاپ تامین می‌کند. در این حالت شما نیازی به تنظیم کردن وای فای ندارید و حتی می‌توانید با دستگاه هایی که امکان استفاده از وای فای را ندارند به اینترنت سیم کارت تان دسترسی داشته باشید. نقاط ضعف این روش این است که شما تنها می‌توانید یک دستگاه را به موبایل خود وصل کنید و آن دستگاه نیز باید حتما پورت USB داشته باشد و در بعضی مواقع نیاز به نصب درایورهای مناسب را نیز خواهید داشت.


Bluetooth : شما همچنین می‌توانید اتصال داده موبایل خود را از طریق بلوتوث به اشتراک بگذارید. این روش به PAN نیز معروف است. دستگاه هایی که دارای قابلیت بلوتوث هستند می‌توانند از این طریق به تلفن های هوشمند متصل شده و از اینترنت آن استفاده کنند. سرعت این روش پایین‌تر از وای فای است و اتصال دو دستگاه از طریق بلوتوث به یکدیگر پیچیدگی های خاص خود را دارد و نیاز به زمان بیشتری نسبت به اتصال به یک شبکه وای فای را دارد. بنابراین این روش در زمان هایی کاربرد دارد که حفظ باطری موبایل از اهمیت بیشتری نسبت به سرعت اینترنت برخوردار است.


Wi-Fi : وقتی از این ویژگی استفاده می‌کنید، گوشی شما یک شبکه داخلی وای فای ایجاد می‌کند. سپس می‌توانید دستگاه‌های خود را به شیوه معمول هر شبکه دیگری به آن متصل کنید. در این حالت گوشی شما اتصال اینترنت مورد نیازتان را بصورت خودکار از طریق شبکه داده سیم کارت موجود تامین می‌کند. استفاده از این روش بسیار ساده است. شما تنها باید دستگاه مورد نظرتان را به این شبکه خصوصی متصل کنید، به این صورت که نام شبکه خصوصی ساخته شده را در لیست شبکه های وای فای پیدا کنید و با وارد کردن کلمه عبور به آن متصل شوید. با این روش می‌توانید به وای فای با سرعت بالا دسترسی داشته باشید، همچنین می توانید چندین دستگاه را بطور همزمان به این شبکه متصل کنید. تترینگ ،میزان مصرف باطری موبایل را به شدت افزایش می‌دهد (این امر حداقل در مورد تترینگ از طریق وای فای صادق است). موبایل شما باید از امواج وای فای خود برای تشکیل یک شبکه وای فای داخلی استفاده کند تا لپ تاپ، تبلت و یا سایر دستگاه‌ها بتوانند به آن متصل شوند. سپس باید اطلاعات را دریافت و ارسال کند. با درنظر گرفتن همه این ها می توان دریافت که این عملیات به میزان بالایی باطری مصرف می کنند.
با این حال اگر مصرف بالای باتری دغدغه شما به حساب نمی آید می توانید از این روش برای به اشتراک گذاری اینترنت گوشی هوشمند خود با سایر دستگاه ها استفاده کنید. در ادامه به چگونگی انجام این امر بر روی پلتفرم های مختلف خواهیم پرداخت.


iOS

 


• به بخش تنظیمات یا Setting مراجعه کرده، از منوی Cellular گزینه یData  Cellular را فعال نمائید.
• Personal Hotspot را انتخاب کرده و در پنجره ی باز شده قابلیت Personal Hotspot را فعال کنید. 
• Wi-Fi and USB Only را بپذیرید. چنانچه مایلید هات اسپات گوشی شما دارای رمزعبور باشد، Wi-Fi Password را انتخاب نموده رمز عبور موردنظر را وارد کنید. توجه داشته باشید که آیفون بطور خودکار نام دستگاه را بهعنوان نام هات اسپات انتخاب کرده و رمزعبور تعیین شده را برای امنیت بیشتر شبکه ی شما برای هر بار اتصال به دستگاه جدید از کاربر درخواست می کند. 

اندروید

 


در سیستم عامل اندروید راه های متفاوتی برای فعال کردن قابلیت هات اسپات وجود دارد که می توانید بسته به تنظیمات گوشی هوشمند خود از آن ها استفاده نمائید. 
• در گوشی هوشمند اندرویدی خود به 
مسیر Settings > Wireless & networks > More > Tethering & portable hotspot بروید و Wi-Fi hotspot را انتخاب کنید. این مسیر ممکن است در گوشی‌های اندرویدی شرکت‌های مختلف متفاوت باشد اما به طور کلی در بخش تنظیمات وایر‌لس و شبکه‌ها می‌توانید تنظیمات مربوط به Tethering  و hotspot را پیدا کنید.

• در نهایت گزینه ی Portable Wi-Fi hotspot  را فعال کنید. برای تغییرات در تنظیمات هات اسپات، گزینه ی Portable Wi-Fi hotspot setting را انتخاب کنید. در این بخش می توانید رمزعبور پیش فرض را به دلخواه تغییر داده، سطح امنیتی جدیدی تعیین کرده و نام روتر و کاربرانی که به این شبکه وای فای متصل هستند را مدیریت نمائید.

ویندوز 10 موبایل

 


• برای استفاده از هات اسپات یک گوشی ویندوزفونی مبتنی بر ویندوز  10 از بخش Setting گزینه ی را انتخاب کرده و در نهایت Network & Wireless را انتخاب نمائید.
• در مرحله ی بعد Mobile hotspot را انتخاب کرده، گزینه ی hotspot را روشن کنید. در پائین این بخش گزینه هایی برای به اشتراک گذاری اینترنت از طریق وای - فای یا بلوتوث وجود دارد. شما همچنین می توانید در این بخش نام هات اسپات گوشی و رمزعبور آن را در Network name و  Network password تغییر دهید. به این منظور گزینه ی Edit را انتخاب کرده، نام و رمزعبور جدید را در صفحه ی بعد وارد نمائید.  (دقت کنید که روند کار در ویندوز 8.1 کمی متفاوت است. در این نسخه برای تنظیم وای‌فای هات‌اسپات به Settings > internet sharing بروید و گزینه Sharing را روشن کنید. در صفحه بعد می توانید نام و رمز اینترنت هات‌اسپات خود را مشخص کنید.)

به سیستم تان برگردید

 


تا اینجا کار هات اسپات گوشی خود را برای استفاده با دستگاه های ثالث آماده کردیم. حالا وقت آن رسیده که اتصال وای فای لپ تاپ تان را به هات اسپات وای فای جدید سوئیچ کنید. می توان به جرات گفت که هیچ فرقی مابین اتصال یک لپ تاپ  یا PC به یک روتر یا هات اسپات وای فای گوشی وجود ندارد. 

 

 


نویسنده : افروز آزادی


::تبلیغات

کلید واژه ها : گوشی هوشمند iOS ، گوشی اندرویدی  ، گوشی ویندوزی ، ویرایش فایل ، ارسال اسناد ، انجام امور روزانه ، فناوری پیشرفته ،  لپ تاپ ، Tethering  ، روش Tethering ، بلوتوث ، Bluetooth ، کابل USB  ، قابلیت Wi-Fi ، وای فای ، تترینگ  ، هات اسپات ، قابلیت تترینگ بوسیله USB ، اینترنت  ، موبایل ، PAN  ، شبکه داخلی وای فای ، وارد کردن کلمه عبور ، میزان مصرف باطری موبایل ، امواج وای فای ، تبلت  ، iOS ، بخش تنظیمات ios ،  گزینه یData Cellular ، قابلیت Personal Hotspot  ، سیستم عامل اندروید ، Wireless  ، تنظیمات هات اسپات در اندروید ، تنظیمات وایر‌لس ،  Portable Wi-Fi hotspot  ، ویندوز 10 موبایل ، Network & Wireless ، ویندوز 8.1  ،  تغییر رمز اینترنت هات‌اسپات ، اتصال به دستگاه های ثالث ، PC  ، روترهات اسپات ،  وای فای گوشی ،  ترفندهای گوشی های هوشمند ، اینترنت گوشی هوشمند ، اشتراک گذاری اینترنت گوشی ، اتصال به اینترنت گوشی هوشمند ،  کار با گوشی  ، martphone ، 
 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.