فروشگاه اینترنتی نوین پندار
چهارشنبه 27 شهریور ماه 92 - (17:15) | تعداد بازدید : 10404

چگونه می توان سیستم عامل ویندوز 8 را کمی به ویندوز 7 شبیه تر کرد!,چگونه می توان ویندوز 8 را به ویندوز 7 شبیه کرد ، چگونه می شود ویندوز 8 را به ویندوز 7 شبیه کرد ، تبدیل ویندوز 8 به ویندوز 7 ،تبدیل 8 به 7 ،
چگونه می توان ویندوز 8 را به ویندوز 7 شبیه کرد ، چگونه می شود ویندوز 8 را به ویندوز 7 شبیه کرد ، تبدیل ویندوز 8 به ویندوز 7 ،تبدیل 8 به 7 ،


از زمان معرفی ویندوز 8 مواردی چون صفحه ی شروع (Start screen) و قابلیتهای لمسی با استقبال و عدم استقبال همزمان بسیاری از کاربران همراه بوده است.  در حقیقت به ازای هر فردی که این طراحی جدید را تحسین می کند ، کسی وجود دارد که از آن متنفر است. با این حال باید گفت صرفنظر از سلایق شخصی هر دو گروه، ترفندها و برنامه های مختلفی وجود دارد که می تواند به شما در شخصی سازی سیستم عامل ویندوز 8 یاری رساند ، آن را کمی شبیه به ویندوز 7 کرده یا حتی با ایجاد ترکیبی از هر دو مطابقت بیشتری با نیازها و جریان کاریتان داشته باشد.

بازیابی منوی Start
منوی Start ویندوز 8 نشان دهنده ی تغییر دیدگاه مایکروسافت در رابطه با نحوه ی تعامل شما با ویندوز است. کاشی های رنگارنگ ویندوز 8 اگر چه در یک نگاه اطلاعات بسیاری را به شما ارائه می دهند با این حال ممکن است باب طبع همه نباشند! و اما چاره چیست؟ اپلیکیشن هایی چون  Start8، RetroUI، Classic Shell  عملکردی مشابه با منوی Start ویندوز 7 دارند بطوریکه می توانند با ترفندهایی سفارشی سازی شده ، تجربه ی کاری ای مشابه با منوی Start را برای شما فراهم آورند. شما می توانید  این اپلیکیشن ها ، Start8 و RetroUI، را با قیمت 5 دلار خریداری کنید. Classic Shell یک اپلیکیشن رایگان است.

بازگرداندن Glass
اغلب کاربرانی که از ویندوز ویستا و 7 به ویندوز 8 آپگرید کرده اند از عدم شفافیت پنجره ها یا در واقع حذف قابلیت گرافیکی Aero Glass ناراضی بوده و همواره سعی داشتند تا با ترفندهایی شفافیت پنجره ها را بازیابی کنند. پس اگر شما هم دلتان برای شفافیت Aero Glass تنگ شده توصیه می شود ابزار  UxStyle را دانلود کنید. لازم بذکر است نسخه ی ویندوز 8 این Aero Glass آرمایشی بوده و بر روی ویندوز 8.1 قابل اجرا نیست. 

باز کردن مرورگر اینترنت اکسپلورر از دسکتاپ 
اینترنت اکسپلورر بصورت پیشفرض تعیین می کند که  مرورگر نسخه ی دسکتاپ را باز کند یا  مدرن! این امر می تواند تجربه ی عملکردی تصادفی را برای کاربران فراهم آورد. اما آیا می خواهید این وضعیت را تغییر داده و تمامی جستجوهای خود را از یک مکان انجام دهید؟ بهتر است بدانید که براحتی می توان اینترنت اکسپلورر را مجبور به بازکردن تمامی لینکها از دسکتاپ کرد. برای انجام اینکار کافیست از منوی Internet Options، تب Programs را انتخاب  و سپس تعیین کنید که مایلید از این پس مرورگر شما از طریق دسکتاپ اجرا شود.

تنظیم نوار وظیفه
آیا از نصب برنامه های متفرقه برای بازیابی قابلیتهای و استایل ویندوز 7 خسته شده اید؟ پس بهتر است از امکانات داخلی ویندوز 8 استفاده کنید: برای شروع یک پوشه ی جدید از میانبرها ساخته و آن را به نوار وظیفه (task bar) متصل کنید، سپس بر روی نوار وظیفه راست کلیک کرده  و بترتیب گزینه های "Toolbars" و "New Toolbar" را انتخاب نمایید. در جعبه پوشه ی موجود در پایین صفحه، عبارت "%ProgramData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs" (بدون علامت نقل و قول) را تایپ کرده و سپس بر روی "Select Folder" کلیک کنید. گزینه ی جدیدی با نام " Programs"در نوار وظیفه ظاهر خواهد شود که شما می توانید با کلیک کردن بر روی آن لیستی از تمامی برنامه های نصب شده در سیستم خود را داشته باشید.

اجرای برنامه در محیط دسکتاپ 
اگرچه ویندوز 8 ویژگی ها و قابلیتهای مناسبی ، چون اجرای تمام صفحه ی اپلیکیشن هایی با طراحی مدرن، را شامل می شود ، ابزارهایی چون ModernMix در این بین، هنوز حرف اول را می زنند. این ابزار کاربردی به شما اجازه می دهد تا اپلیکیشن‌ های ویندوز 8 را با همان حال و هوای استاندارد محیط دسکتاپ به اجرا در آورید. ModernMix دارای یک نسخه ی 30 روزه رایگان می باشد که البته می توان نسخه ی کامل آن را با پرداخت هزینه ی 5 دلار خریداری کرد.


اجرای نسخه ی دسکتاپ
بسیاری از برنامه های محبوب ویندوز 8 ، شامل Skype  و SkyDrive ، دارای یک نسخه ی  دسکتاپ و مدرن هستند . با این حال شما می توانید از هر دونسخه استفاده کنید هرچند برای استفاده از نسخه ی دسکتاپ باید ابتدا آن را دانلود نمایید چرا که ویندوز 8 تنها با اپلیکیشن های مدرن ارائه می شود. اگر از اپلیکیشن SkyDrive استفاده می کنید می توانید با بکارگیری  ترفندهای کوچک و ساده پوشه ی پیش فرض SkyDrive را به یک درایو قابل جابجایی ،مانند یک کارتSD  تبدیل کنید. SkyDrive بطور پیشفرض از کارتهای SD پشتیبانی نمی کند اما با بکارگیری یک لینک پوشه (folder link) می توانید این برنامه را راضی به پذیرش این کارت کنید. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که در پیش نمایش ویندوز 8.1 نمی توان محل پوشه ی SkyDrive را تغییر داد این در حالیست که اپلیکیشن های دسکتاپ حتی نصب هم نمی شوند. 

خلاص شدن از کارهای اضافی و وقت گیر
در ویندوز 7 شما می توانستید براحتی و تنها با کلیک بر روی منوی Start و سپس  انتخاب گزینه ی Shutdown دستگاه خود را خاموش کنید. در ویندوز 8 راههای زیادی برای خاموش کردن سیستم وجود دارد که برخی از آن نیازمند 4 بار کلیک کردن بر روی گزینه های مختلف است! اگر از دنبال کردن راههای اضافی و زمانبر خسته شده اید و بدنبال راهی ساده هستید می توانید با اتصال یک میانبر دسکتاپ به نوار وظیفه یا صفحه شروع، تنها با یک کلیک دستگاه خود را خاموش کنید. برای انجام اینکار باید بر روی دسکتاپ راست کلیک کرده ، " New" و سپس " Shortcut " را انتخاب ،عبارت " shutdown /s /t 0" را در جعبه متن وارد کرده، نامی به میانبر اختصاص داده و آن را ذخیره کنید. برای وضوح بهتر آیکن بر روی میانبر راست کلیک کرده ، گزینه ی " Properties"،" Change Icon" را انتخاب کنید.

حذف قفل صفحه
جعبه ی ساده ی ورود به سیستم (login) در ویندوز 7 ، یه یک صفحه نمایش پیچیده در ویندوز 8 تبدیل شده  که از آن به یک پنجره ی ورودی با طراحی متفاوت هدایت می شوید. اگر تمایلی به استفاده از این صفحه ندارید می توانید به سادگی آن را حذف کنید. برای اینکار باید ویرایشگر رجیستری (فشردن کلیک Win+R یا با تایپ کردن عبارت " regedit ") را باز کرده ، عبارت HKEY_LOCAL_MARCHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows را جستجو و پوشه ای با نام Personalization را انتخاب کنید. اگر موفق به یافتن پوشه ی مذکور نشدید خودتان آن را  ایجاد کرده و انتخاب نمایید. سپس بر روی فضای سفید در سمت راست صفحه راست کلیک کرده ، یک مقدار جدید 32 – bit DWORD انتخاب کرده، نام آن را به " NoLockScreen" تغییر داده و مقدار 1 را به آن اختصاص دهید. در نهایت تغییرات موجود را ذخیره کرده ، رجیستری را ببندید و سیستم را مجدداً بوت کنید. 

منتظر ویندوز 8.1 باشید
طبق اطلاعات موجود، ویندوز 8.1 مایکروسافت در اکتبر 2013 منتشر خواهد شد. بنظر می رسد این نسخه دارای بهینه سازی های عمده ای در رابط اصلی خود خواهد بود که بسیاری از کاربران در زمان معرفی ویندوز 8 از آنها شکایت داشته اند. یکی از مهمترین موارد موجود در این میان بازیابی دکمه ی Start به ویندوز 8.1 است، که گفته می شود هیچگونه شباهتی به سبک منو ویندوز 7 ندارد و بعید است بتواند منتقدان را راضی کند.
سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.