فروشگاه اینترنتی نوین پندار
دوشنبه 22 مهر ماه 92 - (14:10) | تعداد بازدید : 8355

چگونه می‌توان مشکل گرمای بیش از حد نمایشگرهای LCD را برطرف کرد؟,نمایشگرهای LCD، ال سی دی، نورپس زمینه، خازن، روشنایی نمایشگر، brightness، Liquid Crystal Display، صفحه نمایش کریستال مایع، CRT ، لامپ پرتو کاتد، rear-projection، پروژکتورهای جلوی، برطرف کردن گرمای ال سی دی، LCD،
نمایشگرهای LCD، ال سی دی، نورپس زمینه، خازن، روشنایی نمایشگر، brightness، Liquid Crystal Display، صفحه نمایش کریستال مایع، CRT ، لامپ پرتو کاتد، rear-projection، پروژکتورهای جلوی، برطرف کردن گرمای ال سی دی، LCD،


بطورکلی تلویزیون‌ها و مانیتورهای LCD1 (نمایشگر کریستال مایع)  نسبت به تلویزیون‌های CRT2 (لامپ پرتو کاتد)  یا rear-projection3 (پروژکتورهای جلویی)  ها، سبک‌تر ، نازک تر و دارای مصرف انرژی کمتری هستند. در حقیقت نمایشگرهای LCD بسیار بادوام بوده هرچند یک نقص در نور پس زمینه4  می‌تواند منجر به بروز مشکلاتی در نمایش تصاویر آن‌ها شود. نور پس زمینه تشعشعی در نمایشگرهای کریستال مایع است که باهدف تولید نور کافی برای مشاهده‌ی تصاویر ایجاد می‌شود. خازن‌هایی وظیفه ی تعدیل انرژی  کنترلر نور پس زمینه را برای فراهم آوردن نور مناسب و جلوگیری از تولید گرمای بیش از حد و ایجاد دمایی بهینه به عهده دارند، چرا که تولید گرمای بیش از حد5  می‌تواند منجر به پرش یا قطع کلی نور پس زمینه باشد! سؤال اینجاست که چگونه می‌توان از گرم شدن بیش از حد نمایشگرهای LCD جلوگیری کرد؟

خازن‌ها
خازن‌ها 6 نیز مانند باتری‌ها ، قطعات الکترونیکی برای ذخیره و تعدیل انرژی هستند. این انرژی که شامل انرژی های کنترلر نور پس زمینه نیز هست در یک سطح ثابت به تراشه‌ها ی موجود بر برد اصلی مانیتور منتقل‌شده و از آن جائیکه LCD ها فن داخلی ندارند ،اجزای دیگر را در دمای عملیاتی مناسب نگه می‌دارند. 

تنزل 7 و گرمای بیش از حد 
هنگامی‌که خازن‌ها کهنه و ضعیف میشوند ، تلاش آن‌ها برای کاهش سطح ولتاژ منجر به گرم شدن اجزای دیگر – به ویژه کنترلر نور پس زمینه - و سپس خاموش شدن آن‌ها می‌شود. 

اصلاحات کوتاه مدت
برای حل این مشکل به صورت موقت باید روشنایی (brightness) نمایشگر خود را به کمتر از  50 درصد تنظیم کنید، این اقدام باعث کاهش نیرویی می‎شود که خازن باید تعدیل کند و البته بر نور پس زمینه‌ی نمایشگر تأثیر خواهد داشت. همان طور که گفته شد این راه حل موقتی بوده و ادامه‌ی تضعیف خازن‌ها ، باعث وارد آمدن آسیب های جدی بر دیگر اجزا خواهد شد.

اصلاحات بلندمدت
برای رفع کامل این مشکل باید خازن (های) تنزل یافته را تعویض کنید. شما می‌توانید با بررسی نمودار شماتیک نمایشگر خود ، وضعیت خازن‌های معیوب را شناسایی و نسبت به تعویض آن‌ها اقدام نمایید. توجه داشته باشید که خازن‌ها به طور مستقیم بر روی برد اصلی لحیم شده‌اند پس برای خارج کردن آن‌ها نیازمند ابزار لحیم‌کاری و کمی تجربه خواهید بود. اگر احساس می‌کنید ممکن است به برد صدمه وارد کرده یا نتوانید این کار را به درستی انجام دهید بهتر است از یک فرد متخصص کمک بگیرید.
1- مخفف عبارت Liquid Crystal Display به معنای صفحه نمایش کریستال مایع است.
2- یک لامپ خلاء است که از یک تفنگ الکترونیکی و صفحه فلورسنت با ابزار داخلی و خارجی برای شتاب دادن و منکسر کردن اشعه الکترون و در نتیجه تصاویر که بر روی صفحه فلورسنتی استفاده می کند.
3- این نوع نمایشگرها در واقع اجداد فراموش شده تلویزیون های «سینمای خانگی محسوب می شوند، با این حالRPTV  ها هنوز هم چیزهای زیادی برای ارائه به مصرف کنندگان در چنته دارند. از آنجا که آنها از پشت توسط پروژکتوری روشن می شوند، نسبت کنتراست آنها تا حدودی محدود تر بوده ، و تصاویر به نمایش درآمده از آن در یک اتاق تاریک بسیار عالی به نظر می رسد. آنها همچنین ضخیم تر، حجیم تر و سنگین تر از هر نوع HDTV مدرن هستند.
4- backlight
5- Overheating
6- capacitors
7- Degrading and Overheating
سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.