فروشگاه اینترنتی نوین پندار
دوشنبه 25 شهریور ماه 92 - (16:06) | تعداد بازدید : 6864

چگونه سرعت کامپیوترجدیدخود را با حذف اپلیکیشن های بلااستفاده افزایش دهیم؟,نحوه افزایش سرعت کامپیوتر ،IObit remove residual elements ، حذف اپلیکیشن های بلااستفاده ،PC Decrapifier،حذف برنامه‌های اختصاصی،علل کندی سرعت کامپیوتر،نرم‌افزار پاک کننده‌ی سیستم ،System-Cleaning،Revo Uninstaller،نصب مجدد ویندوز،like CCleaner ، باندل های نرم‌افزاری کامپیوتر ،

نحوه افزایش سرعت کامپیوتر ،IObit remove residual elements ، حذف اپلیکیشن های بلااستفاده ،PC Decrapifier،حذف برنامه‌های اختصاصی،علل کندی سرعت کامپیوتر،نرم‌افزار پاک کننده‌ی سیستم ،System-Cleaning،Revo Uninstaller،نصب مجدد ویندوز،like CCleaner ، باندل های نرم‌افزاری کامپیوتر ،


بسیاری از افراد پس از خرید یک کامپیوتری جدید حسابی از سرعت آن ناامید می‌شوند و علت را در مشخصات کلی دستگاه جستجو می‌کنند، این در حالی است که این مشکل ممکن است مربوط به مشخصات دستگاه آن‌ها نباشد .در حقیقت اپلیکیشن های اضافی که توسط کارخانه‌ی سازنده بر روی ویندوز دستگاه شما نصب می‌شود می‌تواند تا حد زیادی سرعت دستگاه شما را کاهش دهند! و اما چگونه می‌توان این مشکل را حل کرد؟ برای خلاص شدن از این برنامه‌های ناخواسته می‌توانید از ابزار ثالث و برنامه‌های کاربردی داخلی استفاده کنید. بهتر است در هنگام انجام این کار مراقب قابلیت‌های مهم سیستم باشید. 

باندل های نرم‌افزاری کامپیوتر 
اغلب خرده‌فروشان و تولیدکنندگان کامپیوترهای شخصی با کمپانی های نرم‌افزاری توافق می‌کنند تا نسخه های آزمایشی نرم‌افزارهای آن‌ها (شامل آنتی ویروس ها، بازی ها، برنامه‌های کاربردی ، ابزار رسانه ای مانند : برنامه‌های رایت CD و برنامه‌های ارسال پیام ) را بر روی کامپیوترهای جدید نصب کنند. به عنوان مثال،اغلب کامپیوترهای جدید با بازی های مشابهی عرضه می‌شوند که بسیاری از آن‌ها تا مدت زمان محدودی رایگان هستند این در حالی است که برای استفاده ی دائمی باید خریداری شوند. این اپلیکیشن ها اگر چه برای خرده‌فروشان و تولیدکنندگان به عنوان یک منبع درآمد محسوب می‌شوند ، به دو طریق بر کامپیوترهای جدید تأثیر سو دارند. نخست ،اگر این برنامه‌ها همزمان با بوت شدن کامپیوتر اجرا شوند، مدت بیشتری از زمان سیستم ،پس از فشرده شدن دکمه‌ی پاور ، را صرف آماده سازی آن خواهد کرد. دوم اینکه، اگر طی یک عملیات کامپیوتری اجرا شوند، حافظه و قدرت پردازشی کمتری برای دیگر برنامه‌ها باقی می‌ماند. 

حذف برنامه‌های اختصاصی
بهتر است برای افزایش سرعت دستگاه خود برنامه‌های کاربردی ویندوز را نیز پاک‌کنید. برای این کار باید بر روی دکمه‌ی Start کلیک و Control Panel را باز کنید ،کلمه‌ی uninstall را در فیلد جستجو تایپ و دستوالعملهای لازم برای حذف یک برنامه را مطالعه نمایید. این رویکرد برای حذف تنها یک برنامه بسیار ایده آل است . توجه داشته باشید که اگر ماشین شما بخشی از یک شبکه باشد ممکن است نتوانید از ابزار ویندوز برای حذف برنامه‌ی مورد نظر خود استفاده کنید.

نرم‌افزار پاک کننده‌ی سیستم (System-Cleaning)
به عنوان یک روش جامع تر می‌توانید از برنامه‌های ثالثی که برای حذف بلوت ویرها (Bloatware) یا نرم‌افزارهای از پیش نصب‌شده حجیم و بدون استفاده  طراحی شده‌اند ، استفاده نمایید. اپلیکیشن هایی چون PC Decrapifier یا Revo Uninstaller گزینه‌های مناسبی برای انجام این کار محسوب می‌شوند. شما همچنین می‌توانید از ابزاری نظیر  like CCleaner  و IObit remove residual elements در رجیستری ویندوز استفاده کنید. لازم به ذکر است ابزار ثالث گزینه‌های مناسبی برای خلاص شدن از برنامه‌های ناخواسته ی آنتی ویروس محسوب می‌شوند چرا که بیشتر برای مقابله با تکنیک های استاندارد حذف طراحی شده‌اند.

نصب مجدد ویندوز
در نهایت اگر فکر می‌کنید گزینه‌های بالا چندان کارا نیستند می‌توانید هارد درایو دستگاه خود را  ، به همراه پارتیشنی مخفی که اغلب شرکت‌ها برای قرار دادن برنامه‌های اضافی مورد نظر خود از آن استفاده می‌کنند ، به طور کامل پاک‌کرده و ویندوز را از ابتدا نصب کنید. این اقدام تضمینی در راستای عدم نصب برنامه‌های ناخواسته خواهد بود.
توصیه می‌شود پیش از هرگونه اقدامی از وجود یک کپی قانونی جداگانه از ویندوز  بر روی دیسک اطمینان حاصل نمایید. شما باید درایورهای و آداپتور  شبکه را دانلود و بر روی یک  CD یا درایو USB نگهداری کنید تا بتوانید آن‌ها را بر روی ویندوز جدید نصب کنید.

ملاحظات 
یکی از راه‌های بالا بردن سرعت کامپیوتر حذف برنامه‌های ناخواسته‌ای است که منجر به کاهش سرعت آن می‌شوند ، این برنامه‌ها اغلب به نحوه‌ی زمان‌بندی شده‌اند که به محض راه‌اندازی دستگاه بارگذاری خواهند شد. اگر تمایلی به پاک کردن این برنامه‌ها ندارید با تایپ کردن msconfig در بخش run ویندوز7 می‌توانید برنامه‌هایی را که ترجیح می‌دهید در هنگام روشن شدن سیستم شما بارگذاری شوند، را تعیین کنید.
هنگامی‌که برنامه‌ای را حذف می‌کنند ممکن است فایلها و پوشه‌های اضافی آن بر روی سیستم شما باقی بماند که البته می‌توانید آن‌ها را به صورت دستی پاک‌کنید هرچند تأثیری بر عملکرد سیستم شما نخواهند داشت.
برخی برنامه‌ها بلوت ویر به نظر می‌رسند ولی جزو منابع ضروری و حیاتی سیستم شما محسوب می‌شوند، بنابراین توصیه می‌شود پیش از هرگونه اقدامی برای حذف یک برنامه مطالعات دقیقی درباره آن انجام دهید تا بتوانید از آسیب های جدی سیستمی جلوگیری کنید.
سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.