فروشگاه اینترنتی نوین پندار
سه شنبه 23 مهر ماه 92 - (13:01) | تعداد بازدید : 11734

چگونه می‌توان بر روی دسکتاپ متن را به گفتار تبدیل کرد؟,Narrator، تبدیل متن به گفتار، سیستم‌عامل ویندوز، نریتور، راوی، پیام‌های پاپ آپ، تنظیمات Narrator، محدودیت های Narrator، Navigation، راهبری، Word، ورد، تنظیمات تبدیل متن به گفتار، Text to Speech، ویندوز 8 ، Speech Recognition،
Narrator، تبدیل متن به گفتار، سیستم‌عامل ویندوز، نریتور، راوی، پیام‌های پاپ آپ، تنظیمات Narrator، محدودیت های Narrator، Navigation، راهبری، Word، ورد، تنظیمات تبدیل متن به گفتار، Text to Speech، ویندوز 8 ، Speech Recognition،


سیستم‌عامل ویندوز شامل برنامه‌ای توکار برای تبدیل متن به گفتار است که Narrator نامیده می‌شود. این برنامه می‌تواند به آسانی متون نوشته‌شده بر روی صفحه نمایش شما ، شامل نوارهای منو و پیام‌های پاپ آپ را بخواند. برنامه‌ی Narrator همچنین می‌تواند در بسیاری از برنامه‌ها محتوای پنجره‌ها نظیر : متون نوشته‌شده در وب سایت ها و مستندات متنی را نیز بخواند. لازم به ذکر است که شما می‌تواند این برنامه را در هر زمان بسته به میل خود در بخش Ease of Access Center فعال یا غیرفعال نمایید. و اما چگونه؟

استفاده از برنامه‌ی Narrator
برای راه‌اندازی برنامه‌ی Narrator، کلیدهای  " Windows Key+U " را فشرده ، سپس بر روی " Start Narrator " کلیک کنید. پنجره‌ی تنظیمات Narrator بازخواهد شد. با فعال کردن Narrator در پنجره‌ی مذکور عنوان پنجره‌ها، منوهای انتخاب‌شده، کلیدهای فشرده شده و حتی متون تایپ شده در اسناد مختلف برای شما خوانده می شوند. شما می‌توانید پنجره‌ی تنظیمات Narrator را کوچک کرده  و برای غیرفعال کردن آن بر روی " Exit" کلیک کنید.

تنظیمات Narrator
برنامه‌ی Narrator تنظیمات متنوعی دارد. در بخش تنظیمات General می‌توان گزینه‌های کلی چون : حداقل کردن پنجره ، نمایش جعبه در کنار موارد انتخاب‌شده برای خوانده شدن و کاهش صدای دیگر برنامه‌ها در حین خواندن را انتخاب کنید. بخش Navigation به شما اجازه می‌دهد تا نمایشگر موس را با صفحه‌کلید حرکت دهید. این در حالی است که در بخش تنظیمات Voice می‌توانید سرعت، درجه و گام صدا را تغییر داده و در نهایت پنجره‌ی Commands کلیدهای میانبر دلخواهی برای برنامه Narrator ایجاد کنید. 

محدودیت های Narrator
اگر چه برنامه Narrator می‌تواند هر نوع متنی را بخوانند اما با برخی برنامه‌ها شامل : Microsoft Word کار نمی‌کند . در حقیقت این برنامه  تنها می‌تواند گزینه‌ها و منوهای موجود در  برنامه را بخواند، و نه محتوای اسناد را. بنابراین، اگر فکر می‌کنید آنچه Narrator ارائه می‌کند کافی نیست می‌توانید نرم‌افزارهای ثالث مشابه را خریداری نمایید.

تنظیمات تبدیل متن به گفتار
همان طور که گفته شد سیستم‌عامل ویندوز تنظیمات متنوعی را در بخش تنظیمات تبدیل متن به گفتار ارائه می‌کند. با این حال اگر مایلید از برنامه‌ای ثالث استفاده کرده یا خروجی صوتی خود را تغییر دهید، باید در پنل Ease of Access control، بر روی " Speech Recognition" کلیک و سپس " Text to Speech" را انتخاب کنید. جالب است بدانید که برای تنظیم صدای خواننده‌ی فعلی به دیگر گزینه‌های موجود می‌توانید بر روی گزینه‌ی " Advanced" کلیک کنید.

نسخه‌ها
توجه داشته باشید که اطلاعات موجود در این گزارش تنها مختص ویندوز 8 هستند و ممکن است در نسخه‌ی های دیگر تا حد زیادی متفاوت باشند.

1- minimize
سایر خبرهای این گروه ...
::تبلیغات

 
بحث ها و نظرها
0
نظر
برای شرکت در بحث و تبادل نظر در سایت لاگین نموده، یا ثبت نام کنید.

:: تبلیغات

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
Copyright © 1998 - 2019 NovinPendar Co. Ltd. All rights reserved.