فروشگاه اینترنتی نوین پندار
دوشنبه 8 مهر ماه 92 - (15:22) | تعداد بازدید : 8469

صفحه‌ی آبی در زمان نصب مجدد تنظیمات کارخانه نشان‌دهنده‌ی چیست؟,صفحه‌ی آبی ،نصب مجدد تنظیمات کارخانه،خطاهای نرم‌افزار،خطاهای سخت‌افزار،restoration partition،صفحه‌ی آبی مرگ،خطای ایست،  blue screen ،   blue screen of death ،  stop error ،علل نمایش صفحه آبی مرگ ،تاریخچه‌ی صفحه‌ی آبی ،مشکلات آدرس‌دهی،طیف های متفاوتی از رنگ آبی،هارددیسک ایمیجصفحه‌ی آبی ،نصب مجدد تنظیمات کارخانه،خطاهای نرم‌افزار،خطاهای سخت‌افزار،restoration partition،صفحه‌ی آبی مرگ،خطای ایست،  blue screen ،   blue screen of death ،  stop error ،علل نمایش صفحه آبی مرگ ،تاریخچه‌ی صفحه‌ی آبی ،مشکلات آدرس‌دهی،طیف های متفاوتی از رنگ آبی،هارددیسک ایمیج


به طور کلی فرمت و نصب مجدد سیستم‌عامل اولیه و تنظیمات کارخانه روح جدیدی به دستگاه شما می‌بخشد. در حقیقت اغلب لپ تاپها به همراه یک پارتیشن بازیابی (restoration partition) به تنظیمات کارخانه به بازار می‌آیند، این در حالی است که ویندوز 8 از یک تابع ریستارت (Restart)، اغلب به هنگام فروش دستگاه ، استفاده می‌کند. توجه داشته باشید مشاهده‌ی یک صفحه‌ی آبی طی این فرایند می‌تواند نشان‌دهنده‌ی یک مرحله‌ی نصب یا مشکل بزرگ‌تری در فایلهای هسته‌ی سیستم‌عامل باشد.

تاریخچه‌ی صفحه‌ی آبی 
واژه‌ی "صفحه‌ی آبی1 " یا "صفحه‌ی آبی مرگ2 " به اواخر دهه‌ی 90 و البته سیستم‌عامل ویندوز مربوط می‌شود! در آن زمان سیستم‌عامل در صورت وقوع هر گونه مشکل بحرانی به صفحه‌ای با یک پیام مرموز روی آن هدایت می‌شد که اگر چه در حال حاضر کمی روان‌تر شده و با نام صفحه "خطای ایست3 " شناخته می‌شود اما هنوز هم پس از شدیدترین بحران‌ها در سخت‌افزار کامپیوتر یا بروز ایرادهایی در نرم‌افزار درایورهای سخت‌افزارها بر روی صفحه‌ی دستگاه‌های جدید قابل مشاهده است.

خطاهای نرم‌افزار
سیستم‌عامل شما، به هنگام راه‌اندازی ، پس از گذراندن چندین فاز بارگذاری احیا می‌شود . در اولین مرحله مهم‌ترین فایلها فراخوانده می‌شوند این در حالی است که اگر کوچک‌ترین مشکلی برای سخت‌افزار حاوی این فایلها یا خود فایلها اتفاقی بیفتد صفحه‌ی آبی ظاهر می‌شود چرا که این فایلها پل ارتباطی مابین سیستم‌عامل و کارت ویدئو، پردازنده یا حافظه هستند. این خطا می‌تواند به علت حذف بروز رسانی های ویندوز پس از نصب مجدد آن اتفاق بیفتد چرا که این بروز رسانی ها تا حد زیادی در اصلاح مشکلاتی که منجر به بروز این خطا می‌شوند، موثر هستند. در این حالت، بازیابی خطا اغلب از طریق نصب به‌روزرسانی های سیستم یا نصب مجدد ویندوز با یک دیسک متفاوت یا هارددیسک ایمیج 4 امکان‌پذیر است ، اما اگر موارد گفته‌شده تأثیری نداشته باشند، به احتمال زیاد مسئله سخت‌افزاری است.

خطاهای سخت‌افزار 
اگر چه صفحات آبی اغلب به عنوان مشکلاتی نرم‌افزاری ظاهر می‌شوند اما می‌توانند به عنوان نشانه‌ای از آسیب‌دیدگی‌ها یا نارسایی های سخت‌افزاری نیز تلقی شوند. عموماً آسیب های حافظه‌ی منجر به مشکلات آدرس‌دهی(addressing) می‌شوند.بروز تغییرات عمده در پیکربندی سخت‌افزار شما  نیز می‌تواند به خطای صفحه‌ی آبی منتهی شود. طب گزارش مایکروسافت به عنوان مثال، استفاده از یک CPU تک هسته‌ای با درایوهایی با عملکرد بالا از جمله موارد شایعه‌ای است که می‌تواند منجر به ظاهر شدن صفحه‌ی آبی در طول فرایند نصب مجدد گردد.

طیف های متفاوتی از رنگ آبی
این روزها صفحات آبی می‌تواند معناهای متفاوتی داشته باشند. صفحه‌ی نصب ویندوز در طیف های متفاوتی از رنگ آبی ظاهر می‌شود. ویندوز xp صفحه‌ی آبی مرگ را به عنوان بخشی از راه‌اندازی اولیه نشان می‌داد هرچند در حال حاضر نصب ویندوز از طریق صفحه‌ای روان و دارای رابط کاربری کاملاً متفاوت با صفحات خطای ایست صورت می‌گیرد. 
جالب است بدانید برنامه‌های بازیابی کارخانه‌های مختلف دارای صفحات متفاوتی هستند که اگر چه برخی از آن‌ها آبی هستند اما ظاهری کاملاً متفاوت با صفحات بروز خطا دارند.1- blue screen
2- blue screen of death
3- stop error
4- یک فایل بزرگ و یکپارچه است که از روی CD یا DVD، یک دیسکت فلاپی و یا حتی یک یا چند درایو از هارددیسک و... بصورت بیت به بیت خوانده شده و روی هارد دیسک (و یا هر رسانه دیگری که این توانایی را فراهم کند) نوشته می‌شود.
سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.